Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Sklep ElwronSklep Elwron
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

comsat polonia fta-16 problem w graniem softu przez i-tag

24 Gru 2006 19:36 4014 15
  • Poziom 10  
    witam

problem polega na tym ze niezabardzo wiem jak sie wgrywa przez i-tag oprogramowanie:| bardzo bym prosil o pomoc i najlepiej z opisem(szczegolowym) jaki program bede potrzebowal?? i oprogramowanie do modelu glowicy F7VZ0184

Pozdrawiam serdecznie

Dziekuje
  • Sklep ElwronSklep Elwron
  • Poziom 35  
    Witam
    Jakie objawy?

Wesołych Świąt!
  • Poziom 28  
    Niewiem jak szukasz ale tu masz wszystko włącznie z opisem softami i oprogramowaniem http://www.comsat.pl/index.php?id=oprogr.
    A to :
    Instrukcja aktualizacji oprogramowania odbiornika cyfrowego Comsat Polonia FTA z wykorzystaniem programu SerialTrans32.

1. Pobierz ze stron serwisu Comsat program SerialTrans32 oraz nową wersję oprogramowania odbiornika
    - dla głowicy 0184 soft do odbiorników wyprodukowanych przed 24.09.2003
    Program SerialTrans32 można uruchomić pod kontrolą systemu Windows 95 lub nowszym.
    2. Rozpakuj pliki do wybranych katalogów.
    3. Wyłącz odbiornik z prądu (wyjmij wtyczkę sieciową).
    4. Podłącz odbiornik do komputera za pomocą kabla szeregowego (RS232).
    5. Uruchom program SerialTrans32.
    6. Wybierz OPTIONS -> SETUP. W polu SERIAL PORT określ numer portu COM do którego podłączyłeś odbiornik. Zatwierdź OK.
    7. Naciśnij przycisk UPLOAD. Wybierz odpowiedź TAK w okienku UPLOAD WARNING
    8. W oknie wyboru plików przejdź do katalogu, w którym znajdują się rozpakowane pliki oprogramowania odbiornika i zaznacz plik *.dat.
    9. W oknie SENDING STATUS pozostaw wszystkie pola zaznaczone i naciśnij TRANSFER.
    10. W momencie pojawienia się komunikatu STATUS: TURN BOX ON HOLDING CHANNEL DOWN należy nacisnąć przycisk (PROGRAM v) na przednim panelu odbiornika i trzymając wciśnięty włączyć wtyczkę odbiornika do prądu.
    11. Trzymaj wciśnięty przycisk (PROGRAM v) aż do momentu rozpoczęcia transmisji, tzn. gdy pojawi się okno z paskami postępu transmisji.
    12. Po zakończeniu transmisji pojawi się okno informujšce o zakończeniu przesyłania oprogramowania. Naciśnij OK.
    13. Czekaj, aż odbiornik uruchomi się ponownie. W przypadku odbiornika z wy?wietlaczem musi pojawić się napis BOOT a następnie numer programu. W przypadku odbiornika bez wyświetlacza czekaj do 5 minut.
    14. Odłšcz odbiornik od komputera. Odbiornik jest gotowy do użytkowania.

JEŻELI W JAKIMKOLWIEK MOMENCIE WYSTĽPI BŁĽD, NP. BRAK KOMUNIKACJI Z ODBIORNIKIEM, OPERACJA ZAKOŃCZONA NIEPOWODZENIEM, WYŁĽCZ ODBIORNIK Z PRĽDU A NASTĘPNIE POWTÓRZ OPERACJĘ AKTUALIZACJI OPROGRAMOWANIA.
    A to przez JTAGa
    Po zdjęciu obudowy, tuner panelem przednim do siebie, w połowie szerokości płyty z prawej strony jest złącze do Jtaga . Wygląda mniej więcej tak:

>. .
    . .
    . .
    . .
    . .
    . .
    . .
    . .
    . .
    . .

Taśmę Jtaga wpinać w ten sposób, że czerwony przewód z tasiemki jest skierowany do ">" znaczek jest na płycie tunera. Jednak przewody we wtyce wchodzą po przeciwnej stronie od znaczka( na rysunku od dołu). Znaczek ten mnie troche zmylił na poczadku podłączałem odwrotnie, jest to niegroźne , Jkeys nie rozpozna procesora i nieda nic więcej zrobić.

1.Tuner wyłączony z prądu. W okolicach złącza odszukujemy miejsce, gdzie można założyć zworkę... nakładamy. Łączymy JTAGA z kompem przewodem LPT. Jeśli nasz JTAG jest zasilany zewnętrznie, włączmy mu zasilanie.
    2.Dalej idzie tak: włącz tuner do prądu, uruchomić Jkeys, wcisnąć "DETECT" powinien rozpoznać procesor. Jak nie : źle podłączony JTAG - ID =0xFFFFFF, przy ID = 0x000000 brak zasilania tunera. Można zamknąć i otworzyć program pare razy. U mnie odczyt był taki: Device ID 0xD405041, Device:STI5518MVB-X. Sekcją IRD info się nie przejować i nic nie zmieniać. W sekcji Save Memory macie dodatkowe informacje. Jak rozpozna procesor nacisnąć "FlashProgramming" . Program zwykle nie rozpozna flesza od razu i wyświetli "ID=ffffffff". Trzeba zamknąć okno i powtórzyć. Jeśli rozpozna ,u mnie:

Part 29LV160DT,
    Manufac... = ST Mikro,
    Mfg/Device 20/22C4,
    Base Adres 7FF80000,
    Size 200000,
    Width 16bits,
    Delta 2
    Offset = 0.

Zmień Basse Adres na 7FE00000 (ważne!) SIZE 200000 i naciśnij przycisk DETEKT by ustawić ten adres do odczytu. Teraz można zrobić wszystko z fleshem , zgrać ,skasować , wgrać.
    Naciśnij "Erase". Później "Program", wskaż plik i na pytanie o długość - tak. Po wgraniu komunikat i koniec . Może się zdarzyc że wyskoczy błąd przy zapisywaniu . Trzeba wtedy powtórzyć -kasuj i -zapisz. Jak zakończy to powyłączać i rozpiąć, koniecznie zdjąć zworkę.

To wszystko znalezione w sieci
  • Sklep ElwronSklep Elwron
  • Poziom 10  
    wszystko mam dziekuje tylko ze to chyba problem z pamiecia tego tuneru wyskakuje blad :/ to moja wina bo wgralem soft ktory pasuje do glowicy ...194 niewiem czy sa jakies programy do ratowania pamieci lub kasowania jej i wgrania softu poprawnego?? co moge w tej sytuacji zrobic??
    prosze o pomoc pozdraiwam
  • Poziom 28  
    REANIMACJA

1. Zakładam że masz złącze jtag lub dostęp do niego
    2. TU masz flash'a dla głowicy 0184 http://upload.dvhk.pl/content.php?id=53470
    3. Poszukaj program JKEY's - rozpakuj go i uruchom.
    4. Dla IRD Model wybierz 301-3001 (lub coś co się zaczyna od 301)
    5. Wciśnij Flash Programing
    6. Otwiera ci się nowe okienko z ostrzeżeniem -> klikasz OK
    7. Masz nowe okno, interesują Cię 3 przyciski po prawej stronie: EREASE, READ, PROGRAM.
    8. Wciskasz przycisk EREASE i potwierdzasz wyczyszczenie pamięci (trwa to od kilku do kilkunastu sekund)
    9. Następnie klikasz na PROGRAM i wskazujesz plik z wyżej umieszczonego linku do archiwum. Tunek się programuje -> od 1:30 do 2:30 minuty w zależności od posiadanego kompa
    10. W momencie kiedy uaktywnia się opcja OK klikasz na w/w przycisk i możesz zamknąć program.
    11. Wyłączasz tunka i odłączasz JTAG'a

Działaj albo
    WYMIANA GŁOWICY 0184 NA 0194

OPIS WYKONAŁ @piotrek_west

Witam wszystkich zainteresowanych tematem. Właśnie dostałem dzisiaj głowicę do mojego tunka i ją zamontowałem na stałe. Wszystko działa w emu (oczywiście oprócz D+ z wiadomych przyczyn i syfry). Rozpiske pinów zamieściłem w wcześniejszym poście. I tak, teraz napisze przebieg wymiany.

1. Wylutowujemy starą głowice, uważamy żeby nie przegrzać ścieżek.
    2. Przygotowujemy sobie 21 przewodów równej długości (ok. 8cm) i najlepiej różno kolorowych.
    3. Nie lutujemy przewodów do płyte w piny: 4 - 6, 8(uwaga 30V !!!),
    4. Uwaga na napięcia, w starej głowicy są: 30V, 5V, 3.3V, 2.5V; w nowej 3.3V i 2,5V
    5. Wkładamy nową głowice do góry nóżkami (czyli później podłączamy antene pod dolne złącze)
    6. Zaginamy nóżki na boki uważając żeby ich nie zewrzeć z obudową głowicy i wygiąć wystarczająco dużo żeby nie dotykały obudowy tunera.
    7. Łaczymy piny tak jak na rozpisce.
    8. Napięcie 3.3V znajduje się na 7 pinie na płycie, łączymy z tym pinem 3 piny nowej głowicy: 3(B4), 4(B2) i 11(B3) wydajność prądowa jest wystarczająca.
    9. Napięcie 2.5V jest na 13 pinie (VDD), w nowej głowicy tak samo.
    10. Pamiętajcie o przylutowaniu masy do głowicy i radze na wszelki wypadek przykryć piny głowicy jakimś izolatorem (ja użyłem płytki PCV stosowanej w elektronice, może być też batolit lub nawet kawałek tektury).
    11. W sumie to już wszystko, życzę powodzenia.

Głowice można kupić w serwisie Saturn

http://www.phusaturn.com.pl (zamówienia należy składać przez e-mail)
    Za głowice z przesyłką zapłaciłem 44 zł

Zamieszcze jeszcze raz rozpiske, i jeżeli komuś się przyda datasheety głowic.
    Jeżeli ktoś umie lutować i ma trochę zdolności manualnych powinien sobie poradzić.

http://img255.imageshack.us/my.php?image=g322owicadm5.jpg
    http://img255.imageshack.us/img255/1999/g322owicadm5.jpg
  • Poziom 10  
    czy mozna uszkodzic pamiec?? za kazdym razem gdy probuje cos wgrywac wyskakuje blad pamieci :/ niewiem co jest chyba go pochowam :D

Dodano po 1 [godziny] 8 [minuty]:

mam jeszcze jedno pytanie?? co sie moglo stac jak po podlaczeniu tunera do TV nic niema na ekranie i po przyciskaniu guzika power tuner nie reaguje?? a oprogramowanie niby wgrane :/ czy moglo sie cos stac z comsatem?? prosze o pomoc pozdrawiam
  • Poziom 28  
    A o zworce pamiętasz (W okolicach złącza odszukujemy miejsce, gdzie można założyć zworkę... nakładamy. Łączymy JTAGA z komputerem przewodem LPT. Jeśli nasz JTAG jest zasilany zewnętrznie, włączmy mu zasilanie. ) ona pozwala wgrywać softy i kasować.Były 1-2-3 a mostkowaliśmy 2-3 po wgraniu mostkowaliśmy 1-2 i było ok.Radze ci zassać orginał wgrać na nowo http://www.comsat.pl/index.php?id=oprogr. i potem edukacja chyba już sporo sie nauczyłeś tak na ostro
    flash'a dla głowicy 0184 http://upload.dvhk.pl/content.php?id=53470
    i pamiętaj o napięciu JTAG 3,3V zasilaj z bateri 9V niewiem jaki masz JTAG ale najlepiej pracowały na 3,3V przynajmniej ten co ja mam http://epsilon.com.pl/support/jtag_cfg.htm a to opis innego http://laki.dvhk.pl/faq/jtag.htm przy niestabilnym lub małym napięciu masz taką informacje o pamięci i nie zasilaj go z gniazda LPT.
    A na drugie pytanie nic niema bo wgrałeś soft do 194 i on blokuje ci głowice stąd brak obrazu menu wgrywaj według opisu wyczyść flesha i wskaż soft do 184
    A tu masz bardzo podobny żeby nie powiedzieć taki sam opis wgrywania poparty foto i twoje info o pamięci oraz zworki http://laki.dvhk.pl/faq/fta_newstar_ratowanie.htm
    prościej nie można powodzenia

I pamiętaj Zmień Basse Adres na 7FE00000 (ważne!) SIZE 200000 i naciśnij przycisk DETEKT by ustawić ten adres do odczytu
  • Poziom 10  
    tak mam taki sam i-tag jak Pani o zworce pamietam i wgralem tez soft 0184 sprobuje tym opisem dziekuje dam znac jeszcze co i jak pozdrawiam i dziekuje

Dodano po 42 [minuty]:

niewiem co robie zle ale nic to niedaje postepuje zgodnie ze szczegolami :/

Dodano po 11 [minuty]:

mam jeszcze takie pytanie?? co moglo sie stac ze moj tuner nie reaguje nawet przy wgrywaniu softu przez kabel (RS232)?? a wczesniej to chodzilo :/
  • Poziom 28  
    Nie wiem jak to robiłeś ale podłanczanie kabla do gniazda rs232 robi sie po odłączeniu tunera z sieci a jeżeli tak nie robiłeś to prawdopodobnie różnica potencjału obu urządzeń podczas podłanczania uwaliła ci owo rs232 lub com w pc sprawdż w innym comie jak masz lub podłącz starą myszke na com i sprawdż czy pracuje.No i poczytaj tu http://www.dvb-board-pl.com/thread.php?thread...95&threadview=0&hilight=&hilightuser=0&page=1
    a przyadkiem Comsat polonia to jest dokładnie to samo co SKYMASTER HEVET 500 OPTICUM 1200FTA sprawdż ale glowica 184.

Nic nie piszesz o liście kanałów wgrywasz ją ?? No i kable do comsatów są różna na stronie producena masz ich wzór

Podałam ci link poczytaj no i użyj tam funkcji szukaj
  • Poziom 10  
    na poczatku gdy wgrywalem soft bylo wszystko ok i wgrywalem tym samym kablem rs232 co mam teraz (wszystko bylo ok) teraz nic niechce sie wgrac ani przez kabel (rs232) ani przez i-tag wyskakuje blad pamieci :/ postepuje zgodnie z podanymi opisami

gdy teraz podlacze to tv jest czarny obraz a przyciski niedzialaja(tuner nie reaguje) niewiem co sie stalo

pozdrawiam

dziekuje za pomoc
  • Poziom 28  
    Wgrany zły soft i teraz brak obsługi rs został ci tylko JTAG i orginalny soft do głowicy 0184 ale patrz na date (wyprodukowany przed xxxx ) musisz go wgrać to potem będzie rs jak go nie uwaliłeś. No i jeszcze jeden sposub

Witam, wielu użytkowników popełniło błąd przy zmianie oprogramowania, jeżeli wgramy soft pod głowice 0194 do tunera z głowicą 0184 nic nie złapiemy.

Możemy przywrócić oprogramowanie za pomocą programatora j-tag. Wgrywamy interfejsem wsad do flasha.
    Istnieje też prostsza metoda przy użyciu RS'a.

Ściągnijcie paczke z softem, bootem i firmware.
    http://194.146.216.220/satdvb/upload2/index.p...%20firmware%20by%20West.rar&directory=COMSAT&

Po ściągnięciu softów postępuj zgodnie z poniższymi wskazówkami.

1. Przy wyłączonym kompie i tunku łączymy je ze sobą kablem rs232 null-modem.
    2. Uruchamiamy aplikacje eWinloader1.1.2c.exe, ustawiamy w opcjach odpowiedni port COM pod który podłączyliśmy nasz tuner, klikamy CONNECT.
    3. Włączamy tuner do sieci trzymając równocześnie CHANNEL DOWN (CH V).
    4. Naciskamy F3 i wybieramy plik MiniLoader_p2o.urt , zatwierdzamy i czekamy aż się wgra do końca i na wyświetlaczu pojawi się "dFu" Teraz mamy już zmienionego boota.
    5. Wyłączamy tuner i aplikacje.
    6. Uruchamiamy serialtrans.exe,ustawiamy port w Settings, klikamy PC to Box. Wybieramy plik FTA by Kurt_24.04.05.dat, zaznaczamy wszystkie pola i zatwierdzamy.
    7. Włączamy tuner do sieci z wciśniętym ( CH V ).
    8. Czekamy aż się wgra soft do końca i tuner sam się zreetuje.

I nasz tuner wrócił z tamtego świata

faq by piotrek_west

Tu zaglądnij i wszystko wiadomo http://www.comsat.pl/forum/viewtopic.php?p=1543&sid=e5ba5b890192e8cca14d267163c8de33#1543
  • Poziom 10  
    ok dziekuje tylko ze nie otwiera mi sie ten link :/ i ani ten podany na stronie comsata
  • Poziom 10  
    zrobilem wszystko tak jak Pani napisala i nic to niedalo:/ wyskakuja bledy w programie eWinloader1.1.2c.exe
  • Poziom 10  
    Dziekuje Pani ale na tym forum niedziala juz ten link pozdraiwam i dziekuje za poswiecenie czasu :) szkoda ze sie nie udalo :(