Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

centralny zamek prośba o pomoc

nowynowy 18 Lis 2006 16:00 1428 7
 • #1 18 Lis 2006 16:00
  nowynowy
  Poziom 2  

  Centralny-Mam problem-nie działa centralny tzn. zgubiłem kiedyś kluczyk z pilotem więc załatwiłem sobie nowy kluczyk z odbiornikiem. Ale centralny nie działa- właściwie to nigdy nie działał; Do rzeczy: przełożyłem centralkę i pilota z nowszego rocznika auta i nic.
  Do tego siłownik zamka drzwi kierowcy nie domyka się gdy naciskam przycisk centralnego (nie pilot ale przycisk) wewnątrz auta oraz nie zamyka pozostałych zamków po przekręceniu kluczyka (wnioskuję że jest sspieprzony a nie elektryka). Czy jest możlie że układ nowy odbiornik/pilot ma inaczej poprowadzone wyjścia do kostki? Czy centralny z pilota nie działa ponieważ uszkodzony jest siłownik zamka kierowcy?Czy w standardzie przekręcenie zamka w bagażniku lub od pasażera zamykało resztę zamków?

  Jak to jest z centralnym- czy za poprawne działanie odpowiada siłownik master (czyli od kierowcy jak mi się wydaje) czy też układ odbiornika podczerwieni w podsuftce?Tzn. Od środka za pomocą knyfla da się zamknąć wszystkei zamki. Natomiast zamykając na kluczyk- zamyka się tylko jeden zamek. Ponadto nie da się zamknąć z pilota. Jest to wina popsutego siłownika w drzwiach kierowcy ? Czy też też problem leży w układzie odbiornika podczerwieni? Z racji tego że od środka się da zamknąc wnioskuję, że popsuta jest mała, biała wajcha na siłowniku i nie przekazuje sygnału na inne zamki gdy zanmykam drzwi kierowcy z zwenątrz. Po drugie wwydaje mi się, że do działania centralnego z kluczyka nie ma znaczenia stan uskładu odbiornika podczerwieni.

  0 7
 • #2 18 Lis 2006 16:25
  alster1
  Poziom 27  

  Szanowny kolego, strasznie się rozpisałeś o swoim problemie, i co z tego?
  Może byś chociaż napisał jaki to samochód, który rok produkcji, jaki model itp. Jak już to napiszesz to później poszukaj w archiwum bo większość rzeczy już była.
  Pozdrawiam

  0
 • #3 18 Lis 2006 17:12
  bartek_p
  Poziom 31  

  I jeszcze może napisz czy to kluczyk z pilotem, czy osobno masz pilota i osobno kluczyk.
  A tak naprawde to proponuje wizyte w zakładzie który się tym zajmuje. Zaoszczędzisz i czas i nerwy, a może i pieniążki

  0
 • #4 18 Lis 2006 17:38
  nowynowy
  Poziom 2  

  clio 1992 1.4; kluczyk z pilotem razem (seryjny).

  0
 • #6 18 Lis 2006 22:02
  nowynowy
  Poziom 2  

  wnioskuję,że fakt braku masterów wskazuje na to że mam rozkodowanego pilota.
  sprawdzałem pilota i odbiornik miernikiem i po naciśnięciu pilota gdzieś tam na układzie odbiornika pojawia się impuls. Czy więc reakcja bazy na sygnał z nadajnika wskazuje,że pilot jest jednak dobrze zakodowany czy też należy uwzględnić w moich rozważaniach komputer?

  0
 • #7 19 Lis 2006 17:25
  bartek_p
  Poziom 31  

  Oj kolego, chyba se z tym sam nie poradzisz.
  Siłownik Master nie mają nic wspólnego z tym czy pilot jest rozkodowany czy nie.
  Zrób tak jak Norbert pisał, a najlepiej jedź do kogoś kto ci to założy.
  Będziesz miał problem z głowy i święty spokój

  0
 • #8 19 Lis 2006 21:09
  pkhenr
  Poziom 32  

  reakcje jest taka sam jak użyjesz dowolnego plota np. z telewizora --problem w tym że autko nie wie CO.. pilot do niego gada --( przepraszam za prostotę )- to nie takie proste

  0
  Szukaj w 5mln produktów