Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

com 1 & xp

23 Gru 2006 15:47 2641 8
  • Poziom 9  
    Witam mam taki kłopot, mam pioniera 1430 i po wgraniu nowego systemu xp do kompa nie mogie ustawic portów com 1 problem w tym że nie mogie wgrac listy kanałów przez program mes czy ktos pomorze.
  • Poziom 9  
    mam pozałaczane i nic a wiesz jak w biossie ma byc ustawione.

Dodano po 6 [minuty]:

nie mam tego wpisane,port LPT (tak mam ja i działa wszystko)
    zakres wejscia/wyjscia 0378-037f
    zakres wejscia /wyjscia 0778-077a
    przerwanie 07
    bezposredni dostep pamięci 03.Gdzie to wpisac
  • Poziom 28  
    Bios cie sie nie zmienia podczas instalacji windy no chyba że sam tam coś ustawiałeś ja mam wsio na auto sprubuj dograć userport powinien ci otwożyć porty.
    W menadzerze urządzen sprawdzić ustawienia portu COM powinno być tak:

Liczba bitów na sekundę: 115200
    Bity danych: 8
    Parzystość: Brak
    Bity stopu: 1
    Sterowanie przepływem: Brak

i w zaawansowanych włąsciwościach:
    zaznaczyć Uzyj bufora FIFO(wymagana zgodność z UART 16550)
    i oba paski przesunąć na maxa (Wysoki)
  • Poziom 9  
    w biossie nic nie ruszałem a user port mam i nic,szaring mi smiga.

Dodano po 12 [minuty]:

port komunikacyjny com1, mam napisane zakres we/wy 03F8-03FF, IRQ 04
  • Poziom 28  
    To masz coś z programem jeżeli com śmiga (share) lub coś żle robisz najtrudniej zobaczyć własne błędy jakie i czy wogóle wyskakuje ci info o błędzie bliżej to opisz a nie pisz że ci s...... śmiga to wskazówka dla !! długouchych
    WGRYWANIE LISTY KANAŁÓW PROGRAMEM M.E.S.

Program MEDIASAT EDITOR STUDIO służy do wgrywania oraz modyfikacji listy kanałów , tablic z ustawieniami transponderow oraz sekcje EMU i inne powiązane z lista kanałów Program ten wykorzystuje zaimplementowana w nowszych oprogramowaniach obsługę złącza rs232 w tunerach pioneer . do połączenia z tunerem wykorzystuje złącze COM.

uruchamiamy program
    plik / otwórz patcha / wybieramy plik z lista kanałów / klikamy otwórz

wybieramy typ "Pioneer " i klikamy ok

mamy teraz widok listy kanałów i możemy sobie ja przy okazji edytować według własnych preferencji

teraz aby wysłać listę kanałów do tunera włączamy obsługę złącza rs232

w menu głównym "ustawienia systemowe a następnie przycisk " D" i tuner oczekuje na dane a na wyświetlaczu "dLod"

W Programie MES wybieramy zakładkę " narzędzia " potem " komunikacja RS"

wyskoczy małe okienko w którym klikamy "dalej"

wybieramy port COM oraz prędkość transmisji danych
    klikamy dalej i wybieramy " zapis do tunera"

klikamy dalej tu nic nie zmieniamy:

zaznaczamy "gotowe " i dalej

zaczyna się proces wysyłania danych do tunera

po zakończeniu transmisji pojawi się okno które zamykamy a następnie wyłączamy tuner

podpinamy tuner do TV i oglądamy.
    A eeprom wgrany ??
  • Poziom 9  
    jak chceprzesłac liste kanałów programem mes,i w dekoderze mam wszystko załonczone i naciskam w mesie na wysli i powinien isc pasek a nic nie idzie a tuner zachowuje sie tak jak by czekał na ten start bez reakci.
  • Pomocny post
    Poziom 28  
    Podam cały opis sprawdż czy tak robisz i czy kabel rs nie urwany
    OPIS PROGRAMOWANIA TUNERA PIONEER BCT1430

ZESTAW NIEZBĘDNYCH KABLI:
    w skład zestawu kabli wchodzi:
    KABEL COM TYPU 1:1 ZAKOŃCZONY WTYKAMI DB9F/DB9M
    KABEL LPT TYPU 1:1 (PRZEDLUŻACZ DO DRUKARKI) ZAKOŃCZONY WTYKAMI DB25F/DB25M
    KRÓTKA ŁĄCZÓWKA DB25M-DB25M POŁĄCZONA 1:1

WGRYWANIE OPROGRAMOWANIA
    Uruchamiamy program Pionero V4.0 i sprawdzamy konfiguracje portu szeregowego oaz równoległego w zakładce "konfiguracja". Jeśli kable podłączone są do portów COM1 oraz LPT1 to nic nie musimy zmieniać ponieważ program standartowo skonfigurowany jest na takie właśnie podłączenie .Łączymy tuner z PC złączami com oraz LPT
    Zwieramy w tunerze punkt serwisowy K2002 do masy i włączamy tuner przyciskiem sieciowym
    na wyświetlaczu pojawi się napis dL1 a po chwili dL1o
    teraz tuner jest gotowy na przyjęcie oprogramowania .
    w programie Pionero przechodzimy do zakładki "Firmware równoległy + szeregowy" i wybieramy adres zapisu "7FE00000"
    w zakładce "użyj" ma być zaznaczone "plik". Klikamy na wyślij i wybieramy plik z oprogramowaniem
    gdy klikniemy "otwórz " automatycznie rozpocznie się proces zapisu oprogramowania
    zapis potrwa ok. minuty w tym momencie na wyświetlaczu będzie napis dL2
    po skończeniu się procesu zapisu wyskoczy informacja że aktualizacja zakończyła się sukcesem a na
    wyświetlaczu pojawi się napis dL2o
    Klikamy OK oraz wyłączamy tuner przyciskiem sieciowym. To koniec czynności koniecznych do wgrania oprogramowania

WGRYWANIE ZAWARTOŚCI PAMIĘCI EEPROM
    Zawartość pamięci jest zawsze kasowana przy wprowadzeniu tunera w tryb serwisowy nr 2 (88:88) Dlatego zawsze po wgraniu listy kanałów za pomocą programu pionero musimy zaktualizować również pamięć eeprom .
    wprowadzamy tuner w tryb serwisowy 88:88 zwierając punkt serwisowy K6003 do masy i włączamy tuner przyciskiem sieciowym a następnie naciskamy przycisk strzałka do góry ( procedura taka jak przy wgrywaniu listy kanałów)
    w programie pionero przechodzimy do zakładki "Eeprom"
    klikamy na " otwórz z pliku" i wybieramy plik z zawartością pamieci eeprom
    klikamy "otwórz" a następnie "Wyślij" w zakładce programu . Rozpoczyna się wtedy proces zapisu eeproma
    po zakończeniu się procesu zapisu eeproma wyskoczy powiadomienie o poprawnym zapisie pamięci
    klikamy OK i wyłączamy tuner
    To była ostatnia operacja jaka musieliśmy wykonać do pełnej aktualizacji oprogramowania oraz listy kanałów w tunerze Pioneer BCT1430
    możemy teraz podłączyć tuner pod TV i zacząć oglądać dostępne kanały po uprzednim skonfigurowaniu ustawień tunera .(emm.emu -tak-lub -nowe oraz filtr ecm na ua/sa jeśli mamy odpowiednia kartę w slocie .

WGRYWANIE LISTY KANAŁÓW
    Zwieramy punkt serwisowy K6003 do masy oraz włączamy tuner przyciskiem sieciowym po czym naciskamy strzałkę do góry
    na wyświetlaczu pojawi się 88:88
    w programie Pionero w zakładce "Firmware równoległy + szeregowy" wybieramy adres zapisu "60000000"
    Klikamy "wyślij" i wybieramy plik z listą kanałów
    gdy klikniemy "otwórz" automatycznie rozpocznie się proces zapisu list kanałów do tunera. Podczas transmisji danych do tunera może pojawić się parę błędów
    Po skończeniu się procesu wgrywania listy kanałów wyskoczy ostrzeżenie ze: nastąpił błąd aktualizacji oprogramowania. Ale nie przejmujemy się tym jest to błąd - niedoskonałość programu pionero . Tak ma być.
    klikamy OK i wyłączamy tuner .
    Mamy wgraną listę kanałów aby tuner pracował poprawnie musimy jeszcze wgrać zawartość pamięci eeprom aby zgodziła się suma kontrolna CRC zawartości pamięci z lista kanałów .

WGRYWANIE LISTY KANAŁÓW PROGRAMEM M.E.S.
    Program MEDIASAT EDITOR STUDIO służy do wgrywania oraz modyfikacji listy kanałów , tablic z ustawieniami transponderow oraz sekcje EMU i inne powiązane z lista kanałów Program ten wykorzystuje zaimplementowana w nowszych oprogramowaniach obsługę złącza rs232 w tunerach pioneer . do połączenia z tunerem wykorzystuje złącze COM.
    uruchamiamy program
    plik / otwórz patcha / wybieramy plik z lista kanałów / klikamy otwórz
    wybieramy typ "Pioneer " i klikamy ok
    mamy teraz widok listy kanałów i możemy sobie ja przy okazji edytować według własnych preferencji
    teraz aby wysłać listę kanałów do tunera włączamy obsługę złącza rs232
    w menu głównym "ustawienia systemowe a następnie przycisk " D" i tuner oczekuje na dane a na wyświetlaczu "dLod"
    W Programie MES wybieramy zakładkę " narzędzia " potem " komunikacja RS"
    wyskoczy małe okienko w którym klikamy "dalej"
    wybieramy port COM oraz prędkość transmisji danych
    klikamy dalej i wybieramy " zapis do tunera"
    klikamy dalej tu nic nie zmieniamy:
    zaznaczamy "gotowe " i dalej
    zaczyna się proces wysyłania danych do tunera
    po zakończeniu transmisji pojawi się okno które zamykamy a następnie wyłączamy tuner
    podpinamy tuner do TV i oglądamy.
    Znalezione w sieci podpis : OPIS JAN B
  • Poziom 9  
    Ok sprubuje pioniero wgra i dam ci znac pozdawiam

Dodano po 20 [minuty]:

a jak ma byc w biosie DAM 1 czy3, i 278 czy 378,

Dodano po 1 [godziny] 26 [minuty]:

dałem w systemie tryb awaryjny i potem nacisłem na mes i wysli i pojawiła sie bramka do ustawienia pisze tak komunikacja rs,nazwa tunera,Adres, i ilosc segmentów i potem jest opja dalej, wie ktos jak to ustawic oczywiscie pionieer1430