Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Wzmocnienie sygnalu wireless ..

aldr1c 09 Nov 2006 22:51 2747 9
    aldr1c
    Level 12  
    Witam!
    Moich kilku sasiadow ma neta i acces pointy i nie zabezpieczaja polaczenia :) odbieram ich sygnal ale jest za slaby ze moc w pelni korzystac z polaczenia, macie jakies pomysl jak mozna wzomocnic sygnal ale u mnie w domu zeby oni nie wiedzieli bo oni moim zdaniem nie wykorzystuja w pelni tego lacza co maja ;).Problemu moze by nie bylo ale mam laptopa z integrowana sieciowka i nie za bardzo sie da do niej podpiac jakas antene kierunkowa albo cos w tym stylu, myslalem moze kupic druga radiowke na pcmcia z i podlaczyc do niej antene kierunkowa?? Jesli macie jakies pomysly prosze o pomoc bede wdzieczny dodam ze jestem w Anglii i naprawde tym Turkom dokola takiszybki net nie jest potrzebny :).
    mpralat2
    Level 17  
    Generalnie rzecz biorac nie ladnie krasc komus neta, ale z drugiej strony mogles to tak napisac ,ze nikt by nie widzial o co chodzi. Sugeruje pomyslec o jakims access poincie zamiast pcmcia (lepszy i praktyczniejszy).
  • Helpful post
    marian1977
    Level 17  
    A ja proponuje zamiast pcmcia karte usb. Taniej Cie to wyjdzie i mozesz antene kierunkowa bez problemu podlaczyc. Bo karta pcmcia, zeby miala wyjscie na antene troche kosztuje.
  • Helpful post
    bucken
    Level 11  
    a ja proponuje kup sobie YAGA kup wzmacniacz sygnału np 600W :P i możesz gotować w locie ;] ... a tak na poważnie to proponuję YAGAextreme 20dbi, poczciwego RTL2400 w pc a jak nie to jak koledzy piszą jakiegoś dobrego AP. i hulaj dusza ;]
    aldr1c
    Level 12  
    Marian a mozesz mi doradzic jakas sieciowke z wyjsciem na ta antene kierunkowa bede bardzo wdzieczny pozdrawiam, a pozostali koledzy jakiegos acces pointa jakbym sie jednak na niego zdecydowal pozdrawiam ... i dziekuje z gory ....

Dodano po 8 [minuty]:

najlepiej jakbyscie jakies linki podali jak nie to same nazwy poszukam z gory dziekuje pozdrawiam
    MacGyver.
    Level 21  
    NIE polecam jakichkolwiek anten z allegro. Kup coś markowego np. Interline czy Netus.
    VIRUS
    Level 15  
    "Interline" markowe??? Ci co widzieli panelówki 8dBi "Interline" w środku będą wiedzieli o co mi chodzi :)
    greep
    Level 19  
    a ja radze pogrzebac w ustawieniach twojej bezprzewodowej karty sieciowej, bo mialem podobny przypadek, pozmienialem ustawienia karty sieciowej i... moc mojej karty jakby sie zwiekszyla i moglem sie polaczyc z siecia, z ktora wczeniej polaczyc sie nie moglem :)
    A zasieg byl jeszcze lepszy gdy laptop stal przy oknie :)

pzdr.
  • Helpful post
    marian1977
    Level 17  
    Co do interline to niewiem jak ten panel 8dBi, ale inne anteny tej firmy sa wykonane bardzo profesjonalnie, jak dla mnie to interline,netus,cyberbajt - stad mozna bez problemu brac antenki. Co do kart, to wejdz sobie na allegro, jest ich cala masa. Jak chcesz to ja mam do sprzedania karte proxim b/g z wyjsciem na antene MCCard, no ale ze 300zł bym chcial za nia.