Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Passat b5 +blaupunkt Brighton mp35

Clovis 08 Dec 2006 17:25 3547 5
    Clovis
    Level 10  
    Mam następujący problem. Zamontowałem w Passacie b5 98r. radio Blaupunkt Brighton mp35. Z oryginalnej kostki iso w Passacie wymontowałem styki 1,2,3, 5 zamieniłem 4 z 7 i jest wszystko Ok. Działa logika zapłonu, radio włącza się i wyłącza ze stacyjki, tylko mam problem z podświetleniem, świeci cały czas a nie kiedy są włączone światła. Okazało się, że styk 6 w radiu nie odpowiada za podświetlenie, zasilanie podświetlenia realizowane jest ze styku 4. W passacie w kostce jest kabel w styku 6 który odpowiada za to że podświetlenie włącza się gdy załączone są światła oraz regulację siły świecenia radia. Jak przerobić radio, żeby to wykorzystać.
    SlaweK
    Level 43  
    Obawiam się że tańsze radia Blaupunkta nie posiadają sterowania jasnością wyświetlacza (trybów nocnego i dziennego). Sprawdź to w instukcji radia.

SławeK
    Clovis
    Level 10  
    To radio nie posiada tych dwóch trybów. Chodzi mi o to aby aktywować pin 6 w radiu i podłączyć go do pinu 6 w kostce iso passata który jest odpowiedzialny za regulację natężenia światła tablicy rozdzielczej oraz wyświetlacza radia(zmiana napięcia regulowana potencjometrem na tablicy rozdzielczej). Myślę, że trzeba przeciąć ścieżkę w radiu i połączyć podświetlenie z pinem 6, ale nie wiem czy jest to możliwe.
    Będę wdzięczny za wszystkie podpowiedzi niekonieznie dotyczące blaupunkta.
    SlaweK
    Level 43  
    Nie sądzę by to było takie proste. Ja proponowałbym najpierw szukanie schematu i analizę jak to jest realizowane w nowszych radiach Blaupunkta. Żarówki z reguły są na 4,5-5V a nie z 12V.

SławeK
    Krzysielp27
    Level 12  
    Witam mam takie radyjko w $06 i jest wszystko ok jest tez sterowanie
    podswietlaniem dzien noc a co do podłaczenia to za pre chwil ci podesle jaki i co podłaczyc

Dodano po 22 [minuty]:

Juz mam
    i tak jak myslałem sterowanie dzien noc odbywa sie z pinu 6
    gdzy pin 6 bedzie odłaczony lub swiatła nie bedał właczone to mamy tryb dzien
    a w momencie podania na pin6 napiecia +12V zmiana na tryb nocny
    ale wczesniej przestaw w menu moc podswietlania na noc wdług własnego uznania.
    Musisz poszukac przewodu w pasku który podczas właczonycj swiateł ma
    +12V a gdzy wyłaczysz to zanika podłaczyc pod 6 i gotowe.
    Jeszcze raz pozdro i powodzonka
    Clovis
    Level 10  
    Dziękuję za podpowiedź, ale Twoje radio to brighton mp34 ono ma wszystkie te funkcje , ja mam mp35 , to proste radio bez żadnych bajerów.

Dziekuje i pozdrawiam Paweł