Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Clarion DXZ468RMP --- Sugestie PO ODSŁUCHU

zdrzala 04 Gru 2006 15:10 7571 11
  • #1 04 Gru 2006 15:10
    zdrzala
    Poziom 12  

Witam. Chcę kupić radio jak w tytule mogę je mieć za jakieś 550zł co o nim sądzicie czy będę zadowolony wydając taka kwote na to radio ?? Obecnie posiadam Sony CDX-MP40 :)

link do radia: http://www.clarionworld.co.uk/stock/dxz468rmp.asp

Jestem otwarty na inne propozycje.

0 11
  • #2 04 Gru 2006 15:39
    djlukas
    Poziom 27  

kolego radio do 1000zl graja podobnie, malo kto rozróżni jakosc dzwieku miedzy takimi radiami. czy warto go kupic? kup i sprawdz. jezeli ci sie podoba to czemu nie. clarion to dobra marka. co do awaryjnosci to niewiem. wiadomo sa marki i nawet modele radii dobrych firm, ktore sa niewypałem tzn. ze maja wady fabryczne jak np. pekajace tasmy, padajace wyswietlacze i wiele innych. ale o tym kazdy sie przekonuje jak cos kupi i sprawdzi, ja jestem takiego zdania.

0
  • #3 04 Gru 2006 20:50
    zdrzala
    Poziom 12  

Szkoda tylko że ja jeszcze nie słyszałem radia wartego więcej niż 500zł :) tak że nie będę miał porównania :) Z tego co słyszałem Clarion to jedna z najlepszych firm....

Może ma ktoś propozycję (najlepiej poparte odsłuchem bądz własnym instynktem:)) innych radioodtwarzaczy w podobnej cenie ?

Dodano po 2 [godziny] 38 [minuty]:

czy ktoś się oriętuje czy te radio Clarion na wyjście na subwoofer ? Proszę bardzo o pomoc

Dodano po 1 [godziny] 48 [minuty]:

Proszę bardzo o pomoc w wyborze radia do 600zł... Jestem zdesperowany i sam nie wiem co kupić ;(

0
  • #4 05 Gru 2006 02:05
    mattom
    Poziom 14  

NO faktycznie ! Jeden pies czy kupisz Clariona , , Pioneera , Dalco czy Mediona . I tak nie odczujesz różnicy :-) Jakie to proste :-)

Clarion Dxz468 RMP to bardzo dobry wybór , szczególnie w tej cenie . Możesz jeszcze zastanowić się nad Alpine 9848 , ostatecznie 9846 . Musiałbyś sobie odsłuchać te modele i porównac .

0
  • #5 05 Gru 2006 08:22
    Marcinek84
    Poziom 15  

ja jestem za clarionem

0
  • #6 05 Gru 2006 16:51
    zdrzala
    Poziom 12  

No i stało się kupiłem Clariona ale będę je miał dopiero jutro :) Porównam je chociaż z moim Sony ale pewno nie będzie czego porównywać :) Po odsłuchu zdam relacje z tego co usłyszę :D

0
  • #7 07 Gru 2006 20:24
    zdrzala
    Poziom 12  

Właśnie wróciłem z samochodu w którym dzisiaj spędziłem kilka ładnych godzin przy Radiu Clarion przedstawionym na początku.... Moje wrażenia:
    hmmm.... mam mieszane uczucia spodziewałem się czegoś więcej od tego sprzętu. Ogóle - wygląd bardzo ładny - ekskluzywny, funkcjonalność przycisków dosyć dobra trochę nieporęczny przełącznik do przewijania.

Dźwięk - bas bardzo dobry niski i czysty, zaskoczyła mnie duża moc radia, i to chyba na tyle co do zalet dźwiękowych,

Poraziły mnie raczej duże szumy jak na mój gust, brak podstawowych opcji dzięki którym można by regulować tony (chyba że o czymś nie wiem) - jedynie podbijanie basu, praktycznie regulacji dźwięku nie ma !

Częściowo moje niezadowolenie może być spowodowane zbyt małą mocą moich głośników które dużo lepiej dawały sobie radę na Sony. Tutaj natomiast zawieszenie głośnika ma zbyt duży skok i po przekroczeniu ok 60% mocy radia nie wyrabiają !

Na pewno zapomniałem jeszcze jakiegoś za i przeciw tak że jak jeszcze coś znajdę to napiszę.

0
  • #9 21 Lut 2008 18:24
    konradtattoo
    Poziom 2  

witam ja rowniez posiadam radio jak w tytule i musze powiedziec ze jest naprawde bardzo dobre mam podpiety wzmacniacz magnat oraz tube blaupunkt i raze gra to naprawde wysmienicie aaaaa i odrazu pytanie czy ktos wie ktora zyla z tylu radia jest od anteny elektrycznej poniewasz musze podpiac zyle sterujaca wzmacniacza !!!!!???? prosze o pomoc

0
  • #10 23 Mar 2008 12:04
    exte
    Poziom 2  

Cytat:
    Poraziły mnie raczej duże szumy jak na mój gust, brak podstawowych opcji dzięki którym można by regulować tony (chyba że o czymś nie wiem) - jedynie podbijanie basu, praktycznie regulacji dźwięku nie ma !

Jakie szumy masz na myśli? Bo jeźeli szumy przy odsłuchu stacji radiowych to gratuluje:) Poza tym żadne radio , ze względu na gabaryty (1 DIN) nie zapewni ci rewelacyjnej mocy. Ten Clarion ma 4x27 Watt (DIN). To i tak dużo. MOS-FET oczywiście. Jakość dzwięku rewelacyjna, wiadomo Clarion . Natomiast regulacje dźwięku są, na przyszłość proszę najpierw dokładnie przeanalizować funkcje a dopiero potem sie wypowiadać publicznie bo można ludzi wprowadzić w błąd. Regulacje to podbicie basu, regulacja tonów niskich i wysokich, jest jeszcze po prawej stronie na niebieskim przycisku filtr z kilkoma ustawieniami. Ktoś pytał czy jest wyjście na sub. Nie ma niestety. natomiast jest wyjście 2x RCA więc jedno można wykożystac do wzmacniacza przełączonego na monoblok. Ja bym to radio zakwalifikował do klasy średniej ale w dolnym przedziale. Brak niektórych funkcji, nie odtwarza OGG, brak polskiego menu. Jednak w cenie 600 zł nie znajdziemy nic lepszego. Tak wiec polecam

0
  • #11 27 Maj 2008 23:06
    penar
    Poziom 11  

witam tez posiadam to radyjko
    i mam pytanko czy mozna je tez zmostkowac jak co niektore wzmacniacze?
    i jeszcze pare odnosnie wzmaka signat roc3 4x80W ktorego dzis kupilem
    gdzies wyczytalem ze ma 4x45W RMS
    do czego sluza przełączniki HPF-on/off i drugi HPF/FLAT/LPF
    sam skrot to mi podpowiada highpassfilter i lowpassfilter ale moze sie myle.
    jaki gruby kabelek do zasilania kupic czy 6mm2 wystarczy? i czy minusowy ciagnąc do akumulatora czy gdzies do masy(ktos napisal ze im krotszy tym lepiej) i czy moge go pod siedzenie wsadzic - nie przegrzeje się?
    pozdrawiam

0
  • #12 29 Maj 2008 23:12
    Kłosiol
    Poziom 29  

penar napisał:
    witam tez posiadam to radyjko
    i mam pytanko czy mozna je tez zmostkowac jak co niektore wzmacniacze?
    i jeszcze pare odnosnie wzmaka signat roc3 4x80W ktorego dzis kupilem
    gdzies wyczytalem ze ma 4x45W RMS
    do czego sluza przełączniki HPF-on/off i drugi HPF/FLAT/LPF
    sam skrot to mi podpowiada highpassfilter i lowpassfilter ale moze sie myle.
    jaki gruby kabelek do zasilania kupic czy 6mm2 wystarczy? i czy minusowy ciagnąc do akumulatora czy gdzies do masy(ktos napisal ze im krotszy tym lepiej) i czy moge go pod siedzenie wsadzic - nie przegrzeje się?
    pozdrawiam

Przezczytaj jakis podstawowy poradnik CA i znajdziesz odpowiedz na te wszystkie pytania :!: :!:

aaa..... daj kabel zasilajacy grubszy, np 16 mm 2 bo 6 mm2 moze na teraz by ci wystarczyl ale predzej czy pozniej zmienisz wzmak i znowu bedziesz musial kupowac nowe kable i przeciagac je przez auto

0