Witam.
Zamierzam pobawić się komunikacją USB komp<>µC i mam kilka pytań.
1. jak wyglądają typowe najprostsze ramki transmisyjne po podpięciu urządzenia pod komputer po raz pierwszy (identyfikacja itd...).
2. j.w. podczas przesyłania danych.
3. czy można podpiąć się jako jakieś "standardowe urządzonko" do którego stery znajdują się w windowsie i później programowo się z nim skomunikować.
proszę o jakieś skrótowe odpowiedzi. Jak szukałem to nie znalazłem nic jasno powiedzianego (w języku polskim) poza podawanymi odnośnikami do obcojęzycznych opracowań i gotowców. Czy jest gdzieś to w miarę dobrze opisane po polsku?
Potrzebuję info jak najprościej wysłać/odebrać jeden bajt - PC<>µP
Zamierzam pobawić się komunikacją USB komp<>µC i mam kilka pytań.
1. jak wyglądają typowe najprostsze ramki transmisyjne po podpięciu urządzenia pod komputer po raz pierwszy (identyfikacja itd...).
2. j.w. podczas przesyłania danych.
3. czy można podpiąć się jako jakieś "standardowe urządzonko" do którego stery znajdują się w windowsie i później programowo się z nim skomunikować.
proszę o jakieś skrótowe odpowiedzi. Jak szukałem to nie znalazłem nic jasno powiedzianego (w języku polskim) poza podawanymi odnośnikami do obcojęzycznych opracowań i gotowców. Czy jest gdzieś to w miarę dobrze opisane po polsku?
Potrzebuję info jak najprościej wysłać/odebrać jeden bajt - PC<>µP