Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Jakiej firmy bateria do komórki?

SQ5IRH 26 Dec 2006 17:56 5957 16
    SQ5IRH
    Level 17  
    Witam wszystkich.
    Chcę kupić baterię do telefonu Nokia 3510i. Jest na rynku tyle firm, że chciałbym zaczerpnąć czyjejś opini, którą firmę wybrać: Forever, Foof, Bluestar, Best, czy może jeszcze jakąś inną? Chciałbym kupić baterię o pojemności nieco wyższej niż oryginalna.
  • Helpful post
    dr.master
    Level 39  
    ja osobiście polecam Forever. Sam korzystam w nokiach z Foreverów i jestem zadowolony :) troszke więcej dasz niż za tamte ale naprawde się opłaca.
    pozdrawiam
    revolt
    Level 34  
    a ja polecam oryginały po 20 zł na allegro są
    SQ5IRH
    Level 17  
    Mógłbym się skusić na oryginalną tylko właśnie zastanawiam się czym się różnią te oryginały za 20zł od tych za 50-70zł? W jednej i drugiej cenie mają na Allegro.

1. http://www.allegro.pl/item152023124_oryg_bateria_nokia_blc_2_3310_3330_3410_3510_3510i.html

2. http://www.allegro.pl/item152283460_oryginalna_bateria_blc_2_3310_3330_3410_3510_5510_.html

3.http://www.allegro.pl/item150770419_oryg_bateria_nokia_blc_2_3410_5510_3510i_6800_6810.html

Różnica w cenie jest trzykrotna więc nie chciałbym robić testu na własnej skurze, wolę opinię tych którzy już to zrobili :wink:
    przemo_wielki
    Level 24  
    no ta w 3 linka najbardziej przypomina oryginal ( chociazby po wygladzie) revolt powiem ci szczerze ze jeszcze nie widzialem orginalu za 20 zl :/ ( za 30 juz tak ;) ale juz sie nie czepiam ;) )
  • Helpful post
    zielu_lodz
    Level 13  
    ja mam nokie 3510; korzystałem z Forever ale na innych telefonach. Powiem tak, niektore nie-oryginalne niby mega pojemne baterie nie maja tyle ile tam pisze na etykiecie; jeśli chodzi o forever to chyba az takiego problemu z tym nie ma.

Poszukaj nowej polimerowej bateryjki o pojemnosci 1600 :) do Nokii 3510/3510i ; widziałem taką w sklepie (wlasnie firmy FOREVER) za jakieś niecałe 50 zeta... będzie dłużej telefonik działał! przy dobrych lotach duzo dłuzej bedzie działał, bo te firmowe mają 900 czy tam 950.
    pozdraiam!
  • Helpful post
    TAS
    Level 23  
    Sam sprzedaje Forevera i zdecydowanie polecam, od kiedy je sprzedaje brak praktycznie reklamacji, probowalem sprzedawac rozne wynalazki itypu blue star itp, wracalo po 20 % Forever jest bardzo dobry, sam uzywam. Na pewno bym nie kupil "oryginalnych" z Allegro, szczegolnie tych dp 3510 ktore jest bardzo latwo podrobic, mialem kiedys takie podroby i naprawde jesli nie wiesz ze sa podrabiane to nie odroznisz po wygladzie.
    karolark
    Level 42  
    jestem pod wrazeniem niektorych aukcji z bateriami ja mam orginaly do nokii po ponad 50 i to w hurtowni dla mnie :-( a pojemnosci jakie maja sprzedawcy sa nieraz porazajace niema ponad 1200 mAh a oni maja po 2500 a ostatnio widzialem 3000 chyba mam zle hurtownie lub zainwestuje w swoje naklejki na aku :-)
    przemo_wielki
    Level 24  
    RR tak szczerze to nie wydaje mi sie ze jest to na 100% oryginalna bateria ;) komenatrze beda ok bo napewno jest kompatybylina i zapewne w poczatkowym okresie wszystko ladnie pieknie wyglada ale nie ma co porownywac zywotnosci takiej baterii z orginalna :) duzo moich znajomych polakomilo sie na takie cuda i po paru miesiacach musieli zmienic na nowa znou za te 20 zl czy nie lepiej od razu kupic zza 50 i miec na dluzej ?? (rozumiem niestety brak kasy w niktorych przypadkach :( )
    Taz tez masz racje :( dzisiaj mozna wszystko podrobic a w szczegolnosci na allegro wyglada na to ze albo trzeba liczyc na szczescie albo zadowolic sie tym co jest ;)
    michgur
    Level 17  
    Powiem tak: Ja mam motke T720i i baterię Forever i chodzi jak głupia przy normalnym użytkowaniu baeria trzyma ok tygodnia jestem zadowolony. Co do kupna na allegro to ja bym sie wstrzymał. Sąsiad kupił też do jakiejś motki baterię na allegro i po kilku ładowaniach padły:cry::D
    SQ5IRH
    Level 17  
    Zdecyduję się w takim układzie na Forever'a. Dzięki za wszystkie opinie. Tematu nie zamykam, może jeszcze ktoś coś doda a to przyda się innym potencjalnym kupującym.

Pozdrawiam forumowiczów.
    SQ5IRH
    Level 17  
    karolark wrote:
    jestem pod wrazeniem niektorych aukcji z bateriami ja mam orginaly do nokii po ponad 50 i to w hurtowni dla mnie :-( a pojemnosci jakie maja sprzedawcy sa nieraz porazajace niema ponad 1200 mAh a oni maja po 2500 a ostatnio widzialem 3000 chyba mam zle hurtownie lub zainwestuje w swoje naklejki na aku :-)

Tak jak autor cytatu zauważył, nakleić można wszystko nawet i 10000mAh ;-)
    Kwestia tylko zainwestowania w ładne naklejki.
    Grunt w tym, że taka bateria i tak będzie miała tyle pojemności ile można maksymalnie uzyskać przy takich a nie innych wymiarach ogniwa.

Ja w końcu się zdecydowałem na "Foof" Li-jon 1600mAh i jestem bardzo zadowolony z wyboru. Po naładowaniu telefon działa przez 6-7dni przy normalnym użytkowaniu.
    michalekk
    Level 12  
    ja tez polecam "Foof" po 6miesiącach lipnie tszymala poszlem do komisu w którym kupiłem i dali mi nową
    jackslater
    Level 12  
    A ja i mój tata kupiliśmy sobie po baterii forever (on ma nokie 8210 a ja 3510i) w 8210 po kilku ładowaniach już nie ładuje a w 3510 podobnie, tylko że ładuje ale trzyma 2h :cry:
    Dexter23pl
    Level 26  
    niema oryginalnych tak starych bateri !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! to wszystko podróbki na wzór oryginału.!
    ciekawi mnie kiedy na allegro ludzie zaczną pisać na bateriach do telefonów pojemności jak w akumulatorach samochodowych :D
    osobiście polecam baterie forewer lub foof