Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

LCD BenQ FP71G+ ..... dziwne piksele

arturro_82 17 Lis 2006 21:38 1607 2
  • #1 17 Lis 2006 21:38
    arturro_82
    Poziom 9  

Witam, kupiłem dziś nowego Benq LCD , jak wyciągnopłem z pudełka i podłączyłem pojawił sie Bad piksel, który się żarzył od czerni do niebieskiego, po mniej więcej godzinie zniknął i więvej sie nie pojawił.

Przy kolejnym włączeniu kom,putera po około 30 minutach pojawił sie kolejny bad piksel tym razem w innym miejscu i świeci na czerwono.

Doradzcie mi co mam zrobić ?? czy to są te bad piksele i mam jechac wymienic monitor, bo do 7 dni moge to zrobić. Czy po prostu matryca musi się w jakiś sposób upalić czy jak ??

Czy lepszym wyborem byłaby belinea ?? w tej samej cenia .

Dodano po 3 [godziny] 39 [minuty]:

no i po problemie, pojechałem wymienic monitor na inny, teraz mam HP L1706, i jest zaje... , benqu smużył nawet przy przesówaniu okienek gg po monitorze (pomimo tego że miał 8ms) a HP nic a nic , rewelacja, pozatym o niebo lepsza ostrosć, nasycenie kolorów, no i częstotliwość odswieżania tak jakby stabilniejsza, na ekranie testowym benq troche migał, a HP sie trzyma ;) ....... za tą samą kase, bardzo mocno polecam wszystkim HP ;)

0 2
  • #2 18 Lis 2006 23:09
    satgal
    Poziom 40  

W uproszczeniu można powiedzieć że 90% monitorów LCD jest montowana w jednej dużej fabryce gdzie jednego dnia na jednej z linii montowane są np Benq lub HP i pewnie że HP zakupił matryce w I gat. do swoich monitorów a fabryka produkująca je musiała tak ustalić cenę aby sprzedać również III gatunek mniej renomowanym firmom. Cena gotowego monitora w dużym stopniu zależy od ilości zamówienia i może być taka sama z podzespołami tańszymi bo zamówienie i sieć sprzedaży mniejsza i aby znalezć nabywcę to podawane są niesamowite parametry na które łapią się ci co kupują porównując je.

0
  • #3 18 Lis 2006 23:46
    Pablo1964
    Moderator

Sprawdź warunki gwarancji w zakresie bad pixeli.

0
  Szukaj w 5mln produktów