Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Radio VW BETA IV Grundig Wyświetlacz i inne pytania

14 Lis 2006 10:46 3468 6
  • Poziom 10  
    Możliwe, że jest to temat nie tego działu forum, ale od początku.
    Dostałem w spadku radio jak w tytule, zamontowałem i wynikła taka kwestia albo nawet zasadniczo dwie.

Po pierwsze wyświetlacz po dłuższym, nie użytkowaniu, zaraz po włączeniu jest w porządku, ale już po paru chwilach staje się nie czytelny, jedynie patrząc po ostrym kątem z góry można go odczytać, choć i tak słabo widać, a to i tak już spory dyskomfort.

Po drugie to chodzi mi o wyjaśnienie jak to radio było rozkodowane, bo aktualnie nie ma żadnego problemu po odłączeniu zasilania nie wyświetla się safe, radio działa normalnie więc domyślam się że było rozkodowane, było w takim stanie jak tylko zostało kupione od poprzedniego właściciela z samochodem. Ale ma dodatkowo taką przypadłość, że pomimo włączenia nie słychać dźwięku tylko trzeba wcisnąć przyciski przewijania kasety (autorevers) i wtedy zaskakuje. Prawdopodobnie od tego padł mechanizm kasety.

Wątek poboczny Co sądzicie o "transmiterach FM" czy warto się na tym zastanawiać?
  • Pomocny post
    Poziom 43  
    Obawiam się że usterek masz kilka. Jeśli dobrze pamiętam to nie było wersji tego radia z różnymi kątami wyświetlacza (np Lupo czy NewBatle ma dość wysoko radio a Passat niżej, stąd różne kąty patrzenia na wyświetlacz). Więc prawdopodobnie masz coś uszkodzone w samym sterowaniu wyświetlaczem. To radio normalnie jest kodowane i powinno wyświetlić SAFE a jeśli dobrze pamiętam to nie można tego kodu zawiesić z klawiatury więc musiało być grzebane w procesorze radia.
    Tak, masz kłopot z mechanizmem kasety a dokładnie którymś wyłącznikiem krańcowym.
    Trochę sporo przy nim będzie roboty by było jak należy.
    Transmiter do badziwie ale czasem się sprawadza a raczej wystarcza grakjom z MP3. Poprawne rowiązanie do dorobiene prawdziwego wejścia liniowego ale to wymaga sporych przeróbek i znajomości konstrukcji tego radia.

SławeK
  • Poziom 10  
    Na początku dziękuję serdecznie! Trochę się obawiałem, że nie zainteresuje to nikogo.

Wracając do tematu to moja wiedza na temat elektroniki jest mizerna, bliska zeru, wiedziałem jak podpiąć radio do instalacji w samochodzie i to tyle (można to nazwać co najwyżej elektryką :D).
    Sam nie zamierzałem z nim nic robić, myślałem o jakimś punkcie usługowym , ale po przeczytaniu odpowiedzi o potencjalnych usterkach raczej się to nie opłaci, lepiej będzie kupić nowe radio.

Jeżeli chodzi o wyłącznik krańcowy jest to jakaś część mechaniczna którą mógłbym sam naprawić?

Czy znajdę takie schematy na forum?

Jeszcze raz dzięki SlaweK
  • Poziom 43  
    Z tymi punktami rtv bywa różnie, jak trafisz na kogoś kto ma do tego serce, idie mu robota bo wie jak to zrobić to może nie będzie drogi, gorzej jak będzie się uczył. Nikt nie jest orłem od wszystkiego a sprzętu się naprawia wiele różnorodnego.

A co do podłączenia to też nie jest takie oczywiste. Są dwa plusy, jeden stały a drugi po kluczyku do logiki zapłonu. Pewnie nie wiesz że w tym radiu normalnie wyświetlacz się nie świeci, zaświeca się dopiero jak włączysz światła w aucie i tak ma być podłączony, w dzień dostatecznie go widać.

A co do mechanizmu tu musisz przyjrzeć się jak on działa okiem badacza i pewnie zauważysz co kiedy i dlaczego działa i znajdziesz na niego sposób.

SławeK
  • Poziom 10  
    Oczywiście można trafić na ludzi i na "innych ludzi" :)

Co do podłączenia to wszystko jest okay poczytałem forum, ściągnąłem schemat wtyczki ISO, kupiłem wtyczkę i podpiąłem jak należy, włączam pozycyjne w aucie i radyjko się też podświetla (wszystkie klawisze :D). Wyłączam i świeci się tylko wyświetlacz (chociaż nic na nim nie widać :().
    Dobra to by chyba było na tyle.

Jak by ktoś chciał mnie czymś jeszcze uszczęśliwić na ten temat to proszę pisać.
    Dzięki i pozdrawiam.
  • Poziom 43  
    Nie, po wyłączeniu radia a włączonych światłach powinno się świecić tylko podświetlanie klawiszy a nie wyświetlacza. To oznaka że coś jest nie tak.

SławeK
  • Poziom 10  
    Tak dokładnie jest :)
    Może coś zakręciłem w opisie stanu, ale jest wszystko okay.