Witam
Mam problem z notebookami IBM Serii T20/21/22.
Mianowicie czesto się zdaza uszkodzenie napięcia na matrycę lcd 3,3 v
Czego efektem jest :
1. brak obrazu
2. brak obrazu matryca świeci na biało
Matryca przy tym jest 100% sprawna inverter 100% sprawny taśma łącząca 100% sprawna więc prosto wywnioskować ,sprawa dotyczy płyty głównej .
Mam schematy wyprowadzeń napięć na lcd i co się okazuje, elektronika matrycy nie jest zasilana tam gdzie powinno być 3,3v jest 0 v lub 0,7 v.
Czego efektem jest podświetlenie na biało niezasilanej matrycy.
Wszystkie sygnały RGB są w normie i na zewnętrznym monitorze jest
obraz.
Teraz konkretne pytanie co odpowiada za to napięcie na płycie w tym notebooku T20/21/22 .
Z tym uskodzeniem spotkałem się już z 4 razy i nie są to odosobnione przypadkli więc na pewno ktoś kto z tym mial do czynienia i wie który z elementów najczęściej "pada" w takim przypadku.
Podejrzewam komparator napięcia LM 392 układ znajduje się koło złącza matrycy.
Jak macie jakieś pomysły to proszę o pomoc.
Post był raportowany.
Nie używaj dużych liter w tytule.
Rady:
- dbaj o styl swojej wypowiedzi
- nie popełniaj błędów
- nie zaniżaj poziomu elektroda.pl
Dziękujemy! [h]
Mam problem z notebookami IBM Serii T20/21/22.
Mianowicie czesto się zdaza uszkodzenie napięcia na matrycę lcd 3,3 v
Czego efektem jest :
1. brak obrazu
2. brak obrazu matryca świeci na biało
Matryca przy tym jest 100% sprawna inverter 100% sprawny taśma łącząca 100% sprawna więc prosto wywnioskować ,sprawa dotyczy płyty głównej .
Mam schematy wyprowadzeń napięć na lcd i co się okazuje, elektronika matrycy nie jest zasilana tam gdzie powinno być 3,3v jest 0 v lub 0,7 v.
Czego efektem jest podświetlenie na biało niezasilanej matrycy.
Wszystkie sygnały RGB są w normie i na zewnętrznym monitorze jest
obraz.
Teraz konkretne pytanie co odpowiada za to napięcie na płycie w tym notebooku T20/21/22 .
Z tym uskodzeniem spotkałem się już z 4 razy i nie są to odosobnione przypadkli więc na pewno ktoś kto z tym mial do czynienia i wie który z elementów najczęściej "pada" w takim przypadku.
Podejrzewam komparator napięcia LM 392 układ znajduje się koło złącza matrycy.
Jak macie jakieś pomysły to proszę o pomoc.
Post był raportowany.
Nie używaj dużych liter w tytule.
Rady:
- dbaj o styl swojej wypowiedzi
- nie popełniaj błędów
- nie zaniżaj poziomu elektroda.pl
Dziękujemy! [h]