logo elektroda
logo elektroda
X
logo elektroda
REKLAMA
REKLAMA
Adblock/uBlockOrigin/AdGuard mogą powodować znikanie niektórych postów z powodu nowej reguły.

Jaki subwoofer do wzmacniacza Lightning Audio 350W RMS do 550 zł?

wisniol_hgt 28 Gru 2006 14:38 1573 7
REKLAMA
  • #1 3378487
    wisniol_hgt
    Poziom 11  
    Posty: 67
    Pomógł: 1
    Zakupiłem okazyjnie wzmak tej firmy, jest to monoblock o mocy 350W RMS (przy 4ohm) i posiada zabezbieczenie 3x20A. Wiem tylko że produkowany jest przez Rockforda i jest mocniejszy od JBL GTO 2000 którego miałem poprzednio. Co myślicie o tym wzmaku??

    Jaki kupić sub do niego, słucham przeważnie czarnej muzy i sporadycznie techno. Szukam czegoś z mocnym i głębokim basem.

    Jakie macie propozycje bo ja jestem początkujacy w tej dziedzinie i nie bardzo wiem czego szukać.

    Na głośnik chce wydać nie więcej jak 500-550zł
  • REKLAMA
  • #2 3378607
    crazy_88
    Poziom 42  
    Posty: 7929
    Pomógł: 1008
    Ocena: 165
    polecam pioneer tsw 306c

    lub cos z rockforda ewentulanie earthquake
  • REKLAMA
  • #3 3378645
    wisniol_hgt
    Poziom 11  
    Posty: 67
    Pomógł: 1
    raczej myślałem o czymś lepszym niz ten Pionek...
  • #4 3378935
    mukade
    Poziom 31  
    Posty: 1535
    Pomógł: 121
    Ocena: 48
    Szukaj na allegro używanego oriona. Tylko patrz żeby nie był za mocny do Twojego wzmacniacza. Max 400 rms żeby miał ale lepiej tak około 350. Ogólnie szukaj głośnika nadającego sie do obudowy BR i takiego ktróy w nówce kosztuje min 100zł:) Pozdrawiam.
  • REKLAMA
  • #5 3379150
    wisniol_hgt
    Poziom 11  
    Posty: 67
    Pomógł: 1
    a co powiecie o subie HERTZ ES300 w skrzyni zamkniętej, podpasuje do wzmacniacza?
  • #6 3379230
    jack17
    Poziom 17  
    Posty: 163
    Pomógł: 18
    Ocena: 5
    podpasuje idealnie bo ma 350 w RMS.
    ale dlaczego w skrzyni zamknietej ?
    mysle ze z powodzeniem mozna go zaplikowac w BR i poradzi sobie zarówno w technie jak i czarnej muzie ;)

    pozdrawiam :D
  • REKLAMA
  • #8 3381373
    mukade
    Poziom 31  
    Posty: 1535
    Pomógł: 121
    Ocena: 48
    Mam takiego earthquake'a w tej chwili ale w wersji 30cm. Mój ma dokładnie 220rms więc nie wiem skąd ten koleś z allegro wziął sobie 250rmsu, bo powinno byc mniej niż w 12calowej wersji. No ale w każdym razie powiem Ci że ta moja 30stka nie jest zbyt głośna mimo bardzo dobrych warunków prądowych. Oczywiście dla kogoś kto początkuje w car audio na pewno byłby to miły szok usłyszeć co potrafi ten głośnik, ale dla fanów naprawde silnych wrażeń może sie on okazać za cichy.

Podsumowanie tematu

✨ Dyskusja dotyczy doboru subwoofera do wzmacniacza monoblokowego Lightning Audio o mocy 350W RMS przy 4 ohm, produkowanego przez Rockforda, z budżetem do 550 zł. Propozycje obejmują modele Pioneer TSW 306C, subwoofery Rockforda oraz Earthquake, z sugestią poszukiwania używanego Oriona o mocy RMS około 350-400W, kompatybilnego z obudową bass reflex (BR). Poruszono temat subwoofera Hertz ES300 w obudowie zamkniętej, który ma moc 350W RMS i jest polecany do muzyki czarnej oraz techno, choć zaleca się zastosowanie obudowy BR dla lepszej dynamiki basu. Earthquake w wersji 30 cm o mocy około 220W RMS jest oceniany jako dobry dla początkujących, ale może być niewystarczająco głośny dla zaawansowanych użytkowników. Podkreślono znaczenie dopasowania mocy subwoofera do wzmacniacza oraz preferencji muzycznych przy wyborze obudowy i modelu.
REKLAMA