Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Nagrywarka CD-RW LG 52x, nagrywarka TEAC CD-RW 512EB.

grzegorzsawczak 06 Dec 2006 12:33 1395 3
    grzegorzsawczak
    Level 21  
    Kolega ma taką nagrywarke.
    Niedawno pojawił się kłopot.
    Przy próbie nagrania obojętnie jakiej płyty CD-R => "bład kalibracji.."
    Przy próbie nagrania obojętnie jakiej płyty CD-RW => nagrywa normalnie.
    Co jest wynikiem takiej sytucji?
    Co moge dodać od siebie:to ta nagrywarka jest używania po przez małe dzieciaki, które wkladają nośniki bogato ozdobione liniami papilarnymi po obu stronach.
    Nagrywarka jest jeszcze na gwarancji.
    Przypadkowo napodkana osoba lubiąca grzebać w takich rzeczach oświadcza mi, że to kres życia nagrywarki. Czy ma racje?
    Jeśli ma racje to czy nagrywarki LG mają taką kródką żywotność?
    U mnie jest jest nagrywarka TEAC CD-RW 512EB i działa dobrze do tej pory, choć ma już 6/7 rok używania.
    Jej parametry są dostępne na stronce producenta:
    http://www.teac.co.jp/dspd/product/optical/cd-w512e.html
    Mam również nagrywarke CD-RW W540E tego producenta:
    http://www.teac.co.jp/dspd/product/optical/cd-w540e.html
    Jednak mam z nią jeden problem:
    Nie che mi odczytać jednej płyty z grą która jest czymś chroniona, czy można to jakoś usunąć. To samo pojawia się jak wykonałem kopie tej płyty w alcohol120%, nagrywarka nagrała tą płyte lecz jej nie czyta? Wie ktoś co jest powodem?
    W nagrywarce W540E bufor to 8MB i max 40x dla CD-R, to dlaczego w nagrywarce LG 52x zeszli do poziomu koo 2MB?

Przepraszam, że kilka pytań lecz poco pisać kilka postów.
    Pozdrawiam.
  • Helpful post
    xweb
    Level 11  
    Co do zywotnosci nagrywarek LG nie powinny tak wczesnie "padac". Podejrzewam, ze ma zabrudzony laser - oddac do serwisu poki jest na gwarancji - a na przyslosc zadbac o czystosc nosnikow i otoczenia komputera. Wbrew pozorom tam tez nalezy odkurzac - obudowa, wnetrze etc.

Co do zabezpieczonej plyty nagrywarka, mimo, iz teac zawsze slynal z obchodzenia zabezpieczen moze sobie z nia nei poradzic - sprawdz moze na jakims nowszym sprzecie - choc nie kazde zabezpiecznie mozna objesc w latwy sposob ;)
  • Helpful post
    Onufry
    Level 14  
    Proponuję oddać do serwisu, tym bardziej że jest jeszcze na gwarancji. Jeśli chodzi o żywotność to może być kwestia przypadku, że tak szybko się buntuje. Jeśli serwis stwierdzi uszkodzenie to prawdopodobnie dostaniesz nową sztukę. Musisz mieć oryginalną gwarancję LG Polska. Ja mam nagrywarkę CD i pracuje bez pudła ponad 4lata, ale nagrywarkę DVD wymienili mi po niecałym roku użytkowania - oba urządzenia LG. Pozdrawiam
    grzegorzsawczak
    Level 21  
    Dzieki za pomoc płyta czyszcząca dl 52x LG pomogła.
    Nagrywarka nagrywa.

Dzieki wszystkim.
    Pozdrowienia.