logo elektroda
logo elektroda
X
logo elektroda
REKLAMA
REKLAMA
Adblock/uBlockOrigin/AdGuard mogą powodować znikanie niektórych postów z powodu nowej reguły.

MINOLTA EP 1050 - błąd E1 po wymianie developera, ciągłe mieli

buli -konrad 22 Lis 2006 10:40 1545 7
REKLAMA
  • #1 3250348
    buli -konrad
    Poziom 15  
    Posty: 197
    Pomógł: 8
    Ocena: 1
    Witam po wymianie DV w Minolcie po włączeniu dzieje się coś takiego żę kopiarka cały czas mieli i wywala błąd E1
  • REKLAMA
  • #2 3250355
    copyman
    Specjalista - kserokopiarki
    Posty: 8291
    Pomógł: 1105
    Ocena: 833
    Jak przepalałeś ją bezpiecznikiem to sprawdź czy się przepalił. Najlepiej zrób F8 i po problemie!

    C.
  • REKLAMA
  • #3 3250363
    buli -konrad
    Poziom 15  
    Posty: 197
    Pomógł: 8
    Ocena: 1
    Czy moge teraz zrobić F8 jak jest DV w środku i czy ma być założona butla z tonerem?
  • REKLAMA
  • #4 3250388
    boofla
    Poziom 14  
    Posty: 58
    Pomógł: 7
    Ocena: 2
    Butelka może być, ale dla pewnośći możesz ją wyjąć. STARTER jeśli jest nowy to ma proporcje %-towe z tonerem takie jakie powinny być.
  • #5 3250526
    buli -konrad
    Poziom 15  
    Posty: 197
    Pomógł: 8
    Ocena: 1
    Zrobiłem F8 - mieliła mieliła i zakończył a z błędem E1
  • #6 3251230
    marcin4
    Poziom 19  
    Posty: 555
    Pomógł: 12
    Ocena: 27
    miałem taki przypadek! tylko że w moim przypadku był założony moduł od ep 1052!! tam jest inny czujnik dewelopera! sprawdż to!
  • #7 3252846
    copyman
    Specjalista - kserokopiarki
    Posty: 8291
    Pomógł: 1105
    Ocena: 833
    A bezpiecznik wylutowałeś? Jeżeli tak to olej F8 i poobserwuj jak będzie się zachowywać po wykonaniu np. 100 kopii o średnim zaczernieniu. Wartość F8 możesz zawsze zmienić (jest regulowana) i pomóc możesz sobie kodem C 90 gdzie ustawiasz dozowanie. W tych kopiarkach regulacja dozowania jest super elastyczna i nie ma problemu przy braku inicjalizacji. Jak cie maszyna drzwiami wywali to zawsze masz szansę oknem wrócić :-)

    C.
  • REKLAMA
  • #8 3262761
    mcciuciek
    Poziom 19  
    Posty: 444
    Pomógł: 3
    Ocena: 9
    Już ją pokonałem - Dziękuje wszystkim zamykam temat

Podsumowanie tematu

✨ Po wymianie developera (DV) w kopiarkach Minolta EP 1050 pojawił się błąd E1 oraz ciągłe mieli papier. Zalecane było sprawdzenie bezpiecznika, wykonanie procedury F8 oraz obserwacja zachowania maszyny. Wskazano, że obecność butli z tonerem nie jest konieczna podczas testu F8, a nowy starter powinien mieć odpowiednie proporcje toneru. Jeden z użytkowników zauważył, że montaż modułu z modelu EP 1052, który posiada inny czujnik developera, może powodować problem. Sugerowano również regulację dozowania toneru za pomocą kodu C90 oraz dostosowanie wartości F8, co może pomóc w przypadku braku inicjalizacji developera. Po zastosowaniu tych wskazówek problem został rozwiązany.
Wygenerowane przez model językowy.
REKLAMA