Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Jakie radio za ok. 1000zł- Alpine czy clarion?

waldekska 28 Feb 2007 12:37 2572 10
    waldekska
    Level 10  
    co kupić za ok 1000zł? zastanawiam sie nad Alpine 9852rr albo 9853r. Czy lepszy byłby może Clarion DXZ 668RMP? Prosze o pomoc
    krzysiek90210
    Level 19  
    Jeżeli miałbym wybierać pomiędzy tymi dwoma modelami Alpine to wybrałbym cda 9853r gdyż ma 3 wyjścia przedwzmacniacza (a nie jedno), bardzo zaawansowane ustawienia dźwięku (korektor, opóźnienia)

Dodano po 1 [minuty]:

wygląd i obsługa też na korzyść 9853 ;)
    waldekska
    Level 10  
    czy alpine 9853 gra lepiej od 9852? tzn czy przy prostym nagłośnieniu słyszalna jest różnica? bo nie wiem czy warto dokładać pieniadze (9852 jest za 850zł, a 9853 za ok 1250). co do wyglądu- pasuje mi podświetlenie 9852 gdyż ma to byc w audi a tam jest czerwone (mysle że ładnie sie bedzie komponować). ewentualnie mysle nad clarionem dxz668, którego mógłbym mieć za 999zł. co zrobić? a może jeszcze coś innego??
    Armosus
    Level 26  
    Hm a po co ci radio za 1000zl skoro jak mowisz masz proste naglosnienie? Czy kupisz za 1000 czy za 600 to i tak roznicy nie uslyszysz. Kase zaoszczedzona na radiu lepiej wlozyc w wytlumienie (o ile nie masz) lub w lepsze glosniki.
    rubens
    VIP Meritorious for electroda.pl
    róznicy nie usłyszy ale ...........
    -będzie miał więcej wyjść RCA w droższym modelu i więcej możliwości ewentualnej konfiguracji

-osobiście jestem zdania że zawsze jednostkę sterującą kupuje się porządną a potem stopniowo inwestuje się w inne komponenty ( wytłumienie , głośniki wzmaki itp.)

-jak na starcie będzie miał ograniczone możliwości budowy zestawu to wtedy pozamiatane

Jeśli chodzi o marki to mam i Clariona ( auto służbowe) i Alpine ( w prywatnym) i uważam że Alpine są bardziej ergonomiczne i mają lepszą jakość dźwięku ( aczkolwiek i Clarion jest niezły)
    -Clariony mają nieco mniej funkcji niż odpowiedniki innych marek w podobnej cenie
    krzysiek90210
    Level 19  
    Alpine 9853 bedzie pasował kolorystycznie do kazdej deski rozdzielczej gdyz tam jest funkcja "multicolor", czyli az 512 kolorów podswietlenia (do wyboru)
    jedyny mankament to fakt ze ma 2-woltowe wyjscia przedwzmacniacza (9852 tez ma niestety takie)
    generalnie to jednak super radyjko (jakosc dzwieku, duzo funcji, fajny wyglad) polecam ;)
    jarek_135
    Level 10  
    A ja proponuję używanego Deck'a na allegro poszukać od Clariona ( 9375, 9575, 960 )/Alpine( 7842, 7844 ). Bardzo ciężko znaleść dobry model ale mi się udało i mam 9575 a zanim go znalazłem, miałem dużo radii, w tym Alpine i Clarion, przeróżne modele i mi brzmienie bardizej Clariona pasuje ( ale starych modeli... ). Kupisz sobie takiego DECK'a za połowę tej ceny i do tego jakiś tani wzmak, najlepiej 2 kanałowy na dobry początek i do tego tani zestaw 16 na przód. I niech nikt tego przypadkiem nie porównuje z jakim kolwiek nowym radiem i seryjnymi głośnikami i takimi głupotami, bo po prostu nie ma czego porównywać:D Przewaga takiego zestawu jest kolosalna!! O ile miałby ktokolwiek wątpliwości.
    krzysiek90210
    Level 19  
    jeżeli chodzi o jakość dźwięku to jarek_135 ma rację.
    ja jednak bałbym się kupować kilkuletniego radioodtwarzacza...
    waldekska
    Level 10  
    warto kupić alpine 9852 za 850 zł czy raczej nie?? Pomóżcie bo mam duży problem w podjęciu dezyzji...
    rubens
    VIP Meritorious for electroda.pl
    -najlepiej podjedź do media ,starurna lub innego marketu
    -popatrzysz posłuchasz porównasz i podejmiesz decyzję
    -kupisz tam gdzie będzie Ci się to kalkulowało
    waldekska
    Level 10  
    niezrozumielismy się... ta cena jest najniższa z możliwych w sklepie do zakupu. chodzi mi natomiast czy opłaca sie dołozyć np. 400 zł i kupić lepsze radio czy jednak mozna zastosować to? czy ktoś wie jaka jest różnica w dźwieku przy tym modelu i modelu wyżej przy tych samych głosnikach... nie wiem czy warto dołozyć tyle kasy np. na dodatkowe wyjścia wzmacniaczy itp. (ja raczej nie planuje więcej niż 1 wzmacniacz)