logo elektroda
logo elektroda
X
logo elektroda
REKLAMA
REKLAMA
Adblock/uBlockOrigin/AdGuard mogą powodować znikanie niektórych postów z powodu nowej reguły.

Problem przy załączeniu sie obraz w Sony Trinitron KV-29X1K

Ragless 24 Paź 2006 22:13 2020 4
REKLAMA
  • #1 3150144
    Ragless
    Poziom 15  
    Posty: 278
    Pomógł: 1
    Ocena: 24
    Witam:)

    Mam problem ze swoim telewizorem KV-29X1K <lub KV-29C1K nie wiem czym sie różnia > Przy włączeniu telewizora musze czekać na obraz < kiedyś było to kilkanaście sekund a teraz jest to kilka minut i zauważylem że czas ten sie wydłuża:/ > dziwek jest odrazu po włączeniu a na obraz musze czekać. Od czego zacząć sprawdzanie TV? Co mogło pujść lub sie rozlegulować? Czy może juz kineskop kończy żywot? Co radzicie? Macie możę jakiś schemat do tego modelu??

    Z góry dziekuje i Pozdrawiam:)
  • REKLAMA
  • #2 3150151
    radekrpisz
    VIP Zasłużony dla elektroda
    Posty: 5820
    Pomógł: 472
    Ocena: 208
    Witam
    Niestety to konolek kończy dogorywa.
  • REKLAMA
  • REKLAMA
  • #4 3150469
    Mirek Z.
    VIP Zasłużony dla elektroda
    Posty: 21870
    Pomógł: 1132
    Ocena: 531
    Na jakiś czas powinno pomóc podkręcenie US2 na trafopowielaczu (na ciemnym tle, np. txt) w prawo, do wystąpienia linii powrotów i conięcie do ich zaniku. Przy okazji można sprawdzić regulację Focus.
  • #5 3150471
    wiemal77
    Poziom 13  
    Posty: 93
    Pomógł: 6
    Ocena: 14
    Słaba emisja katod kineskopu daje taki efekt...może pomoże regeneracja aktywatorem, ale na krótko..
REKLAMA