Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Pralka Haier B828TX - brak reakcji na wybrany program

witeczek 03 Lis 2006 22:03 2874 9
  • #1 03 Lis 2006 22:03
    witeczek
    Poziom 12  

Pralka ładowana od góry.
    Problem polega na tym,że po wybraniu programu piorącego pralka pobiera wodę+detergent i zaczyna sie pranie (np.temp 40°).
    Niestety program pomimo nagrzania się wsadu nie postepuje do przodu (około 1 godz. stoi w miejscu), dopiero po ręcznym przestawieniu programatora o 2 zatrzaski coś zaczyna się dziać tj. ruchy rewersyjne ale brak przesuwu programatora. Po kolejnym recznym przestawieniu programatora o 2 zatrzaski pralka dokańcza "wybrany program".
    Bardzo proszę o pomoc kolegów w zdiagnozowaniu tej usterki!

0 9
  • #2 04 Lis 2006 08:51
    Jan.dg
    Poziom 21  

Sprawdz czy silniczek programatora dostaje napiecie i jak dostaje to czy sie kreci

0
  • #3 04 Lis 2006 09:50
    staszekf
    Poziom 32  

Do sprawdzenia czujnik temperatury. Pozdrawiam.

0
  • #4 05 Lis 2006 00:25
    ROBSON33
    Moderator AGD

sprawdż termostat -
    grzałkę-
    ewętualnie do wymiany silnik programatora

0
  • #5 20 Lis 2006 22:22
    witeczek
    Poziom 12  

staszekf napisał:
    Do sprawdzenia czujnik temperatury. Pozdrawiam.

Witam kolege staszekf dopiero teraz udalo sie podejsc do tego tematu czyli pralki
    Mam pytanie : czujniki sa dwa tj.1 bimetaliczny (dziala: po ogrzaniu- rozlancza styki; po ochlodzeniu-
    zwiera )
    2 najprawdopodobniej termistor zalany w plastiku "termo" nie wiem przy jakiej temp. jaka ma byc rezystancja?

Jan.dg napisał:
    Sprawdz czy silniczek programatora dostaje napiecie i jak dostaje to czy sie kreci

Witam mam pytanko jakim napieciem jest zasilany ten silnik? Czy jest to 220V~ lub inne i jesli tak to jakie? czy jest to silnik krokowy?
    Czy spotkal sie kolega kiedys z uszkodzeniem elektroniki w ww. pralce?
    Bardzo wdzieczny bede za jakas rozpiske kabli ew .jakie sygnaly dochodza na jaki pin elektroniki
    (Firma REMCO Typ 5153/TP nr REF. 156.100.042) do wyboru trzy predkosci obrotowe,wybrana 800 RPM
    Pozdrawiam i czekam na jakies wiadomosci.

0
  • #6 21 Lis 2006 01:40
    Parol
    Poziom 17  

Silniczek programatora jest zasilany z modułu podczas grzania.Czujnik NTC,który przesyła inf.o temperaturze powinien mieć ok.200kom przy 20 st.C.Należy sprawdzic ten czujnik.Jeżeli czujnik jest prawidłowy to pierwszą rzeczą,która należy zrobic to przeczyścić styki modułu(najlepiej płynem do czyszczenie styków).Jeżeli dodatkowo przy wirowaniu pralka nie wchodzi na duże obroty to uszkodzony jest moduł elektroniczny.

0
  • #7 21 Lis 2006 10:17
    witeczek
    Poziom 12  

Witam kolege Parol w poście napisane zostało że silnik programatora jest zasilany z modułu podczas grzania to znaczy że jednak jest zasilany jakimś innym napięciem niż 220V~
    Czujka NTC ma 275kom przy około 20 stopniach czy to znaczy że jest uszkodzony?
    Pozdrawiam i czekam na jakieś wieści.

0
  • #8 21 Lis 2006 13:46
    Parol
    Poziom 17  

Czujnik może miec 275kom.Silniczek jest zasilany przez triaka z 230V.

Dodano po 3 [minuty]:

NTC moze miec ok.275kom.Silniczek programatora jest zasilany poprzez tiak z 230V.

0
  • #9 22 Lis 2006 19:23
    witeczek
    Poziom 12  

Witam wszystkich
    Z mozołem udało się poskręcać wszystko do kupy ,jeszcze raz sprawdzić
    wszystkie połączenia! Test na sucho wypadł pomyślnie (:idea: zamiast grzałki zastosowałem żarówke 25W220V ),termistor został przylepiony do szkiełka,temperatura wybrana 30°
    Hydrostat ustawiony na pierwszy poziom wody,no i zaczęło wszystko działać.
    Program szedł sobie tak jak potrzeba,wirowanie,pompowanie wody wszystko ok.:D
    Tylko teraz zastanawiam się co było przyczyną tego zamieszania?,jakis zły kontakt bo przecież nic samo się nie naprawia:)
    Dziękuje wszystkim za pomoc temat naprawy zamknięty
    jaka jest przyczyna?
    Pozdrawiam

0
  • #10 23 Lis 2006 00:31
    Parol
    Poziom 17  

Już miałem taki przypadek z tym modułem.Wyjąłem i włożyłem i zaczął dobrze chodzić.Po 2 tygodniach znowu było źle.Dopiero czyszczenie styków specjalnym preparatem pomogło na dłużej.

0