Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Skoda Fabia, głośniki

kaparri 02 Dec 2006 14:29 7470 16
    kaparri
    Level 10  
    Mam mały problem,
    Chcę poprawić sobie w samochodzie troszkę "akurtyczne wrazenia":P
    Mam w planach wymienic przednie glośniczki i do tyłu wsadzić małą skrzynie basowa ale zeby był dobry basik:).
    Chciałbym prosic was o rade.
    z mocy wzmacniacza wychodzi na przednie glosniczki po 50w RMS i 100w rms na suba (po zmostwkowaniu)
    na Głośniczki przednie chcialbym przeznaczyc do 350 zł na suba okolo 300-400zł.

Proszę o porady jakie glosniczki wybrac jakich unikac itd, a może macie jakies propozycje innych, lepszych rozwiazan ?
    Pozdrawiam
    link2jack
    Level 18  
    Glosniki przednie rozumiem 165mm - poszukaj czegos z Powerbass 'a bądz Helix 'a

A co do wzmacnicza to nie wiem czy dobrze rozumiem ale czy juz go posiadasz??
    kaparri
    Level 10  
    tak mam juz go.
    crazy_88
    Level 42  
    witam polecam kupic np blue helixy a jako suba dac jl audio glosniczek ma mala moc rms i gra ladnie jego duzym plusem jest to ze potrzebuje obudowy o malych gabarytach:)
    kaparri
    Level 10  
    Mam jeszcze jedno pytanie - w którym miejscu monować zwrotnice ?
    pozdro
    link2jack
    Level 18  
    jaką zwrotnice?Jezeli przednie glosniki podłączasz pod wmacniacz i jest to zestaw odseparowany to nie rozumiem pytania.
    kaparri
    Level 10  
    http://www.allegro.pl/item146268152_helix_blue_62_sklep_.html

sa zwrtnice, mam 4 wyjscia we wezmacniaczu dwa mostkuje i wychodzą 3 jeden na skrzynie i zostaja 2.
    z kazdego z tych dwuch idzie kabeldo zwrotnicy i ze zwrotnicy do 2 glosniczkow. chodzi mi o to w ktorym miejscu w samochodzie montujemy te zwrotnice. (w drzwiach, w bagazniku czy gdzie)?
    powalla
    Moderator of CarAudio
    kaparri wrote:
    tak mam juz go.

Napisz model i markę .
    link2jack
    Level 18  
    Teoretycznie nie ma znaczenia gdzie zamontujesz te zwrotnice. Najczęsciej montuje sie je w poblizu glosnikow z racji oszczędnosci kasy na kablach (najczesciej wzmacniacz jest w bagazniku). Wiec zamontuj je w drzwiach (bądz gdy tweetery są pod szybą to zamontuj je gdzies pod tapicerką (schowek,itp - wszystko by oszczedzic kasy na kablu)) - napewno znajdziesz miejsce.
    kaparri
    Level 10  
    mam VK 900 VOICE KRAFT - dostalem w prezencie (wiem wiem nic szczegolnego ale prezent to prezent)
    link2jack
    Level 18  
    Do tego wzmaczniacza to na przód tylko i wyłącznie Helix'y gdyż wzmacniacz ma on teoretycznie 45rms na kanal. Do Helix'ow bedzie odpowiedni (jeszcze sie okarze jaka bedzie jakosc dzwięku). Szukając suba bierz pod uwage glosniki nie przekraczające 150rms.
    A ze zwrotnicami mam nadzieje ze zrozumiales o co mialem na mysli :)
    qstosz
    VIP Meritorious for electroda.pl
    to prezent czy zemsta;)
    żartuje!
    pozdro!dan
    kaparri
    Level 10  
    oczywiście, że zrozumiałem ;)
    hmm może zmostkować 2 wyjścia i puścić je na przednie głośniki, a do tyłu kupić skrzynie aktywną?

Dodano po 58 [sekundy]:

pan dan wrote:
    to prezent czy zemsta;)

trudno to określić ;P, ale jak to mówią darowanemu koniowi...
    powgreg
    Level 19  
    kaparri wrote:
    http://www.allegro.pl/item146268152_helix_blue_62_sklep_.html

sa zwrtnice, mam 4 wyjscia we wezmacniaczu dwa mostkuje i wychodzą 3 jeden na skrzynie i zostaja 2.
    z kazdego z tych dwuch idzie kabeldo zwrotnicy i ze zwrotnicy do 2 glosniczkow. chodzi mi o to w ktorym miejscu w samochodzie montujemy te zwrotnice. (w drzwiach, w bagazniku czy gdzie)?

Tylko nie wiem czy zmieścisz te helixy w fabii bo jest tam z tyłu za głośnikiem prowadnica szyby ograniczająca głębokość głośnika a w drugą stronę ogranicza tapicerka.
    Ja montowałem Powerbassy 58mm i ledwo weszły a ten helix ma 62mm wiec lepiej dokładnie pomierz bo trzeba będzie ciąć tapicerke :wink: .
    kaparri
    Level 10  
    sprawdzałem :F i widzialem to glupią prowadnice ;/ i widzialem ze za duzo miejsca nie ma wyszlo tam okolo 57-58 mm;/ hmm a co do tapicerki to wkurzaja mnie te plastikowe oslonki glosnikow te paski w poprzeczne;/ zrobiles cos z nimi? bo mi sie wydaje ze przy mocniejszym basie moga wpasc w drgania i psuc akustyke
    powgreg
    Level 19  
    kaparri wrote:
    sprawdzałem :F i widzialem to glupią prowadnice ;/ i widzialem ze za duzo miejsca nie ma wyszlo tam okolo 57-58 mm;/ hmm a co do tapicerki to wkurzaja mnie te plastikowe oslonki glosnikow te paski w poprzeczne;/ zrobiles cos z nimi? bo mi sie wydaje ze przy mocniejszym basie moga wpasc w drgania i psuc akustyke

Osłonki są dosyć przeźroczyste akustycznie i nie zauważyłem by w jakiś sposób drgały.
    Tapicerkę okleiłem najpierw matami ale zaczęła trzeszczeć i skrzypieć przy jeździe na nierównościach bo była ciężka i odkleiłem maty został tylko jeden kawałek na dużej płaszczyźnie a resztę pomalowałem takim sprayem http://www.powe.com.pl/product_info.php/products_id/230 i sie uspokoiło:D
    kaparri
    Level 10  
    a Tak w ogóle to co zmieniałeś/robiłeś w swoim samochodzie?