Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Kuchenka Amica EKH2.8 odpadło pokrętło

sq6ade 31 Paź 2006 22:56 6323 5
  • #1 31 Paź 2006 22:56
    sq6ade
    Poziom 40  

Witam serwisantów AGD.
    Oto moja kuchenka Amica EKH2.8 w której odpadło pokrętło.
    Jak to naprawić?
    Oto ta kuchenka:
    (klik)
    Pokrętło:
    (klik)
    Dziura po pokrętle:
    (klik)

Proszę o wskazówki jak to naprawić.
    Dzięki!

0 5
  • #2 01 Lis 2006 00:07
    any56
    Poziom 39  

Witam!
    Z tego co widzę, to mechanika przycisku działa podobnie jak przełącznik typu isostat tzn. wciśnięcie - przycisk schowany, powtórne wciśnięcie - przycisk wysunięty.
    Widzę również, że można wymontować część zewnętrzną przycisku (czyli dziurę) mocowaną do korpusu na cztery wkręty.
    Jest to element niezwiązany z zaworem gazowym.
    Brakujące elementy (być może spadły) to według mnie:
    1. Sprężyna spiralna (do położenia wsunięte-wysunięte
    2. Kołeczek pracujący w tym "udziwnionym" rowku ze smarem
    3. Sprężyna płaska stabilizująca położenie kołeczka
    4. Element blokady złożonej mechaniki (to przez niego wszystko się rozpadło, ponieważ sam wypadł).
    Po demontażu "dziury" proszę o kontakt na PW (jakieś foto).

0
  • #3 01 Lis 2006 08:49
    sq6ade
    Poziom 40  

Mechanizm "chowania" gałki jest w niej samej i on działa. Wydaje mi się że cała gała wysuneła się czpieniem podobnym do ściętej ośki potencjometru z mechanizmu przełącznika. Nie udało mi się tego wsadzić z powrotem - na razie podszedłem do tego delikatnie. :D

To nie sa wkręty tylko 4 neonówki podświetlające gałkę.

0
  • #4 01 Lis 2006 11:47
    skryn
    Admin grupy AGD

Trzeba rozkręcić przedni panel (tablica rozdzielcza).
    A ten "kikut", co wystaje z pokrętła, to ośka dawkownika energii, który należałoby wymienić (zdjęcie nr 3- ledwo widoczny dawkownik- centralnie), dlatego musisz zdemontować tablicę, żeby się do niego dostać. No i oczywiście najpierw wyjąć kuchenkę z zabudowy.
    Koszt dawkownika, rzędu 50PLN.

1
  • #5 01 Lis 2006 16:56
    sq6ade
    Poziom 40  

Rano naprawiłem - trzeba było gotować obiad :D
    Nie obyło się bez wyjęcia kuchni z zabudowy i rozkręcenia pokrywy sterownika.
    Oś gałki (ta metalowa) przechodzi kolejno przez przełącznik grzałek a potem wchodzi w regulator mocy z włącznikiem w którego rotorze jest zakleszczana "na wcisk". Zakleszczenie jest możliwe dzięki karbom zrobionym na osi i tu chyba tkwiła przyczyna - karby były chyba zbyt małe. Zrobiłem kilka nowych kalecząc koniec osi kombinerkami aby nie był taki gładki.
    Oś należy wyjąć z pokrętła przed jej zakleszczeniem w rotorze przełącznika i ponownie założyć pokrętło po zmontowaniu zespołu przełączników.

Przy rozmontowywaniu zespołu przełącznika trzeba uważać aby nie zgubić małego elementu metalowego przewleczonego przez oś. Porusza on przełącznik grzałek.
    Nie zdążyłem zrobić fotek wnętrza ze względu na ten obiad :D

Czy można gdzieś zakupić same gałki od tej kuchni? Szybko się wyciera srebrna farba na gałkach i nieestetycznie to wygląda.
    Krzysiek.

-1
  • #6 01 Lis 2006 21:43
    skryn
    Admin grupy AGD

sq6ade napisał:

Czy można gdzieś zakupić same gałki od tej kuchni? Szybko się wyciera srebrna farba na gałkach i nieestetycznie to wygląda.
    Krzysiek.

Tylko w serwisie "Amica"...

0