Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Sklep HeluKabel
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

LCD 19" wide problem migotania - za słaba karta?

rafman 22 Lis 2006 09:05 1023 3
  • #1 22 Lis 2006 09:05
    rafman
    Poziom 10  

Witam!
    Kupiłem ostatnio monitor Monitor 19" LCD ACER AL 1916 WAs, rozdzielczość natywna 1440x900 D-SUB. Posiadam kartę ATI Radeon7000.
    Problem polega na tym, że podczas przewijania tekstu w przeglądarce zaczyna migotać obraz. Mam zainstalowane świeże sterowniki ATI. Wygląda to tak jak gdyby był problem z odświeżaniem. Literki zaczynają po prostu "mrugać". Nasila się to podczas ruchu na ekranie (przewijanie tekstu lub wyświetlanie animowanych reklam)
    Czy możliwe, że karta nie daje rady obsłużyć takiej rozdzielczości z odpowiednią cząstotliwością odświeżania czyli 60Hz ?

0 3
  • Sklep HeluKabel
  • Pomocny post
    #2 22 Lis 2006 14:24
    Bogusław Gazda
    Poziom 26  

Zmniejsz rozdzielczość to się przekonasz.Jeśli sprzęt nowy to przewód sygnałowy jest oki a jeśli odkupiony radze sprawdzić jego grubość i filtry.

0
  • Sklep HeluKabel
  • #3 22 Lis 2006 14:53
    rafman
    Poziom 10  

Sprzęt jest nowy.
    Przy zmianie rozdzielczości oczywiście tego nie obserwuję jednak obraz jest taki brzydki i rozmazany jak to w LCD, że nie da się pracować.
    Może można podkręcić trochę tą kartę?
    Czy ktoś podkręcał kiedykolwiek Radeona7000?

0
  • #4 22 Lis 2006 21:09
    rafman
    Poziom 10  

Dzisiaj zainstalowałem sterowniki z Omegi www.omegadrivers.net/ i jestem zadowolony. Są o niebo lepsze od sterowników Catalysta z firmy ATI.
    Omega oferuje o wiele więcej opcji konfiguracyjnych.
    Dzięki temu sterownikowi możliwe stało się zwiększenie częstotliwości odświeżania do 75Hz i efekt migotania zniknął zupełnie.
    Problem więc leżał po stronie karty, a właściwie sterownika. Dziękuję za pomoc.

0