Witam!!!
Mam problem ponieważ posiadam małą pieczarkarnie i potrzebuje sterownik mikroklimatu który ma tam istnieć. Na tym sterowniku żeby dało ustawić sie:
-Wilgotność którą ma trzymać w pieczarkarni
-Ustawioną temperaturę lub inne podobne parametry
Dam przykład o co to chodzi:
Ustawie na sterowniku 90% wilgotności i jeżeli wilgotność spadnie poniżej ustawionej poprzeczki włącza sie nawilżacz a gdy wilgotność osiągnie 90% to nawilżacz sie wyłącza i podobnie z temperaturą.
Wiem że takie sterowniki są do kupna na różnych stronach ale są bardzo drogie jak na tą moją małą pieczarkarnie...
Prosze o podanie mi schematu ideowego takiego sterownika jak coś takiego wykonać.
P.S. Aha a może na przykład to być taki zwykły miernik wilgotności i komparator???-zamiast całego takiego sterownika.
Pozdrawiam
(<<<) (!) – ozdobniki ? [h]
Mam problem ponieważ posiadam małą pieczarkarnie i potrzebuje sterownik mikroklimatu który ma tam istnieć. Na tym sterowniku żeby dało ustawić sie:
-Wilgotność którą ma trzymać w pieczarkarni
-Ustawioną temperaturę lub inne podobne parametry
Dam przykład o co to chodzi:
Ustawie na sterowniku 90% wilgotności i jeżeli wilgotność spadnie poniżej ustawionej poprzeczki włącza sie nawilżacz a gdy wilgotność osiągnie 90% to nawilżacz sie wyłącza i podobnie z temperaturą.
Wiem że takie sterowniki są do kupna na różnych stronach ale są bardzo drogie jak na tą moją małą pieczarkarnie...
Prosze o podanie mi schematu ideowego takiego sterownika jak coś takiego wykonać.
P.S. Aha a może na przykład to być taki zwykły miernik wilgotności i komparator???-zamiast całego takiego sterownika.
Pozdrawiam
(<<<) (!) – ozdobniki ? [h]