logo elektroda
logo elektroda
X
logo elektroda
REKLAMA
REKLAMA
Adblock/uBlockOrigin/AdGuard mogą powodować znikanie niektórych postów z powodu nowej reguły.

Jak wgrać beta BIOS 1010.005 na płytę Asus A7V880?

zomo1983 03 Sty 2007 12:57 4298 12
REKLAMA
  • #1 3399732
    zomo1983
    Poziom 11  
    Posty: 22
    Z racji że wyszukiwarka jest wyłączona a nie mam ochoty na przeglądanie wszystkich stronek krótkie pytanie wgranie biosu do tej płytki niby nic trudnego pod warunkiem że plik z biosem nazywa się A7V880.ROM a co zrobić gdy plik nazywa się 1010.005(jest to jak na razie najnowsza wersja biosu nie stety beta) a muszę ją spróbować wgrać bo płyta mi wariuje z prockiem czasem się restnie co jest naprawdę wkużające.
    Najpierw myślałem żeby po prostu zmienić nazwę pliku i rozszerzenia ale to trochę ryzykowne.
    Czekam na sugestie może ktoś już cos takiego robił .
  • REKLAMA
  • #2 3399764
    jankolo
    Spoczywaj w Pokoju
    Posty: 32197
    Pomógł: 1792
    Ocena: 585
    zomo1983 napisał:
    płyta mi wariuje z prockiem czasem się restnie

    Jaką kolega ma pewność, że jest to problem BIOS-u a nie na przykład zasilacza? Może kolega opisałby te "wariactwa" i podał dokładną kofigurację sprzętu.
  • REKLAMA
  • #3 3399878
    Latarnik
    Poziom 15  
    Posty: 90
    Pomógł: 13
    Ocena: 6
    Posiadam rzeczoną płytę, bios w wersji 10 i wszystko jest ok. Można uaktualnić pod Windowsem za pomocą programu Asus Update. Jest jednak jedno "ale". Tym programem możemy uaktualniać bios tylko do wersji nowszej (z 8 na 9, z 9 na 10 itd.). Nie można natomiast zaktualizować "w dół". To można zrobić tylko pod dosem (tak jak większość biosów).
  • #4 3401380
    zomo1983
    Poziom 11  
    Posty: 22
    odnośnie pierwszej wypowiedzi konfiguracja to:
    płyta jak wyżej procesor 1800 duron sockest A oczywiście grafika winfast 6600 Td 256/128 twardziel 40 Gb samsunga pamieci 512 kingstona 400 Mhz zasilacz modecom 400W nowy niecały miesiąc
    odnośnie warjacji polega to na tym że komp się odpala bez kłopotów ale co jakiś czas w momencie uruchamiania jekiej kolwiek gierki czy 3d marka wyłącza się monitor ogólna zwiecha następnie po jakimś czasie reset i wredny komunikat że windows odzyskał działanie ble ble po kodzie błędu odnalazłem w necie że to niby grafika ale w momencie kiedy procek przetaktował się na standard fsb(niby powinno być standardowo 133 na tym klocku) na 100 mhz gdzie w tedy taktowanie wynosi 1350 nie ma żadnych kłopotów na stronie asusa na forum wyczytałem że własnie wersja biosu którą posiadam ma to do siebie że źle rozpoznaje procesory 1800 thlony i 1800 durony a nie mam na razie kasy na nowy procek więc pomyślałem że nowy bios coś zmieni ale czekam na wsze sugestie
  • #5 3401713
    Kolobos
    Spec od komputerów
    Posty: 85165
    Pomógł: 17165
    Ocena: 10443
    > zywa się A7V880.ROM a co zrobić gdy plik nazywa
    > się 1010.005

    Wiec zmien sobie nazwe pliku jak Ci to tak strasznie przeszkadza, wgrywa sie zawartosc, a nie nazwe wiec to bez roznicy czy nazywa sie bios.rom czy 1234.567.

    Ale nowy bios nic Ci nie pomoze wiec zostaw to na razie w spokoju.

    Zainstaluj najnowsze sterowniki do karty graficznej.

    > komunikat że windows odzyskał działanie ble ble
    > po kodzie błędu odnalazłem w necie że to niby

    Podaj kod tego bledu i jego tresc + ustaw we wlasciwosciach systemu zrzut pamieci i odznacz ponowny rozruch, a ze zrzutem zrob to i wynik wklej na forum:
    http://forum.purepc.pl/index.php?showtopic=104416


    > na stronie asusa na forum wyczytałem że własnie
    > wersja biosu którą posiadam ma to do siebie że
    > źle rozpoznaje procesory 1800 thlony i 1800
    > durony a nie mam na razie kasy na nowy
    > procesor więc pomyślałem że nowy bios coś
    > zmieni ale czekam na wsze sugestie

    Skoro wczesnie dzialalo to nie ma problemu z rozpoznawaniem.

    Nie zaszkodzi tez jak sprawdzisz ram memtestem -> www.memtest.org
  • REKLAMA
  • #6 3401729
    tronic1
    Spec od komputerów
    Posty: 22250
    Pomógł: 2640
    Ocena: 1106
    Przetestuj pamięć www.memtest.org Zmierz miernikiem napięcia zasilacza pod obciążeniem.
  • REKLAMA
  • #7 3401772
    Latarnik
    Poziom 15  
    Posty: 90
    Pomógł: 13
    Ocena: 6
    Proszę zaktualizować bios i sprawdzić ustawienia w biosie:
    [Advanced]
    >Chipset
    -NorthBrigde...
    +DRAM Clock - 400 MHz
    +DRAM Bus Selection - Single Channel (jeśli jest jedna kość pamięci, jeśli dwie Dual odpowiednio osadzone w bankach oczywiście)
    +AGP Fast Write - disable
    >JumperFree Configuration
    -CPU Multiple - 13.5 (to mnożnik dla tego durnia)
    -AI Overclock Tuner - Manual
    -CPU Frequency - 133
    -Asynchrnous Frequency - Enable

    Reszta na Auto i powinno wszystko chodzić ok.
  • #8 3402900
    zomo1983
    Poziom 11  
    Posty: 22
    chwilowo jestem w pracy i ni jak nie mam mozliwości zkorzystania z waszych porad ale o godź 17 z minutami możecie liczyć na opis z mojej strony co i jak po wykonaniu waszych porad dzięki za zainteresowanie
  • #9 3404886
    zomo1983
    Poziom 11  
    Posty: 22
    tak jak obiecałem oto odczyt z debugera jednak to bład grafiki oto odczyt

    [b]Loading Dump File [C:\WINDOWS\Minidump\Mini121706-01.dmp]
    Mini Kernel Dump File: Only registers and stack trace are available
    
    Symbol search path is: *** Invalid ***
    ****************************************************************************
    * Symbol loading may be unreliable without a symbol search path.           *
    * Use .symfix to have the debugger choose a symbol path.                   *
    * After setting your symbol path, use .reload to refresh symbol locations. *
    ****************************************************************************
    Executable search path is: 
    *********************************************************************
    * Symbols can not be loaded because symbol path is not initialized. *
    *                                                                   *
    * The Symbol Path can be set by:                                    *
    *   using the _NT_SYMBOL_PATH environment variable.                 *
    *   using the -y <symbol_path> argument when starting the debugger. *
    *   using .sympath and .sympath+                                    *
    *********************************************************************
    Unable to load image ntoskrnl.exe, Win32 error 2
    *** WARNING: Unable to verify timestamp for ntoskrnl.exe
    *** ERROR: Module load completed but symbols could not be loaded for ntoskrnl.exe
    Windows XP Kernel Version 2600 (Service Pack 2) UP Free x86 compatible
    Product: WinNt, suite: TerminalServer SingleUserTS
    Kernel base = 0x804d7000 PsLoadedModuleList = 0x8055a420
    Debug session time: Sun Dec 17 21:28:44.609 2006 (GMT+1)
    System Uptime: 0 days 0:02:11.251
    *********************************************************************
    * Symbols can not be loaded because symbol path is not initialized. *
    *                                                                   *
    * The Symbol Path can be set by:                                    *
    *   using the _NT_SYMBOL_PATH environment variable.                 *
    *   using the -y <symbol_path> argument when starting the debugger. *
    *   using .sympath and .sympath+                                    *
    *********************************************************************
    Unable to load image ntoskrnl.exe, Win32 error 2
    *** WARNING: Unable to verify timestamp for ntoskrnl.exe
    *** ERROR: Module load completed but symbols could not be loaded for ntoskrnl.exe
    Loading Kernel Symbols
    ..........................................................................................
    Loading User Symbols
    Loading unloaded module list
    .........
    Unable to load image nv4_disp.dll, Win32 error 2
    *** WARNING: Unable to verify timestamp for nv4_disp.dll
    *** ERROR: Module load completed but symbols could not be loaded for nv4_disp.dll
    *******************************************************************************
    *                                                                             *
    *                        Bugcheck Analysis                                    *
    *                                                                             *
    *******************************************************************************
    
    Use !analyze -v to get detailed debugging information.
    
    BugCheck 100000EA, {81e5b558, 81daa778, f896dcb4, 1}
    
    ANALYSIS: Kernel with unknown size. Will force reload symbols with known size.
    ANALYSIS: Force reload command: .reload /f ntoskrnl.exe=FFFFFFFF804D7000,213F80,42250FF9
    ***** Kernel symbols are WRONG. Please fix symbols to do analysis.
    
    ***** Kernel symbols are WRONG. Please fix symbols to do analysis.
    
    Unable to load image watchdog.sys, Win32 error 2
    *** WARNING: Unable to verify timestamp for watchdog.sys
    *** ERROR: Module load completed but symbols could not be loaded for watchdog.sys
    *************************************************************************
    ***                                                                   ***
    ***                                                                   ***
    ***    Your debugger is not using the correct symbols                 ***
    ***                                                                   ***
    ***    In order for this command to work properly, your symbol path   ***
    ***    must point to .pdb files that have full type information.      ***
    ***                                                                   ***
    ***    Certain .pdb files (such as the public OS symbols) do not      ***
    ***    contain the required information.  Contact the group that      ***
    ***    provided you with these symbols if you need this command to    ***
    ***    work.                                                          ***
    ***                                                                   ***
    ***    Type referenced: watchdog!_DEFERRED_WATCHDOG                   ***
    ***                                                                   ***
    *************************************************************************
    ERROR - could not read driver name for bugcheck parameter 3
    
    Probably caused by : nv4_disp.dll ( nv4_disp+1b864 )
    
    Followup: MachineOwner[/b]
    ---------
    tylko co dalej skoro to się robi na różnych sterownikach od grafiki ni tylko na tych co mam teraz już sam nie wiem pomocy !!!!!! żeby nie było że jestem leniem chwilke poszukałem i znalazłem coś takiego tylko z mała różnicą ja nie mam blou screna ale plik wywala ten sam:
    BluScreen
    i jeszcze jedna mała prośba czy mógłby mi to ktoś tak na ludzki język objaśnić w miare z góry dzięki
    Czy kolegę to nie razi?
    Proszę poprawić swoje posty!
    Zdania zaczynamy z dużej litery, a i przecinki czy kropki również by się przydały !
    Zwyczajowo używamy po jednym znaku (?) czy (!) to nie są ozdobniki ...
    Dziękuję ...
    TONI_2003

    PS.
    :arrow: ... jak widać graficznie poprawiłem Twój post :idea:
  • #10 3405455
    Kolobos
    Spec od komputerów
    Posty: 85165
    Pomógł: 17165
    Ocena: 10443
    Czy przed zainstalowaniem nowych sterownikow usunales stare lacznie z wspomnianym plikiem?
  • #11 3406034
    zomo1983
    Poziom 11  
    Posty: 22
    system jest swieżo po formacie
  • #12 3420103
    zomo1983
    Poziom 11  
    Posty: 22
    niestety wczoraj powtórka z rozrywki nic nie pomaga a czy to może być wina procesora?? podobno poprzedni właściciel go nie oszczędzał i w momencie keidy go katował się wyłączył i już u niego nie wstał razem z płytką u mnie poszedł ale efekty są jakie są
  • #13 3420166
    TONI_2003
    Moderator
    Posty: 15328
    Pomógł: 2192
    Ocena: 3814
    Temat zostaje zamknięty na skutek niezastosowania się do moich poleceń ! Regulamin.

Podsumowanie tematu

✨ Użytkownik posiada płytę główną Asus A7V880 z procesorem Duron 1800 MHz (Socket A) i zgłasza problemy ze stabilnością systemu podczas uruchamiania gier 3D, objawiające się zawieszaniem, wyłączaniem monitora i resetami. Podejrzewa, że przyczyną jest nieprawidłowe rozpoznawanie procesora przez obecny BIOS, który jest starszą wersją. Pojawiła się potrzeba wgrania najnowszej wersji beta BIOS-u o nazwie pliku 1010.005, jednak użytkownik obawia się zmiany nazwy pliku na A7V880.ROM, co jest standardem dla aktualizacji BIOS-u. W odpowiedziach wyjaśniono, że nazwa pliku nie ma znaczenia dla samego procesu wgrywania BIOS-u, gdyż liczy się zawartość pliku, a zmiana nazwy jest bezpieczna. Zalecane jest użycie narzędzia Asus Update pod Windows do aktualizacji BIOS-u do nowszej wersji, jednak downgrade BIOS-u wymaga trybu DOS. Ponadto zasugerowano sprawdzenie innych potencjalnych przyczyn problemów, takich jak zasilacz, pamięć RAM (test memtest.org) oraz sterowniki karty graficznej. Podano także przykładowe ustawienia BIOS-u dla stabilnej pracy płyty (m.in. taktowanie pamięci 400 MHz, wyłączenie AGP Fast Write, ustawienia mnożnika CPU i częstotliwości FSB). Użytkownik potwierdził, że system jest świeżo po formacie, a problemy mogą wynikać także z uszkodzonego procesora, który był wcześniej intensywnie eksploatowany. Dyskusja zakończyła się bez jednoznacznego rozwiązania problemu, a temat został zamknięty z powodu braku dalszej współpracy.
REKLAMA