logo elektroda
logo elektroda
X
logo elektroda
REKLAMA
REKLAMA
Adblock/uBlockOrigin/AdGuard mogą powodować znikanie niektórych postów z powodu nowej reguły.

HP LJ 4500 - Podwójny wydruk w czerni i czerwieni, czy to tonery?

wari 18 Lis 2006 16:17 3033 15
REKLAMA
  • #1 3237255
    wari
    Poziom 11  
    Posty: 12
    co może być przyczyną że drukarka hp lj 4500 drukuje podwójnie czasem potrójnie jak na załączonym skanie,
    zaznaczam że dzieje się tak tylko w kolorze czarnym i czerwonym - czyżby kończące sie tonery ??
    pzdr.
    Załączniki:
    • HP LJ 4500 - Podwójny wydruk w czerni i czerwieni, czy to tonery? podwojny.jpg (6.26 KB) Musisz być zalogowany, aby pobrać ten załącznik.
  • REKLAMA
  • #2 3237665
    marek216
    Poziom 43  
    Posty: 17989
    Pomógł: 1076
    Ocena: 923
    nie tyle kończące się co źle czyszczone bębny

    czy tonery nie są przypadkiem regenerowane
  • REKLAMA
  • #3 3239297
    wari
    Poziom 11  
    Posty: 12
    prawdopodobnie są regenerowane....

    czy w takim przypadku czeka mnie wymiana na nowe czy jeszcze da się coś zrobić ??

    pzdr.
  • #4 3239410
    eseli
    Poziom 27  
    Posty: 1307
    Pomógł: 89
    Ocena: 64
    Witam
    Można wymienić listwe czyszczącą przy okazji wyczyść pojemnik zestarego tonera.
  • REKLAMA
  • #5 3239690
    wari
    Poziom 11  
    Posty: 12
    w życiu tego nie robiłem więc chyba zdecyduję sie na wymiane tonerów (cczarny, czerwony)
    proszę tylko o informację czy wymiana tonerów rozwiąże problem?

    pzdr.
  • #6 3239694
    marek216
    Poziom 43  
    Posty: 17989
    Pomógł: 1076
    Ocena: 923
    napewno rozwiąże i napewno będzie to trwalsze rozwiązanie niż ponowna regeneracja
  • #7 3243114
    wari
    Poziom 11  
    Posty: 12
    po zmianie tonera niestety ale drukuje nadal tak samo :(
    co to moze być, podmiana bębna też nie pomogła :(

    pzdr.

    Dodano po 5 [godziny] 13 [minuty]:

    poniżej dokładniejszy skan mojego problemu
    proszę o pomoc

    pzdr.
    Załączniki:
    • HP LJ 4500 - Podwójny wydruk w czerni i czerwieni, czy to tonery? hp4500.jpg (281.37 KB) Musisz być zalogowany, aby pobrać ten załącznik.
  • #8 3245511
    Awdeg
    Poziom 26  
    Posty: 887
    Pomógł: 54
    Ocena: 43
    No to pozostał ci jeszcze transfer
  • REKLAMA
  • #9 3246495
    wari
    Poziom 11  
    Posty: 12
    transfer po włożeniu do innej drukarki drukuje OK :(

    pzdr.
  • #10 3247470
    elserwisant
    Poziom 19  
    Posty: 316
    Pomógł: 29
    Ocena: 8
    Sprawdź inny transfer w swojej drukarce, być może wina styków w drukarce a nie samego transferu.
    Bęben sprawdzałeś bo odległości powtarzania to mniej więcej średnica rolki ładującej.
  • #11 3248245
    wari
    Poziom 11  
    Posty: 12
    dzieje się tak na dwóch różnych bębnach,
    drukarka poszła do serwisu, jak coś będę wiedział napiszę ....

    pzdr.
  • #12 3248541
    -devil-
    Poziom 13  
    Posty: 72
    Pomógł: 7
    Ocena: 4
    Witaj
    A sprawdzałeś utrwalanie, skoro nie bęben nie tonery nie transfer to zostaje fuser i na niego stawiam 90% pewności że to on.
    Trzeba było spróbować zatrzymac kartke w środku drukarki i wtedy by było wiadomo.

    Pozdr
  • #13 3248653
    marek216
    Poziom 43  
    Posty: 17989
    Pomógł: 1076
    Ocena: 923
    fuser przenosiłby chyba wszytskie kolory a nie tylko dwa :?:

    ale każda teoria jest warta sprawdzenia

    Dodano po 1 [minuty]:

    teraz to już tylko gdybanie → maszyna trafiła na włściwe miejsce , czyli do serwisu
  • #14 3248688
    -devil-
    Poziom 13  
    Posty: 72
    Pomógł: 7
    Ocena: 4
    W serwisie i tak mu fuser wymienią oraz prawdopodobnie tonery.
    Moja 4500 odbijała mi tylko żółty, wymieniłem fuser i jest ok.
    Ale jest jeszcze jedno pytanie czy założone są oryginalne tonery czy zamienniki , bo jesli jest zle dobrany proszek to możliwy jest taki objaw, też miałem taki przypadek.
  • #15 3248761
    wari
    Poziom 11  
    Posty: 12
    jak przyjechał serwisant po odbiór drukarki to najpierw
    zrobił mały test zacinając papier i wyjął transfer, okazało się że
    już na transferze jest takie odbicie więc go zabrał żeby przetestować
    na innej drukarce ale okazało się że na innej drukuje OK.
    w tej chwili cała drukarka jest w serwisie -
    - ciekawe co oni tam wymyślą.

    pzdr.
  • #16 3252561
    wari
    Poziom 11  
    Posty: 12
    drukarka wróciła z serwisu :)
    wszystkie części sprawne, została wykonana tylko konserwacja i czyszczenie.
    narazie drukuje OK

    pzdr.

Podsumowanie tematu

✨ Drukarka HP LaserJet 4500 drukowała podwójnie lub potrójnie w kolorach czarnym i czerwonym. Początkowo podejrzewano kończące się tonery lub ich regenerację, co mogło powodować złe czyszczenie bębnów. Wymiana tonerów i bębnów nie rozwiązała problemu. Sprawdzono także listwę czyszczącą oraz pojemnik na zużyty toner. Transfer był testowany w innej drukarce i działał poprawnie, co wskazywało na możliwą usterkę styków lub elementów drukarki. Ostatecznie podejrzewano fuser, jednak problem dotyczył tylko dwóch kolorów, co było nietypowe dla uszkodzenia fusera. Drukarka trafiła do serwisu, gdzie wykonano konserwację i czyszczenie, po czym problem ustąpił. Wskazuje to na konieczność regularnej konserwacji i dokładnej diagnostyki podzespołów takich jak tonery, bębny, transfer i fuser w przypadku powielania wydruku.
Wygenerowane przez model językowy.
REKLAMA