Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Acer AL1916W - Czy można ? i jak zastąpić uszkodzoną matryce

19 Gru 2006 11:29 3294 7
  • Poziom 10  
    Witam Wszystkich i bardzo proszę o pomoc !
    Moja 3,5 letnia uszkodziła mi matrycę w moim monitorze LCD Acer AL1916W ( 19" - Panorama ). Matryca została przez nią uderzona i jest pęknięta, mimo to monitor nadal działa tylko troszkę się zaczyna rozlewać na niebiesko na pęknięciu i tuż przy nim.
    Nigdzie nie mogę znaleść takiej matrycy a w serwisie Acera powiedzieli mi że koszt samej matrycy przekracza wartość całego monitora.
    Znalazłem za to inne matryce i innej wielkości - w internecie jest ich sporo.
    Mam więc gorące pytanie - czy w moim monitorze można zastosować inną matrycę ? mniejszą, większą, innego formatu ? i jak ją ewentualnie podłączyć ?
  • Poziom 10  
    Moja matryca ma rozdzielczość 1440x900, a ile jest pinowa nie mam pojęcia bo nie chcę rozkręcać monitora dopuki nie będzie szansy że coś da się z nim zrobic.
  • Spec od monitorów
    szukałem .... i z notatek wyszło, ze stosowane są matryce 19"
    - firmy HANSTAR oznaczane jako HSDxxPXxx (np. HSD150PX14 )
    - firmy Samsung......panoramiczna matryca MODEL BxxxPW
    WXGA+ 1440x900 złącze 30pin

szukaj na
    http://aukcja.onet.pl/
    www.allegro.pl
  • Poziom 10  
    Po rozkręceniu monitora na matrycy znalazłem tylko symbol :
    A190A2-A02-H-X.
    A na płytce odpowiadającej za obraz znalazłem tylko symbol:
    A190A2-H-S1.
    Z Matrycy do owej płytki dochodzą dwie taśmy.
    Dołączam kilka zdjęć: ogólny widok matrycy, widok płytki odpwiadającej za obraz z tymi dwiema taśmami, oraz płytki zasilacza.
    Może te symbole komuś coć mówią bo po wpisaniu ich w Google niczego nie pokazuje, może ktoś wie co to za zaraza i czym można ją zastąpić ?

P.S.: Przepraszam za bardzo złą jakość fotografi - były one wykonane słabym telefonem komurkowym.
  • Poziom 40  
    Szanse na znalezienie matrycy 19" do tego jeszcze panoramicznej sprawnej poniżej ceny całego nowego monitora z gwarancją raczej nie realne.
  • Spec od monitorów
    Cytat:
    Po rozkręceniu monitora na matrycy znalazłem tylko symbol :
    A190A2-A02-H-X.

takie oznaczenia stosuje producent z tajwanu ChiMei
    ale ceny mają ...straszne
    http://www.cmv.com.tw/en/lcdnews.asp#{B1FB2BF9-D49D-41C8-84A0-8AE65CBD8454
  • VIP Zasłużony dla elektroda
    to stary temat ale podpowiedź będzie pomocna dla szukających.

identyczna elektronika czyli -> A190A2-H-S1 + zasilacz DAC-12M033 REV.02 AF i matryca CHI MEI A201P1 siedzi w monitorze którego właśnie rozebrałem i jest to monitor V7 model S20PD.