Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

LEXMARK Z612 - nie drukuje

Marcin1980 02 Jan 2007 16:34 3164 8
    Marcin1980
    Level 23  
    Mam w/w drukarke zaistalowałem sterowniki niby wszystko ok ale nie drkuje. Na ekranie komunikat brak odpowiedzi z drukarki, po włączeniu drukarka przesuwa pojemniki z tuszem całkiem do prawej i po sekundzie spowrotem do prawej i miga dioda zasilania co sekunde dwa razy, pojemniki przesuwaja sie tak szybko że aż udezają o boczną krawędź i cała drukarka jeżdzi po stole:) zadziwiło mnie to troche. Co z nią może być?
    Dadek
    Level 12  
    Czy ta drukarka jest nowa ??
    Bo opis usterki mógłby świadczyć o złym pozycjonowaniu głowicy (zabrudzony np czujnik optyczny przy głowicy lub sam pasek do pozycjonowania).
    Jeśli drukarka jest nowa to pytanie na jakim porcie została zainstalowana (ostatnio bardzo dużo problemów wynika np przy portach USB2).
    Dodatkowo proponuję sprawdzić co to za kod błędu sygnalizuje (niestety sam nie posiadam do niej serwisówki więc w tej kwestii nie pomoge).
    Marcin1980
    Level 23  
    drukarka jest używana, nie wyświetla kodu błędu, może być że jest zabrudzony czytnik położenia ponieważ w drukarce na bocznych ściankach jest porozchlapywany tusz. W kompie mam port USB 2.
    Marcin1980
    Level 23  
    niestety nic to nie dało, dalej dzieje sie to samo.
    Syriusz74
    Level 23  
    Quote:
    po włączeniu drukarka przesuwa pojemniki z tuszem całkiem do prawej i po sekundzie spowrotem do prawej i miga dioda zasilania co sekunde dwa razy, pojemniki przesuwaja sie tak szybko że aż udezają o boczną krawędź i cała drukarka jeżdzi po stole:

Faktycznie wygląda na enkoder lub czujnik zliczający kreski :D
    A może enkoder wypadł z czujnika?
    Pozdrawiam
    Marcin1980
    Level 23  
    wypadł tzn??

w pierwszym moim poscie jest błąd powinno być: "... po sekundzie całkiem do lewej..."
    Marcin1980
    Level 23  
    czy nikt nie może mi jakoś pomuc??
    Syriusz74
    Level 23  
    W elektronice karetki jest czujnik przez który powinien przechodzić pasek encodera.Na encoderze są kreski które czujnik zlicza i dzięki temu wie jak przesuwać karetką.
    Jeżeli pasek bądź czujnik jest brudny karetka głupieje i zgłasza błąd.
    Twoja zachowuje się tak jakby wcale nie miała encodera-czyli wali po bokach bo silniczek napędzający karetkę nie dostaje sygnału od czujnika że ma się zatrzymać-stąd myśl że encoder mógł wypaść z czujnika(w czujniku jest specjalne wcięcie na pasek.

Możliwe jednak też że uwlaliła się elektronika karetki-wtedy czeka cię niestety wydatek 5-10zł na taką samą sprawną drukarkę.

Pozdrawiam