Witam
Na temat Radmorów na Tym Forum napisano już chyba wszystko i jest to „Wielka Kopalnia Wiedzy” na ten właśnie temat i nie tylko. Bardzo dużo usterek w tym odbiorniku usunąłem sam. Za co WSZYSTKIM bardzo dziękuję (jestem amatorem w tym temacie). Ale mam problem z Radmorkiem 5102 i nie potrafię sam się z nim uporać, a wygląda on tak:
Odbiornik chodził długo i bez problemów i nagle znikło STEREO w mono odbiera czysto i bez problemów. Gdy się pojawił ten problem wskaźnik mocy sygnału odbioru stacji „leży” martwy. Problem wg. mnie tkwi w płytce PPCz dlatego, iż po podmianie w/w płytki (innej) problem znika. Wymieniłem w uszkodzonej płytce:
dwa tranzystory BF-196 oraz jeden BF- 194 napięcia na układzie scalonym (TBA120S) są raczej prawidłowe podmieniłem nawet inny scalak jest to samo. Kondensatory elektrolityczne wymieniłem wszystkie na nowe o takich samych wartościach pojemności, zwracając uwagę na prawidłową polaryzację podczas lutowania. I co dalej, gdzie tkwi problem usterki bardzo proszę o wskazówki na ten temat.
Zostaje chyba Allegro i kupno innej płytki ale to zrobię w ostateczności (nie chodzi o kasę to nie wielkie pieniądze) ale o satysfakcję naprawy.
Dziękuję.
Na temat Radmorów na Tym Forum napisano już chyba wszystko i jest to „Wielka Kopalnia Wiedzy” na ten właśnie temat i nie tylko. Bardzo dużo usterek w tym odbiorniku usunąłem sam. Za co WSZYSTKIM bardzo dziękuję (jestem amatorem w tym temacie). Ale mam problem z Radmorkiem 5102 i nie potrafię sam się z nim uporać, a wygląda on tak:
Odbiornik chodził długo i bez problemów i nagle znikło STEREO w mono odbiera czysto i bez problemów. Gdy się pojawił ten problem wskaźnik mocy sygnału odbioru stacji „leży” martwy. Problem wg. mnie tkwi w płytce PPCz dlatego, iż po podmianie w/w płytki (innej) problem znika. Wymieniłem w uszkodzonej płytce:
dwa tranzystory BF-196 oraz jeden BF- 194 napięcia na układzie scalonym (TBA120S) są raczej prawidłowe podmieniłem nawet inny scalak jest to samo. Kondensatory elektrolityczne wymieniłem wszystkie na nowe o takich samych wartościach pojemności, zwracając uwagę na prawidłową polaryzację podczas lutowania. I co dalej, gdzie tkwi problem usterki bardzo proszę o wskazówki na ten temat.
Zostaje chyba Allegro i kupno innej płytki ale to zrobię w ostateczności (nie chodzi o kasę to nie wielkie pieniądze) ale o satysfakcję naprawy.
Dziękuję.