Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Przeróbka instalacji audio Audi A6/C4 - radio delta CC

30 Lis 2006 16:11 7181 11
  • Poziom 13  
    Mam problem z głośnikami (standard anlage) w tylnych drzwiach - silne trzaski. Głośniki miały już raz lutowane linki zasilające cewki, jakiś czas pochodziło i powtórka problemu.

Chciałbym zrobić nasępujący manewr:
    - przełożenie głośników z przednich drzwi do tylnych,
    - zakup do przodu lepszych głośników - myślałem o jakichś tańszych jbl lub infinity (dzielonych).
    W związku z tym kilka pytań

1. jakie rozmiary oryginalnie są zamontowane w tym samochodzie z przodu i z tyłu (nie za bardzo wiem jak sie dobrać do demontażu tapicerki) - rozstaw śrub montażowych, głębokość, srednica
    2. dla ilu głosników są wbudowane wzmacniacze w delta CC i jakiej mocy
    3. czy jest możliwość wykorzystania fabrycznych wzmacniaczy z głośników tylnych do zasilenia tych przednich po ich przełożenia do tyłu, tzn czy się zmieszczą i czy wystarczy im mocy
    4. iloma końcówkami mocy może sterować to radio niskopoziomowym sygnałem i czy instalacja jest fabrycznie przystosowana do podłączenia do radia 4 kanałowego wzmacniacza dla zasilenia 4 pasywnych kompletów głośników, czy jest odpowiednie okablowanie.
  • Poziom 13  
    Ok, to na większość pytań już sobie odpowiedziałem.
    Jakie głośniki za ok.200-300zł zapewnią mi dobry dzwięk wg. kryteriów audiofilskich (lepszy dźwięk niż fabryczne przody z C-4) z poniższych dzielonych zestawów.

http://allegro.pl/item144423381_nowosc_zestaw_rozlaczny_magnat_classic_213_.html
    http://allegro.pl/item143671343_hertz_dsk_130_nowe_kozackie_audiofilskie_komplety.html
    http://allegro.pl/item145726681_glosniki_magnat_car_fit_213_110w_13_cm_gwizdki.html
    http://allegro.pl/item146801038_sklep_magnat_13cm_bmw_audi_renault_pelny_zestawfv.html
    I nieco droższe
    http://allegro.pl/item143810366_jbl_infinity_ref_5010cs_fan_bonus_gratis_.html
    http://allegro.pl/item144166595_zestaw_komponent_jbl_gto_507_bonus_jbl_gratis_.html

Ewentualnie jakie inne głośniczki polecacie? Wchodzi w grę również pozostawienie oryginalnych wysokotonówek (prawdopodobnie są to philipsy stosowane w vw/audi ??) a zakup tylko dobrych nisko-średniotonowych głośników do przednich drzwi, rozmiar 130mm.
  • Poziom 13  
    Zero propozycji? Nie wierzę, że nikt nie jest w stanie polecić dobrych stotrzydziestek o ciepłym zrównoważonym i przestrzennym brzmieniu z dobrze kontrolowanym basikiem za rozsądną kasę?
  • Poziom 17  
    Jeśli ma być pod samo radio to szukaj jakichs slabszych glosnikow o mocy do ok 50 W w RMS. A jesli chodzi o basik to z 13 raczej uzyskasz go niewiele. Moze pomysl o jakichs panelach z MDF-u na 16, albo subwooferze nieduzym.
  • Poziom 13  
    Prawdopodobnie pod samo radio (przody) a do tyłu pojdą te trzynastki które oryginalnie siedzą z przodu + jakiś słabowity tani wzmacniaczyk do ich napędzania (chyba że uda się wykorzystać wzmacniacze z aktywnych zużytych nokii każdy kanał ok.20 W/10%THD).

Bas ma być przede wszystkim dobrze kontrolowany, 60-70Hz wystarczy, nie krzykliwa łagodna średnica i góra, dobra poukładana przestzreń - zestaw raczej komponentowy ze zwrotnicą nadający się do zasilania z radia jak w tytule 2x20W RMS - może mi ktoś polecić jakieś konkretne modele głośników?
  • Poziom 11  
    Wita.
    Również jestem posiadaczem audi c4 i na 100 % nie ma z tyłu głośników w drzwiach ani miejsca gdzie mogłyby być zamontowane, jeżeli planujesz zabudować tylne drzwi to pozostaje Ci zrobić tylko panel. Co do rozmiaru do przednich drzwi to 13 cm , ciężko jest cokolwiek tam zamontować bez pewnych modyfikacji ponieważ wewnątrz drzwi jest oryginalnie plastikowy tunel , który ma za zadanie wzmacniać akustykę dźwięku lub coś w tym stylu. Całkowita porażka. Nie chcę Cie straszyć ale jest sporo zabawy by cokolwiek porządnie zrobić z tymi drzwiami, ja na dniach będę się borykać z wytłumianiem i instalacją nowych głośników. Rzucę Ci kilka fotek jak chcesz jak to wygląda od środka. Pozdrawiam

Dodano po 2 [minuty]:

te infinity 5010 to całkiem niezły wybór, to moje zdanie. Słyszałem je u znajomego i przyznam że przyjemnie dla ucha to rympoliło. :-)

Dodano po 7 [minuty]:

lub
    to moje typy .Wszystko zależy od funduszy.
    Jezli coś droższego to Dls. Morel, Jbl seria Gti. Pozdrawiam
  • Poziom 13  
    No niesamowite, jakto nie ma w tylnych drzwiach głośników, jak u mnie tam siedzą aktywne nokie + wysokotonowe kopułki.
    Co do głośników, to kupiłem okazyjnie za bezcen Infinity 5010CS.
    Teraz szukam odpowiedniego wzmacniacza do ich napędzenia.
    Koncepcja jest taka, że nokiom podziękuję, przody pójdą do tyłu i bedą napędzane wzmacniaczem z radia a do przodu infinity sterowane z oddzielnego wzmacniacza.
    Jaki wzmacniacz z tymi głośniczkami zagra dobrze?
    Czy te głośniki mogą pracować w obudowie bassrefleks (tak to jest w tym aucie jak duiware zresztą napisał) czy tylko obudowa zamknięta - producent nie podaje parametrów, więc nie można sobie symulacji policzyć.
  • Poziom 11  
    co do sporu o tylne głośniki czy są czy ich nie ma to wnioskuje ze posiadasz pierwsza audi a6 produkowana od roku 94 bodajże a nie audi 100 c4 produkowaną do końca 93. Bo ja posiadam z audi 100/c4 z 93 i nie mam żadnych głośniczków z tyłu :-) (zamieszczam zdjęcie). Obecnie jestem po wyciszeniu przodu i montażu nowych przetworników, straszna robota,bardzo ciasno jest, montowałem 13 cm tylko z dużym i wysokim magnesem i sie napociłem trochę. Ingerowałem w tapicerkę ( musiałem podocinać trochę plastiku by głośnik + mdf sie mieścił, oraz jeden uchwyt mocujący musiałem ściąć) , wszystko sie ładnie spasowało i git jest. rzucę kilka zdjątek jak to wygląda od środka. Pozdrawiam
  • Poziom 11  
    Aha jeżeli u Ciebie jest taki sam plastikowy tunel w drzwiach to wątpię by Ci sie zmieściły inne głośniki bez przeróbki, chyba że jakieś do "płytkiego montażu", na pewno nie da sie zainstalować pierścienia mdf bez wyrzucenia tego złomstwa. Pozdrawiam. Prześlę Ci kilka fotek po kompletnym montażu mat i głośnika, bo obecnie nie mam na kompie tylko w aparacie który pożyczyłem na kilka dni. Pozdrawiam.
  • Poziom 13  
    Dokładnie, jak w tytule A6 z 94 roku (z końca roku, produkcja modeli jest zwykle przestawiana w okresie letnim więc ja mam pewnie model 95 wyprodukowany pod koniec 94r).
    Byłbym wdzięczny za zdjęcia.
    Szczerze mówiąc, najchętniej wymieniłbym to co jest na system bose - było by zapewne bez przeróbek i gra to fajnie, a ja nie chcę za bardzo ingerować w plastiki i tapicerkę, jest nawet jeden taki zestaw na allegro za 800zł, tyle ze nie wiadomo, z którego rocznika audi a na maila brak odpowiedzi.
    Z drugiej strony patrząc na konfigurator infinity:
    http://www.mobiletoys.com/partners/infinity/v...p?RECORD=6296&MAKE=5&MODEL=A6+AVANT&YEAR=1999
    powinny pasować do przodu 5/25" o głębokości 3", te głośniczki, które kupiłem mają głębokość 2,25" więc powinno być git + miejsce na matę bitumiczną.
    Zanim założę te gośniki, muszę jeszcze poszukać wzmacniacza - zastanawiam się nad ravelandem z allegro za 200zł na trankach toshiby, ale ciężko cokolwiek znaleźć na jego temat.
    pzdr.
  • Poziom 13  
    No i iniestety, okazało się, że u mnie w przednich drzwiach również są 10cm głośniki, nietypowe bo mocowane w trzech punktach, zdaje się nokie - poszycie drzwi wygląda nieco inaczej niż u ciebie ale prawdopodobnie głośniki te same.
    Teraz też szukam odpowiednich dzielonych 10-tek ale wybór marniutki - z jbl, ifinity czy polecanych na forum niebieskich helixów zdaje się takich małych dzielonych głośników nie ma.

Czy ktoś może cokolwiek napisać o Sinuslive SL100?
    Może ktoś polecić cos innego?
    Wymagania - ciepły, przestrzenny i zrównoważony dzwięk (obecne głośniki są krzykliwe i niezbyt przyjemnie się tego słucha) ale z odpowiednio "szybkim" dzwiękiem. Duża efektywność bo głosniki będą sterowane z radia - 2x20W.
  • Poziom 11  
    moim zdaniem pobaw sie troszke i przynajmniej zamontuj 13 cm.