Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

technics su-vx700 problem z napięciem?!?!

23 Gru 2006 12:50 1520 5
  • Poziom 17  
    Witam mam problem z ww. technicsem kupiłem go i padniete były : Q401,Q402,IC401,R411,R412 to w płycie "przedwzmacniacza" . Na "płycie gł." Q463,Q462,R439. Wymieniłem, teoretycznie przedwzm. działa ok. lecz na tranzystorach końc. mocy <nap. bazy Ub=Ue nap. emitera> na obydwu kanałach. (tranzystory sprawne) Przy podłączonych wszystkich podzespołach wynosi 11,5V. Jak sprawdzałem... odłaczyłem pł. przedwzamcniacza (na schemacie D), odłączyłem płytę przełączników(na sch. A), tak właściwie pozostała sama płyta końcówki. Ponownie zbadałem nap na końc. wynosi 8,5V. Na układach IC501, IC502 nie zgadzały sie zadne wartości napięc w porównaniu ze schematem. Wylutowałem ww. układy. Po tym zabiegu Ub=1,1V Ue=0,4V(końcówki odlutowałem w celu zabezpieczenia przed uskodzeniem, napięcie badam na ścieżkach). Q517, 518 Ue=-8,3V ma byc -9,5V połowa + trzyma ok. Co moze powodowac takie objawy może ktoś spodkał sie z podobną usterką? W razie jakiś niejasności proszę pisac to doinformuję. Będę bardzo wdzięczny za jakąkolwiek pomoc . Oczywiście dołączam schemat! Proszę pobierac jest za free. Z góry dzięki Pozdrawiam [/i]
    Załączniki:
  • Spec od car audio
    Czy masa sygnałowa prawidłowo spięta z masą zasilania - często tu zaczyna się problem w Technicsach i odpowiadają niewielką (w porównaniu do zasilania) składową stałą.
  • Poziom 17  
    gdzie znajduję sie ten styk o ktorym mówisz ?
  • Spec od car audio
    Zwykle masy się łączą przez tylną ścianę (w pobliżu złącza GND gramofonu). Już się naciąłem jak sprawdzałem częściowo rozebrane wzmacniacze, że przy braku tego podłączenia dziwnie się zachowywały.
  • Poziom 17  
    z masą wszystko ok problem siedzi w elektronice co moze powodowac jeszcze generowanie napięcia bazy. dodam jeszcze ze jest to stan stabilny nie ma zadnych zmian przy poruszaniu pot. regulacji nap. wyjsciowego. Nie ma zmian przy poruszaniu stykami, opukiwaniu elenentów,itp. W miarę mozliwości proszę o odnoszenie sie do załączonego schematu.
  • Poziom 17  
    troszke powalczyłem jeszcze z tym wzm. Udało mi sie uzyskac troszkę jaśniejszą sytuacje. Odkryłem 2 spalone rezystory Q604 Q603. Wymieniłem. Teraz mam napięcia względem masy ok 50v na Q465 Q457 i wszystkich tranzystorach w tym układzie. Skąd to się bieżrze ? Wszędzie ok 50V . W razie niejasności proszę pytac