logo elektroda
logo elektroda
X
logo elektroda
REKLAMA
REKLAMA
Adblock/uBlockOrigin/AdGuard mogą powodować znikanie niektórych postów z powodu nowej reguły.

IBM T20 T21 T22 PYTANIE DO ZAAWANSOWANYCH ELEKTRONIKÓW

muczo 29 Gru 2006 13:20 1705 1
REKLAMA
  • #1 3382485
    muczo
    Poziom 17  
    Posty: 314
    Pomógł: 13
    Ocena: 38
    Witam
    Mam problem z notebookami IBM Serii T20/21/22.

    Mianowicie czesto się zdaza uszkodzenie napięcia na matrycę lcd 3,3 v
    Czego efektem jest :
    1. brak obrazu
    2. brak obrazu matryca świeci na biało

    Matryca przy tym jest 100% sprawna inverter 100% sprawny taśma łącząca 100% sprawna więc prosto wywnioskować ,sprawa dotyczy płyty głównej .
    Mam schematy wyprowadzeń napięć na lcd i co się okazuje, elektronika matrycy nie jest zasilana tam gdzie powinno być 3,3v jest 0 v lub 0,7 v.

    Czego efektem jest podświetlenie na biało niezasilanej matrycy.
    Wszystkie sygnały RGB są w normie i na zewnętrznym monitorze jest
    obraz.



    Teraz konkretne pytanie co odpowiada za to napięcie na płycie w tym notebooku T20/21/22 .

    Z tym uskodzeniem spotkałem się już z 4 razy i nie są to odosobnione przypadkli więc na pewno ktoś kto z tym mial do czynienia i wie który z elementów najczęściej "pada" w takim przypadku.

    Podejrzewam komparator napięcia LM 392 układ znajduje się koło złącza matrycy.

    Jak macie jakieś pomysły to proszę o pomoc.

    Post był raportowany.
    Nie używaj dużych liter w tytule.

    Rady:
    - dbaj o styl swojej wypowiedzi
    - nie popełniaj błędów
    - nie zaniżaj poziomu elektroda.pl
    Dziękujemy! [h]
  • REKLAMA
  • #2 3425408
    muczo
    Poziom 17  
    Posty: 314
    Pomógł: 13
    Ocena: 38
    Problem rozwiązany okazało się iż na płycie znajduje się bezpiecznik napięcia 3,3v.
    Wymieniłem go i jest ok.
REKLAMA