Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Czy warto kupować telefony na allegro co się nie włączają?

25 Paź 2006 10:31 1818 8
  • Poziom 12  
    Witam wszystkich czytających ten temat.Mam takie pytanie dotyczące kupowania telefonów komórkowych nokia bo nie raz widziałem na allegro telefony marki nokia np. n-gage czy 6600 które włączały się ale tylko pokazywał się napis "NOKIA" na wyświetlaczu i świeciło podświetlenie przez około 10sek. i potem się wyłączał taki teelfon oraz w innych przypadkach włanczało się podświetlenie(klawiatury i wyświetlacza) i tylko był biały ekran przez kilka sekund i potem się wyłączał taki telefon i oczywiście taki telefon nigdy nie był zalany..I teraz mam takie pytanie czy większość z tych telefonów z takimi objawami da się naprawić w prosty sposób-wgranie nowego oprogramowania(nowego softu).Jeżeli jest tu jakaś osoba która już nie raz spotkała się z takimi telefonami i wie co głównie da się z nimi zrobić(czy nadają się raczej na części czy tylko wymiana oprogramowania i śmigają) jeżeli ktoś może to by podał w ilu procentach takie telefony śmigają po wymianie softu.
  • Poziom 34  
    nie warto. nie ma tak pięknie jak to wygląda. a jak się nie znasz i nauczysz się wgrywać ioprogramowanie tylko to zrobisz z 20%
  • Poziom 12  
    Sam to oprogramowania nie chciałem wgrywać tylko do serwisu zanieść.Szkoda ze tylko około 20% przypadków idzie :/ .
  • Poziom 34  
    a ty myślisz że te telefony to sie komuś wyłączą i od razu na allegro sprzedawane są? najpierw pięciu magików je "naprawia" a jak wyciągną wszystko co się da to sprzedaja na allegro z tekstami - pan w serwisie mi powiedział że trzeba softa wgrać a jak spojrzysz na to co kupował to i xczasem ten sam telefon się trafi
  • Poziom 16  
    jeśli kupujesz za przysłowiowe 5zł to warto na części, szczególnie jak LCD jest sprawny a Ty zajmujesz się naprawami dla klientów. Ja osobiście nie praktykuje takiego rozwiązania, nie miałbym sumienia sprzedawać takich telefonów w swoim punkcie (zakupić złom, zrobić i odsprzedać). Ale jak ktoś nastawiony jest na zysk to byle padło wepchnie klientowi i jest szczęśliwy że zarobił 5zł a klient później będzie go wyzywał na czym świat stoi. Tak więc musisz sobie sam odpowiedzieć na to pytanie...
  • Poziom 12  
    ja chciałem do użytku własnego zakupić n-gage clasica koleś mówi że soft jest do wymiany włącza się ale tylko do napisu NOKIA i mi się wydaje że jak włancza się do napisu NOKIA to są duże szanse że telefon po wgraniu soft'a będzie śmiagać.Słyszałem że nie raz awaria softu następuje w wyniku bardz niskiej temperatury(źródło jakieś forum ;) ) i dlatego mam ochote kupić go po narazie cena wynosi 91zł .
  • Poziom 19  
    nie chcę być złośliwy, ale na Elektrodzie był już podbny temat " czy warto naprawiać telefony" ;)
    Odpowiedź jest jedna - 90% to szroty i trzeba sporo umiejętności, żeby coś z tego postawić - inna rzecz, że ceny tych śmieci są porażające ;)
  • Poziom 25  
    warto kupic, chociazby po to zeby przekonac sie, ze nie warto...
  • GSM Product Supporter
    karol0012 napisał:
    nie chcę być złośliwy, ale na Elektrodzie był już podbny temat " czy warto naprawiać telefony" ;)
    Odpowiedź jest jedna - 90% to szroty i trzeba sporo umiejętności, żeby coś z tego postawić - inna rzecz, że ceny tych śmieci są porażające ;)

To fakt z cenami, na miejscu można kupić czasami niedziałający telefon którego same LCD jest warte ponad 100zł nawet za 10zł. U mnie kilka razy się zdarzyło że jakiś padnięty telefon za simlocka ktoś przynosił ;)