Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

tv sanyo model cem2140p - nie działa

pawelpietrusiewicz 10 Gru 2006 11:57 1007 6
  • #1 10 Gru 2006 11:57
    pawelpietrusiewicz
    Poziom 10  

Witam.
    Mam problem z tv sanyo.
    serv.no. cem2140p-00

Po właczeniu zasilania i próbie odpalenia tv słychac syczenie ze środka tv.
    po całkowitym odłączeniu zasilania syczenie wygasa.

Nie ma dźwieku, ani obrazu. świeci tylko dioda.

tv rozebrałem ale nic uszkodzonego nie zauważyłem.

nie wiem jak doszło do uszkodzenia tv, poniewaz był on w mieszkaniu które wynajmowałem, a lokatorzy twierdzą ze tv "działa". (są ludzie i taborty)

Prosze o pomoc.

ps. jakby co to moge udostępnić zdjęcia płyty z tv.

0 6
  • #2 10 Gru 2006 13:53
    danielkk
    Poziom 31  

to nie wina ludzi ktorzy korzystali z tego TV po prostu to jest zośliwosc rzeczy martwych.

musisz sprawdzic przetwornice. zacznij od wymiany kondensatorow elektrolitycznych po stronie pierwotnej jak i wtornej.sprawdz tranzystroek sterujacy przetwornice. potem sprawdz napiecia. a najlepiej podepnij zarowke 60W do B+ jesli sie zaswieci to znaczy ze przetwornica działa

0
  • #3 10 Gru 2006 15:47
    pawelpietrusiewicz
    Poziom 10  

Wielkie dzięki za odpowiedź. prawde mówiąc połowy nie rozumiem ale pobawie sie, może coś wykombinuje.

Wszystkie kondy mam wymienić?? :|

ps. to ze dostłem pilota w kawałkach to juz chyba nie jest złośliwość rzeczy martwych.:D

0
  • #4 10 Gru 2006 16:14
    danielkk
    Poziom 31  

wymien narazie kondensatory elektrolityczne ktore sa w przetwornicy!!!! poki co wystarczy jak przetwornica bedzie pracowac napiecia beda odpowiednie to wtedy pomyslimy co dalej no chyba ze TV bdzie działał

0
  • #5 10 Gru 2006 18:37
    pawelpietrusiewicz
    Poziom 10  

aha. spox. jak znajde chwile czasu to spróbije cos zrobic. dzięki. :D

0
  • #6 10 Gru 2006 23:02
    pankracy 2
    Spec od TV

Witam.
    Typowa usterka to kondensator elektrolityczny330uF/35V w napięciu 24V z przetwornicy.

0
  • #7 11 Gru 2006 14:52
    pawelpietrusiewicz
    Poziom 10  

dzieki. mam pytanie, a dokładnie prośbe. czy jest ktos w stanie wymienić mi kondy które sa w przetwornicy. Chodzi mi o to żeby zonka nie było, ze sie okaże ze jakiegos nie mam. Póki jestem we wrocku to bym sie zaopatrzył. :D

0