Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Instalacja pieca co na gaz w garażu ...

19 Dec 2006 22:11 7365 6
 • Level 9  
  witam
  jak w temacie mozna czy nie mozna??
  piec z zamknieta komora spalania.
  znam przypadek ze gosc tak ma,ma to odebrane itd(bez zadnych znajomosci itd) z drugiej strony czytalem ze niby nie mozna,ale w kuchni i lazience to mozna,wiec jak to jest naprawde.
  dzieki z gory
 • Level 32  
  Sailor_ro wrote:
  witam
  jak w temacie mozna czy nie mozna??
  piec z zamknieta komora spalania.
  znam przypadek ze gosc tak ma,ma to odebrane itd(bez zadnych znajomosci itd) z drugiej strony czytalem ze niby nie mozna,ale w kuchni i lazience to mozna,wiec jak to jest naprawde.
  dzieki z gory


  Prawo budowlane nic nie wspomina o zakazie instalowania w garażu. Oczywiście nadal musisz mieć tam komin wentylacyjny (nawet jeśli piec ma zamkniętą komorę)
 • Level 17  
  Witam
  jak przeczytałem to myślałem, że to żart z kociołkiem w garażu. Nie ma takich przepisów co do montażu kotła w garażu. Opinia strażacka zakazuje źródła produkcji ciepła umieszczać w pomieszczeniach z materiałami łatwopalnymi. A garaż do takich pomieszczeń jest zaliczany.Jest jednak odstępstwo pod warunkiem odgrodzenia ścianką i wydzielenia pomieszczenia wg normy na kotłownię z drzwiami ognioodpornymi itd.Pozdrawiam
 • Level 24  
  Według mnie, nic tam nie przeczytałem o garażu, tylko foto z jakimś kotłem ( nie Vaillant). O ile pamiętam to oprócz przepisów P.Poż. to są jeszcze Warunki techniczne jakim powinny odpowiadać budynki, a te zabraniają montażu kotła w garażu. Na zdjęciach reklamowych jednak często można zobaczyć kocioł nawet w salonie lub kuchni otwartej na salon. Liczy się jednak zdrowy rozsądek. Osobiście wielokrotnie odmawiałem uruchomienia takich kotłów, które jednak były montowane przez instalatorów zgodnie z zatwierdzonym projektem gazowym przez UM. To samo dotyczy przeróbek po termach montowanych nad wanna, a w to miejsce, czyli nad wanną montowany jest kocioł gazowy. Projektanci często byli na miejscu, a mimo to nie widzą problemu aby wykonać projekt, który nie może być zrealizowany. No takie mamy prawo. Odpowiada ten co wykonuje, lub uruchamia taki kocioł. Projektant jest bez winy. Podobne bzdurne projekty realizowane są wraz z kominiarzami, którzy często wystawiają ekspertyzę na dziurę w ścianie a nie czynny sprawny komin. Przypominam, że instalacja gazowa kończy się na końcu komina, a my uruchamiając kocioł musimy dopuścić kocioł do bezpiecznej eksploatacji.
 • Level 17  
  Witam
  raźniej jak ktoś z większym rozmachem potwierdza moją opinię a ja z wzajemnością potwierdzam i popieram opinię DARIU567
 • Level 1  
  Rozporządzenie Ministra Infrastruktury w sprawie warunków technicznych, jakim powinny odpowiadać budynki i ich usytuowanie.

  Rozdział 8
  Wymagania przeciwpożarowe dla garaży

  § 281. Instalowanie w garażu studzienek rewizyjnych, urządzeń i przewodów gazowych, z zastrzeżeniem § 164 ust. 6, oraz umieszczanie otworów od palenisk lub otworów rewizyjnych przeznaczonych do czyszczenia kanałów dymowych, spalinowych i wentylacyjnych, jest zabronione.

  Moderated By serwisant73:

  3.1.19. Zabronione jest publikowanie wpisów w dyskusjach archiwalnych.