Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Jeden konwenter dwa tunery

31 Paź 2006 21:33 1187 5
  • Poziom 11  
    Witam Wszystkich
    Mam takie pytanie, czy można użytkować dwa tunery, jeden analogowy drugi cyfrowy na jednym konwenterze? Jeżeli tak to jaki konwenter jest do tego potrzebny?
    Moja siostra miała tuner analogowy wraz z anteną, teraz zakupiła tuner "n-telewizji"i podłączyła go do starej instalacji antenowej, sam tuner na starym konwenterze działa ok, ale czy będą działały oba? Jeden tuner analogowy i drugi cyfrowy na jednym konwenterze przez trójnik?
  • Poziom 27  
    Witam przez trójnik się nie da musi być przełoncznik albo przez przelotke tunera cyfrowego jeżeli taką ma.pozdrawiam.
  • Poziom 16  
    Wiatm
    Pare lat wstecz jak konwertery byly bardzo drogie ,zrobilem takie rozwiazanie u kolegi ,jeden tuner podpiolem pod konwerter i zalaczylem na nim zasilnia LNB , natomiast drugi tuner z wylaczonym zasilaniem LNB podpiolem poprzez kondensatory ceramiczne , w tym ukladzie tylko jeden tuner mogl sterowac polaryzacja co ograniczlo mozliwosci odbioru w drugim tunerku .Teraz przy tak niskich cenach konwerterow twin szkoda zachodu tymbardziej ,ze doszlo jeszcze sterowanienie pasmem 22kHz .

Pozdrawiam Krzysztof
  • Poziom 11  
    Przelotek w tunerach nie ma, ale analogowy tuner służy do oglądania tylko tvn więc polaryzacja będzie tylko jedna(jedyny polski kanał) natomiast cyfrowy jest to n-box tej nowej telewizji ale nie mam pojęcia jak tu jest z tą polaryzacją. Więc co radzicie dać spokój z trójnikami i kupić po rostu nowy konwenter typu twin? Jeżeli tak to co sądzicie o tym? www.allegro.pl/item135692528_konwerter_twin_0_1db_super_cena_i_jakosc_hit_.html
    Chyba że ktoś ma inne propozycje?
  • Poziom 11  
    A więc jednak kupię konwenter? Jak sądzicie ten co post wyżej czy jakiś inny?