A bezpiecznik wylutowałeś? Jeżeli tak to olej F8 i poobserwuj jak będzie się zachowywać po wykonaniu np. 100 kopii o średnim zaczernieniu. Wartość F8 możesz zawsze zmienić (jest regulowana) i pomóc możesz sobie kodem C 90 gdzie ustawiasz dozowanie. W tych kopiarkach regulacja dozowania jest super elastyczna i nie ma problemu przy braku inicjalizacji. Jak cie maszyna drzwiami wywali to zawsze masz szansę oknem wrócić
✨ Po wymianie developera (DV) w kopiarkach Minolta EP 1050 pojawił się błąd E1 oraz ciągłe mieli papier. Zalecane było sprawdzenie bezpiecznika, wykonanie procedury F8 oraz obserwacja zachowania maszyny. Wskazano, że obecność butli z tonerem nie jest konieczna podczas testu F8, a nowy starter powinien mieć odpowiednie proporcje toneru. Jeden z użytkowników zauważył, że montaż modułu z modelu EP 1052, który posiada inny czujnik developera, może powodować problem. Sugerowano również regulację dozowania toneru za pomocą kodu C90 oraz dostosowanie wartości F8, co może pomóc w przypadku braku inicjalizacji developera. Po zastosowaniu tych wskazówek problem został rozwiązany. Wygenerowane przez model językowy.