Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

wpływ wysokiego napiecia na zdrowie

20 Lis 2006 18:12 10909 7
  • Poziom 24  
    zastanawiam sie nad kupnem dzialki budowlanej przez róg ktorej przechodzi linia 110 kv . jaki wplyw ma taka linia na zdrowie czlowieka? jak jest bezpieczna odległosc od takiej linii? jakie jest prawdopodobienstwo ze taka linia moze peknac? slyszalem ze w okreslonych warunkach pogodowych taka linia wysokiego napiecia wydaje jakies dzwieki? jakie sa jeszcze niedogodnosci mieszkania przy takiej linii ?
  • Poziom 33  
    Tak masz racje, ja mam na polu taką linie, niekiedy słychać jak brzęczy i wydaje inne dzwieki, pęka srednio raz na 5 lat jak są wichury. Na zdrowie raczej nie ma dużego wpływu, promieniowanie elektromagnetyczne znaczące nie jest, ale gdy sie zerwie moze cie zabić. Mozesz walczyc z energetyką zeby przesuneli linie, albo placili za dzierzawe terenu, trzeba sprawe od razu dac do sądu, jest do wygrania, ich nie słuchaj bo oni zawsze sa na nie. Teraz energetyka jest prywatna, a nie panstwowa jak kiedys, więc zagraniczniaki kupując to wzieli na siebie balast nieuregulowanych spraw prawnych linii.
  • Poziom 35  
    Najlepiej podać do sądu jeszcze przed kupieniem tej działki. Tylko działka bez linii będzie droższa !
  • Poziom 28  
    Wydaje mi się jednak pole elektryczne ma jakiś wpływ na zdrowie. Na Politechnice Wrocławskiej jest zbudowana makieta (około metr...dwa między 20-to centymetrowymi słupami) i badają zdaje się natężenie pola w zależności, gdzie postawi się ludzika z drutu. Nie sądzę, żeby takie eksperymenty były robione z nudów, choć sam mieszkałem ponad 20 lat ok. 50m od linii w.n. i nic mi na razie nie jest (przynajmniej nic mi o tym nie wiadomo).
  • Poziom 24  
    zrezygnowalem z zakupu