Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
IGE-XAOIGE-XAO
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

MERCEDES VITO 1999R WEBASTO???

27 Lis 2006 22:22 18365 15
  • Poziom 17  
    witam,auto jak w temacie,niedziala webasto,poszukuje schematu i opisu działania,czy sa specjalne wymagania ,nap,temperatura powietrza zeby mozna bylo je uruchomic?prosze o sugestie?
  • IGE-XAOIGE-XAO
  • Poziom 14  
    Napisz więcej szczegółów: piec "mokry" czy "suchy", czy to jest Webasto czy Eberspacher i czy w orginale pracowało jako dogrzewacz czy niezależne ogrzewanie postojowe?
  • Poziom 17  
    PIEC jest suchy,wogule nic nie pracuje,na desce jest przycisk do właczenia,lampka kontrolna zapala sie dopiero po uruchomieniu silnika ale webasto nie chodzi. a czym sie rużni webasto od Eberspacher?
  • Spec od Mercedesów
    Czy jesteś pewien, że jest SUCHE?
    Nie przypominam sobie takiego wypasu w Vito (oryginalnego)
    Mam podejrzenia, że jest jednak mokre, i że jest to dogrzewacz...
  • IGE-XAOIGE-XAO
  • Poziom 17  
    jezeli chodzi o to czy to jest na rope czy na prąd no to to jest na ropke,bo chyba to macie na mysli pytają mokre czy suche bo ja myslalem ze chodzi czy sa jakies wycieki :oops:
  • Spec od Mercedesów
    MOKRE jest wpięte w ukłąd chłodzenia pojazdu: nagrzewa płyn chłodzący, za jego pośrednictwem silnik i poprzez nagrzewnicę również kabinę.
    SUCHE nagrzewa tylko przepływające przez nie powietrze - stąd nadaje się tylko do ogrzewania kabiny - do ogrzewania silnika jest nieprzydatne.
  • Poziom 17  
    w takim razie jest napewno mokre,a posiadasz jakis schemat tego webasta i mile widziana by byla zasada dzialania :wink: .
  • Poziom 18  
    Pewnie masz w tym Vito silnik CDI i masz tam wsadzony dogrzewacz Webasto ThermoTop C, jesli jest sprawny to będzie się on sam włączał poniżej 5st C po uruchomieniu silnika.
    Podejrzewam że masz też zegar modułowy do sterowania zamontowany na desce, ale nie możesz nim nic sterować. Tak samo miałem ostatnio klienta w okularu i uparł się że ma ogrzewacz, bo jest sterownik, ale był dogrzewacz, bo nie ma w sobie pompy obiegowej
  • Poziom 17  
    prawdo podobnie jest tak jak piszesz,a czy jest mozliwosc recznego uruchonienia wbasta,ten przycisk na desce kolo pokretła temperatury nie jest od niego,po uruchomieniu silnika i wcisnieciu przycisku zapala sie czerwona dioda ale webasto nic? z kturego czujnika temp. bierze sygnał zeby uruchomic webasto,chciał bym zasterowac nim zeby sprawdzic czy napewno dziala.
  • Poziom 12  
    Witam.Śledzę waszą dyskusję gdyż sam jestem zainteresowany podobnym problemem w okularze 2,9td. Widzę,że kolega neon ma dość bogatą wiedzę w tym temacie. Równierz prosiłbym o jakieś sugestie. W moim nie załącza się pompa paliwa. Pozostałe elementy są sprawne.Tak wyszło na komputerze.Jest to mokry dogrzewacz i niema żadnego modułu do sterowania.Chciałbym się dowiedzieć skąd zasilana jest pompa paliwa i jakie warunki muszą być spełnione do zadziałania.Wiem,że powinien się wyłączać przy temp silnika 65st.C. Bardzo mile widziłbym inormację pt."gdzie można zdobyć schemat elektryczny " Z góry dzięki.
  • Poziom 26  
    A może panowie w końcu podacie jak nazywają się wasze piecyki.
    Na podgrzewaczach jest tabliczka i tylko trza spisać dane i je wklepać tu w tym temacie, a pewnikiem znajdzie się jakieś rozwiązanie, a tak po omacku...............
  • Poziom 17  
    witam,udalo mi sie spisac numery z tego webasta:D
    no wiec jest to :
    EBERSPAHER
    Typ:hydronic
    D5WZ
    Num. fabr.:185150AB
    num. merc.: 6388351901

spisalem mysle ze to co najwazniejsze, teraz prosił bym drogich kolegów o wskazówki co gdzie szukac bo jeszcze nigdy nie grzebałem przy webastach. co go uruchamia,jak mozna go wysterowac? i schemacik to jusz wogóle był by rarytas:D
  • Poziom 12  
    Wiesz co to Google?
    Poszukaj po prostu D5WZ hydronic, w pierwszym linku znajdziesz super pdf'a z opisem działania, schematem elektrycznym, itp. sprawami.
  • Poziom 12  
    mk-tronic jeśli masz EBERSPACHER to dlaczego piszesz WEBASTO? Chyba coś pomyliłeś, przecież to dwie różne firmy.
    Pozdrówka
  • Poziom 17  
    pisząc webasto milem na mysli piec grzewczy,pozatym nie jestem jescze tak biegły w tych ogrzewaniach pomocniczych wiec pomylki mi sie zdazaja :oops:
  • Poziom 11  
    kolego jezeli CI sie nie wlacza to najprawdopodobnie jest uszkodzone najczesciej uszkodzenia w tych ogrzewaniach to swieca i dmuchawa jezeli je zdemontujesz mozesz do mnie wyslac a ja Ci je naprawie tylko chodzi tu jaka kwote chcesz przeznaczyc na naprawe pracuje w serwisie ale robie tez fuchy wiec jezeli chcesz moge CI pomoc