Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Pralka Amica PA550B421. Można prać tylko na programie 3.

techman77 08 Mar 2006 01:10 2092 8
    techman77
    Level 11  
    Witam..Mam pralke Amica i ostatnio zaczeły sie problemy a mianowicie moge tylko prac na programie nr 3 (60 stopni) na reszcie programów prawie na wszystkich chociaz wszystkich nie sprawdzałem pralka włącza sie ale pochodzi chwile i zaczyna zaciagac wode tylko w tym problem ze bez konca w pojemniku tam gdzie proszek leci cały czas na niektórych programach pochodzi chwile i sie wyłaczy.Na programie nr 1 i 2 zauwazyłem jakby grzałka nie działała ale byc moze sie myle .
    Z góry dziekuje za wszelkie mozliwe podpowiedzi i pozdrawiam.
    misiekmisiek
    Level 17  
    Dość mętny zrobiłeś opis.
    Jak się wyłączy to podaje jakiś kod błedu?
    lub
    Jak się wyłączy to jest zupełnie martwa i nic nie świeci?
    W pierwszym przypadku może być przyblokowany zawór od jeta (wyczyścić) w następnym uszkodzony wyłącznik na płycie (podkleić i solidnie wlutowć)
    Jeśli to soś innego to opisz dokładniej
    techman77
    Level 11  
    Moje obserwacje...
    -wrzucam pranie ustawiam na prog.2 (40 stopni) przypomne ze na 60 stopni prog.3 pralka chodzi bez problemu.
    -pralka zaczyna pracowac
    -po chwili zaczyna pobierac wode i nie przestaje ja pobierac woda przelatuje przez zbiorniczek do proszku (kod błędu ..mruga 2 razy)
    czyli wg instrucji z problem z doprowadzeniem ,ale dlaczego na programie nr 3 pralka działa bez zarzutu :?:
    User removed account
    User removed account  
    starob
    Level 28  
    jesli pierze na 3 dobrze tzn. że elektronika jest prawie ok.
    Wybór programy odbywa się w ten sposób że gałka wyboru programu działa jak potecjometr zbudowany z dzielnika rezystorowego procesor mierzy napięcie na wyjściu dzielnika i na tej podstawie wie który wybrać program.
    Dobra - prawdopodobnie zle kontaktuje suwak na gałce wyboru progr. rozebrać ,oczyścić,
    techman77
    Level 11  
    Nadal sobie nie poradziłem ... gdzie sie znajduje ten zawór od jeta ?
    User removed account
    Level 1  
    staszekf
    Level 33  
    Moim zdaniem należy przeczyścić wężyk który łączy chydrostat ze zbiornikiem w szczegulnośćidolną część poszerzoną w kształcie fajki, która wchodzi do zbirnika.