Witam wszystkich. Jak napisałem w temacie mam problem z taką wieżą, nie mam pojęcia, co i jak się stało, bo kolega ze wzgledu, ze wieza jest stara i nie działała, dał ją mi. Nie oglądał jej fachowiec, bo kolega stwierdził, ze i tak czas kupić nową. Po włączeniu zasilania na wyświetlaczu pojawia się zegar (wyzerowany oczywiscie), po naciśnięciu przycisku "Power" wszystko jakby garało, ale jednak - nie gra, w głośnikach cisza, przez słuchawki też próbowałem- nic. Magnetofon nawet nie zamierza się uruchomić, po włożeniu kasety i naciśnieciu jaki9egokolwieg przycisku milczy, to samo z CD, nawet tacka sie nie wysówa, tuner milczy, jedyne czego nei sprawdzałem, to wejście liniowe, ale wątpie, ze działa. Zajrzałem do modułu wzmacniacza, znalazłem kilka poruszonych lutów, ale poprawiłem i nic. W okolicach kondensatora C914, między dwoma tranzystorami o oznaczeniach: D2012, obwód jest lekko "zarumieniony". Kondensator wymieniłem i nic. Po właczeniu zasilania te dwa tranzystory znacznie się grzeją. Moze ktoś z Was wie, jak to naprawić, albo spotkał się z podobnym problemem, nie koniecznie w takiej wieży, za wszelkie podpowiedzi z góry dziękuje. Pozdrawiam ...