Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Rozkodowanie radia samochodowego Blaupunkt

05 Gru 2006 11:37 41910 7
  • Poziom 10  
    Witam wprowadzilem niepoprawnie 3 razy kod i radio sie zabolkowalo calkiem. Co mam zrobic zeby miec mozliwosc wprowadzania ponownie kodu ? Wyswetlaja sie tylko 3 minusy i tyle i nic nie raguje na nic radio. Odlaczalem je od zasilania (nawet na tydzien chyba ze ma znaczenie ze jest bezpiecznik...) i nawet wkladalem do lodowki bo gdzies wyczytalem ze tak da sie wyczyscic pamiec. Co zrobic zeby moc znowu wproawdzac kod!! Radio juz ma swoje lata nie pamietam modelu w tej chwili ;/ Prosze o odpowiedz moze byc na maila: wwojteko(malpa)o2.pl Pozdrawiam
  • Poziom 43  
    A nie prościej jest zajrzeć na stronę producenta i dowiedzieć się co zrobić http://www.blaupunkt.com/pl/infoservices_11.asp
    , przeczytać instrukcję obsługi zamiast kombinować jak koń pod górę i niszczyć radio kretyńskimi metodami. A najlepiej poszukać fachowca który odczyta kod z radia i wie jak go używać. W Rzeszowie napewno jest taki ktoś, tylko temat łamania kodów nie tylko u nas traktowany jest jako nielegalny choć wielu to potrafi.

SławeK
  • Poziom 30  
    PODAJ dokladny model,ale raczej bedziesz musial oddac do kogos kto sie na tym zna...
  • Moderator Radia Samochodowe
    Do lodówki :D :D czytaj dalej dobre rady trzeba było pod tramwaj albo pociąg :D :D to wtedy na 100% problem by się rozwiązał

A tak na serio

Jak znasz kod to trzeba czekać na włączonym , przy przekręconej stacyjce :idea:
  • Poziom 10  
    Przykro mi, ale muszę odświeżyć ten stary temat :-(

Czy może mi ktoś powiedzieć jak mogę odzyskać zapomniany kod do radia Blaupunkt ?
    Po wizycie u elektryka (odłączyli tam akumulator) radio krzyczy o kod.
    Stary kod to coś 1939, 1993, 1930, 1943 czy jakoś tak, ale już dwa razy wprowadziłem zły kod i nie chce wprowadzić błędnie po raz trzeci, bo słyszałem, że wówczas zablokuję radio na amen.
    Dawno nie wpisywałem tego kodu i po prostu go zapomniałem :-(
    Gdyby ktoś mógł mi powiedzieć, jaki jest właściwy kod do tego radia byłbym bardzo wdzięczny.
    Nr seryjny Radyjka to „*******”
    Jest to stary Blaupunkt z Volkswagena, ale lepszego nie potrzebuję bo słucham tylko radia w drodze do pracy i z pracy.
    PS. Jeśli spośród kilku zaproponowanych kodów zobaczę ten właściwy to na pewno sobie go skojarzę :-)

Pozdrawiam i dziękuję za pomoc.
  • Moderator Radia Samochodowe
    Może być każdy kod z zakresu 0000 - 1999 czyli tylko 2000 kombinacji ;)

Mam je tu napisać 0000 , 0001 , oj chyba mi się nie będzie chciało

A tak na serio dać zrobić komuś kto się na tym zna koszt nie jest przecież nie wiadomo jaki :D
  • Poziom 10  
    Zgadza się koszt nie jest wysoki i wynosi około 50zł a jak pewnie się domyślasz radio również nie jest jakieś wartościowe i jego cena również wacha się na Allegro w cenie 50-70zł a więc chyba nie warto z tym radiem lecieć do fachowców, aby mi to odblokowali.
    Pomyślałem, że może ktoś na forum posiada odpowiednie oprogramowanie i poda mi kod.
    Tak jak mówiłem kod znam, lecz zapomniałem i jeśli ktoś, kto ma pojęcie i mógłby tu wystawić klika kodów w tym ten jeden prawidłowy to bym sobie skojarzył, który to jest ten właściwy.
    Pozdrawiam
    Artur
  • Poziom 43  
    Nikt Ci tego nie zrobi bo każde radio ma inny kod. A wartość musi każdy sobie ustalić sam gdyż od złodzieja to może i za butelkę piwa kupisz świeżo kradzione a to nie będzie jego wartość. Zwykle jest 10 prób wpisania kodu gdy po każdym złym blokuje się na dłużej a w niektórych modelach oryginalnych radii z VW po dwie i godzina czekania i tak więcej niż 10 prób. A co do zgadywania to oryginalnie radio powinno mieć swój RadioPass z numerem seryjnym i kodem więc nie trzeba nic pamiętać.

SławeK