Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

problem z wgraniem listy do pionka 1330

Zibixxx25. 22 Sty 2007 01:19 2111 16
  • #1 22 Sty 2007 01:19
    Zibixxx25.
    Poziom 9  

Witam probowalem wgrac eeprom i liste kanalow do pionka 1330, eeprom wgralem pioniero 4, nastepnie wlaczylem ggf i zaczalem wgrywac liste, problem zaczyna sie gdy przejde do punktu "IRD CHECK" i ma sie zaczac komunikacja z tunerem, wyswietla sie komunikat

16-bitowy podsystem MS-DOS

Main
    system nie moze otworzyc portu COM2 zadanego przez aplikacje.

Gdy zmienilem w kompie port COM1 na COM2 , informacja jest takia sama tylko ze tym razem problem jest z portem COM1.

Mam nadzieje ze ktos zna rozwiazanie tego problemu? czekam na pomoc.

0 16
  • Pomocny post
    #2 22 Sty 2007 06:57
    maniek475
    Poziom 23  

Witam.

Mi tak działo sie jak miałem uszkodzony kabel , ggf wgrywasz myśle z pod

czystego Dosa, ( komp uruchomiony z dyskietki startowej Win95-98 ) :?::?::?:

pozdrawiam maniek475

0
  • #3 22 Sty 2007 09:54
    meloch
    Poziom 29  

Jeśli udało się wgrać eeprom, to kabel com powinien być dobry. Próbuj z dyskietką startową z dosem, jak radzi maniek.

0
  • Pomocny post
    #4 22 Sty 2007 14:31
    pikarel
    Poziom 31  

Nie polecam pracy programu GGF pod XP, nawet w zgodności systemu z Win98 czy ME.
    Niestety, programy dosowe nie tolerują ingerencji XP w swoją pracę (w Twoim przypadku GGF nie znajduje wolnego portu COM :( )
    Dobrym wyjściem - jesli nie lubisz DOS-a - jest system ME lub Win98 zainstalowany na innej partycji dysku, np na dysku D i uruchomienie go podczas programowania 1330 programem GGF.

0
  • #5 22 Sty 2007 20:28
    Zibixxx25.
    Poziom 9  

dzieki wielkie za rady, bede musial sie pomeczyc z tym dosem, innej opcji wgrania listy kanalow pod monobloka nie ma chyba?

0
  • Pomocny post
    #6 22 Sty 2007 21:12
    meloch
    Poziom 29  

Nie ma - zrób dyskietkę startową dos, skopiuj na nią ggf i listę-to wszystko się zmieści. Wystartuj komputer z tej dyskietki, potem uruchom ggf. Nie musisz bawić się w partycje.

0
  • #7 28 Sty 2007 19:21
    Zibixxx25.
    Poziom 9  

witam ponownie, zrobilem jak napisaliscie i problemu z com-em nie mialem ale problem stanal w nastepnym kroku, informuje mnie ze nie znajduje pliku "files not found" albo "files not pot" w momencie gdy w/g instrukcji wgrywania powinny zaczac sie "negocjacje" nie wiem czy dalej z tym sie bawic czy poprosic o pomoc @fachowca@?

0
  • #9 28 Sty 2007 21:25
    Zibixxx25.
    Poziom 9  

tak dokladnie w/g tej wgralem eeprom bez problemu przez pionero 4 a listy kanalow niw moge. zalezy mi na liscie kanalow bo mam monoblocka i na tej liscie co mam nic nie obieram ,jest ciemnosc na wszyskich kanalach i na wszystkich swieci antenka.

0
  • #10 28 Sty 2007 22:39
    maniek475
    Poziom 23  

Myśle że wiesz o tym że mesem można zadoptować listę od 1430, 1530 itp.

może w tym błąd , musisz mieć skopiowany do katalogu ggf plik

Canal.rsc i canal.dat , jak dotąd robiłem tak i było oki , tylko czasem

zdarzało sie tak , że mi listę wywalało po uruchomieniu tunera , ale to już inna

polka.

pozdrawiam maniek475

PS: A może tuner jest uszkodzony , jakby nie było to nie sa nówki ,

swoje już wyśmigały.

0
  • #11 29 Sty 2007 15:45
    meloch
    Poziom 29  

maniek475 napisał:
    Myśle że wiesz o tym że mesem można zadoptować listę od 1430, 1530 itp.

Jasne, pod warunkiem, że pozwala na to oprogramowanie, a nie wiemy co dokładnie "siedzi" w trzynastce. Jest też karta seriwsowa.

Zibi - jaki soft masz w tunerze?

0
  • #12 29 Sty 2007 18:26
    maniek475
    Poziom 23  

witam.

Cos mi tak gania po głowie że on ma oryginalny soft w 13-ce i temu takie cyrki

mu wychodzą , ale poczekajmy na wypowiedź samego autora postu.

pozdrawiam maniek475.

0
  • #13 04 Lut 2007 20:18
    Zibixxx25.
    Poziom 9  

witam

w tej chwili nie moge sprawdzic jakie mam oprogramowanie, poniewaz nie moge wybrac polowy opcji z menu, pozatym tuner teraz pracuje tylko z plansza menu (nie moge z niego wyjsc do kanalow) sadze jednak ze oprogramowanie zostalo zmienione poniewaz jest zupelnie inna grafika niz w orginalmym tunerze od cyfry tj.1430 ktory rowniez posiadam, problem z wgrywaniem moze dotyczyc wlasnie tego ze do folderu GGF wgralem plik z lista kanalow o nazwie

Mediasat_Lista_C+Full_monob_r-r.rcu

a nie takie jakie wyzej wymieniliscie, tylko ze ja nie moge znalesc listy do monoblocka z innym zozszerzeniem.

zastanawiam sie czy nie zabrac sie za przerobke tego orginalnego pionka 1430, i z nim czegos nie zrobic , choc poczatkowo mialem taki plan ze 1330 do przerobek a 1430 tylko do cyfry+ i nie chcialem go ruszac.

0
  • #14 04 Lut 2007 21:03
    meloch
    Poziom 29  

1. Plik z listą kanałów ma rozszerzenie rcu niezależnie od typu Pioneera.
    2. Do 1430 bez problemu i bez przeróbek wgrasz nowe oprogramowanie i listę.
    3. Jesli w 1330 jest inny firmware, niż oryginalny, to bez osobnego programatora nic nie zrobisz.

0
  • #15 04 Lut 2007 21:09
    piooo
    Poziom 29  

Po pierwsze nic nie wgrałeś ,Kolega maniek475 ma rację , masz oryginalny soft .Poprostu wróciłeś do ustawień fabrycznych poprzez reset, z menu możesz wyszukać kanały z satelity i powinno wszystko pójść. Rozszerzenia listy kanałów możesz zmieniać np MES-em /znajdź co to jest/ . Dodatkowo musisz wiedzieć czy został zmieniony flash na programowalny bo wtedy tylko możesz zmieniać oprogramowanie w tunerze , jeśli nie został zmieniony to tylko możesz wgrać patcha z listą , ale na ten moment to chyba nic Ci nie da.Z tego co zrozumiałem to wogóle nie rozumiesz co robisz z tym tunerem , a 1330 to nie jest prosty tuner do programowania , jeśli dokładnie nie poczytasz na ten temat i nie będziesz wiedział co robisz i po co , to odrazu weź młotek. Co do 1430 jest dużo prostszy w programowaniu ale też możesz go zepsuć. Najlepiej zrejestruj się na DVHK , w dziale Pioneer poczytaj kilka dni i wtedy życzę powodzenia.pozdrawiam
    Kolego Meloch .listy o rozszerzeniu .rcu nie wgrasz ggf-em , musisz zmienić rozszerzenie na .rsc oczywiście przyokazji generując plik .dat.

0
  • #16 04 Lut 2007 22:31
    maniek475
    Poziom 23  

zastanawiam sie czy nie zabrac sie za przerobke tego orginalnego Pioneer'a 1430, i z nim czegos nie zrobic , choc poczatkowo mialem taki plan ze 1330 do przerobek a 1430 tylko do cyfry+ i nie chcialem go ruszac.[/quote]

witam.

Ja osobiście mam 2 x 1330 , w grane softy generatora i hula na nim c+ i cała

reszta co może hulać :D:D:D tak że nic nie zdziałasz bez wymiany

oprogramowania , nawet nie zmienisz samej listy .

Pozdrawiam maniek475

0
  • #17 05 Lut 2007 01:40
    Zibixxx25.
    Poziom 9  

dzieki wiec za wszystkie porady, 1330 poczeka na fachowca z programatorem(mam flash 29f800 chyba w nim), pioniery naprawde sa trudne do programowania, najlepszym wyjsciem bedzie zostawic w domu 1330 aby smigaly na nim niekodowane dla matki :-), a do siebie na wyspy wezne swojego phila 6010, cale jego programowanie mam w malym palcu, i w mojej sytuacji (mam laptopa) nie mam problemu z portem LPT, bo na RS-a mam juz polecana przez wielu przejsciowke do tunerow z USB w laptopie, nie wiem jak inni ale ja uwazam ze brak portu szeregowego i rownoleglego w nowych laptopach to jakis bezsens, ja zeby programowac tego pionka 1330 musialem sie rozbijac po znajomych co maja stacjonarne kompy :-( pozdrawiam

0