Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Rozkodowanie radia samochodowego Blaupunkt

wwojteko 05 Dec 2006 11:37 43548 7
    wwojteko
    Level 10  
    Witam wprowadzilem niepoprawnie 3 razy kod i radio sie zabolkowalo calkiem. Co mam zrobic zeby miec mozliwosc wprowadzania ponownie kodu ? Wyswetlaja sie tylko 3 minusy i tyle i nic nie raguje na nic radio. Odlaczalem je od zasilania (nawet na tydzien chyba ze ma znaczenie ze jest bezpiecznik...) i nawet wkladalem do lodowki bo gdzies wyczytalem ze tak da sie wyczyscic pamiec. Co zrobic zeby moc znowu wproawdzac kod!! Radio juz ma swoje lata nie pamietam modelu w tej chwili ;/ Prosze o odpowiedz moze byc na maila: wwojteko(malpa)o2.pl Pozdrawiam
    Ethernet jednoparowy (SPE) - rozwiązania w przemyśle. Szkolenie 29.09.2021r. g. 11.00 Zarejestruj się za darmo
    SlaweK
    Level 43  
    A nie prościej jest zajrzeć na stronę producenta i dowiedzieć się co zrobić http://www.blaupunkt.com/pl/infoservices_11.asp
    , przeczytać instrukcję obsługi zamiast kombinować jak koń pod górę i niszczyć radio kretyńskimi metodami. A najlepiej poszukać fachowca który odczyta kod z radia i wie jak go używać. W Rzeszowie napewno jest taki ktoś, tylko temat łamania kodów nie tylko u nas traktowany jest jako nielegalny choć wielu to potrafi.

SławeK
    rafcio363
    Level 30  
    PODAJ dokladny model,ale raczej bedziesz musial oddac do kogos kto sie na tym zna...
    damiancz
    Moderator of Car Radios
    Do lodówki :D :D czytaj dalej dobre rady trzeba było pod tramwaj albo pociąg :D :D to wtedy na 100% problem by się rozwiązał

A tak na serio

Jak znasz kod to trzeba czekać na włączonym , przy przekręconej stacyjce :idea:
    lolisek
    Level 10  
    Przykro mi, ale muszę odświeżyć ten stary temat :-(

Czy może mi ktoś powiedzieć jak mogę odzyskać zapomniany kod do radia Blaupunkt ?
    Po wizycie u elektryka (odłączyli tam akumulator) radio krzyczy o kod.
    Stary kod to coś 1939, 1993, 1930, 1943 czy jakoś tak, ale już dwa razy wprowadziłem zły kod i nie chce wprowadzić błędnie po raz trzeci, bo słyszałem, że wówczas zablokuję radio na amen.
    Dawno nie wpisywałem tego kodu i po prostu go zapomniałem :-(
    Gdyby ktoś mógł mi powiedzieć, jaki jest właściwy kod do tego radia byłbym bardzo wdzięczny.
    Nr seryjny Radyjka to „*******”
    Jest to stary Blaupunkt z Volkswagena, ale lepszego nie potrzebuję bo słucham tylko radia w drodze do pracy i z pracy.
    PS. Jeśli spośród kilku zaproponowanych kodów zobaczę ten właściwy to na pewno sobie go skojarzę :-)

Pozdrawiam i dziękuję za pomoc.
    damiancz
    Moderator of Car Radios
    Może być każdy kod z zakresu 0000 - 1999 czyli tylko 2000 kombinacji ;)

Mam je tu napisać 0000 , 0001 , oj chyba mi się nie będzie chciało

A tak na serio dać zrobić komuś kto się na tym zna koszt nie jest przecież nie wiadomo jaki :D
    lolisek
    Level 10  
    Zgadza się koszt nie jest wysoki i wynosi około 50zł a jak pewnie się domyślasz radio również nie jest jakieś wartościowe i jego cena również wacha się na Allegro w cenie 50-70zł a więc chyba nie warto z tym radiem lecieć do fachowców, aby mi to odblokowali.
    Pomyślałem, że może ktoś na forum posiada odpowiednie oprogramowanie i poda mi kod.
    Tak jak mówiłem kod znam, lecz zapomniałem i jeśli ktoś, kto ma pojęcie i mógłby tu wystawić klika kodów w tym ten jeden prawidłowy to bym sobie skojarzył, który to jest ten właściwy.
    Pozdrawiam
    Artur
    SlaweK
    Level 43  
    Nikt Ci tego nie zrobi bo każde radio ma inny kod. A wartość musi każdy sobie ustalić sam gdyż od złodzieja to może i za butelkę piwa kupisz świeżo kradzione a to nie będzie jego wartość. Zwykle jest 10 prób wpisania kodu gdy po każdym złym blokuje się na dłużej a w niektórych modelach oryginalnych radii z VW po dwie i godzina czekania i tak więcej niż 10 prób. A co do zgadywania to oryginalnie radio powinno mieć swój RadioPass z numerem seryjnym i kodem więc nie trzeba nic pamiętać.

SławeK