Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Dziwne urzadzenie w samochodzie..

tomek.luz 03 Sty 2007 23:29 2297 10
  • #1 03 Sty 2007 23:29
    tomek.luz
    Poziom 12  

Witam. Znajomy poprosił mnie o pomoc. Ponieważ jezdzi samochochodem Mercedez Benz - pomoc drogowa, taki nowy, duży i czarny Smile Pelna elektryka, klimatyzacja, alektronika itp Smile Ma problem po nieważ nad drzwiami od dtrony kierowcy jest taki emałe urządzonko - nie wie do czego służy - ja też nie wiem. Dlatego zwracam się do Was o pomoc. Urządzenie to jest wymiarów ok 10x10x2,5 cm. Z przodu jest taka jakby dioda/czujnik - jak sie przyciśnie i przytrzyma to piszczy. Pisze na tym, ze to jakiś detektor - tylko czego? Z Tylu sa jakieś trzy złącza, ale nie stykają się z niczym - urządzenia to można odpiąć od sufitu. Pisze na nim tak:

Mercedes benz "OBEN"
    A000 822 6906
    079300
    ZGS 003
    SLE 051228

(Jest na baterie 9V). To jakiś detektor tyko czego? Smile Prosz eo odpowiedź na meila: tomek.luz(malpa)wp.pl

0 10
  • #2 04 Sty 2007 00:56
    pisior1987
    Poziom 21  

według numerów jest to "Sterownik-przerywacz pracy wycieraczek" niema tam czasem wycieraczek reagujących na deszcz?? njlepiej zadzwonić do serwisu. pozdrawiam

0
  • #3 04 Sty 2007 10:30
    tomek.luz
    Poziom 12  

Hmm, no wlasnie nie wiem co to moze byc :D Dziwne bo to jest wewnatrz kabiny przy suficie samym. I POdobno to czasem piszczy jak sie jedzie autem, byle kiedy :D z tylu sa jakies zlacza, ale do neiczego one nie sa podlaczone (nie ma wyprowadzen na kable z sufitu) jest tylko plastukowy zaczep i przyczepione jest to urzadzenie do sufitu :D

A co do serwisu to tez tak znajomemu mowilem, a on powiedzial, ze troche glupio dzwonic do serwisu po ponad roku uzytkowania samochodzu z zapytaniem co on ma w samochodzie :D hehe

0
  • #4 04 Sty 2007 17:54
    ANDYW6
    Poziom 24  

A czy twój znajomy przestudiował instrukcję obsługi samochodu od deski do deski (jeśli takową posiada)?

0
  • #5 05 Sty 2007 13:01
    tomek.luz
    Poziom 12  

Tak, instrukcje przeczytal cala i nie ma tam ani slowa o tym dziwnym urzadzeniu :D Hehe, juz sam nie wiem co to moze byc :D

0
  • #6 05 Sty 2007 15:02
    izolator
    Poziom 9  

Witaj. Sprawdz czy to czasem nie jest "Czówak" takie ustrojstwo które reaguje jak uśniesz za kółkiem, kiedyś takie coś widziałem. pozdrawiam.

0
  • #7 07 Sty 2007 03:49
    apcgassystem
    Poziom 15  

Cytat:
    "Czówak"

A jak to niby mialoby dzialac?? Ja tez takie chce :D

0
  • #8 07 Sty 2007 08:08
    janek1815
    Poziom 38  

po wlaczeniu od czasu do czasu wydaje dzwiek jesli nie nacisniesz przycisku staje sie on coraz intensywniejszy takie moze byc najprostsze rozwiazanie. czytalem tez o innych bardziej zaawansowanych ktore rozpoznaja czy jedziesz ze stala predkoscia ( ponoc najszybciej mozna wtedy usnac) zalacza sie sygnal dzwiekowy jesli nie zareagujesz po pewnym czasie swiatla awaryjne i nastepuje odciecie zaplonu a wiec zatrzymanie pojazdu. teraz troche odbiegne od tematyki samochodow (Cos podobnego jest stosowane rowniez w pociagach co jakis czas przy szynie jest pewne urzadzenie ktore wysyla sygnal magnetyczny o duzej czestotliwosci w lokomotywie przy kole jest odbiornik gdy pociag spotka sie z tym u maszynisty zaswieca sie lampka ma on jakis czas na jej zgaszene jesli tego nie zrobi jest sygnal dzwiekowy i nastepuje awaryjne hamowanie pociagu.)

0
  • #9 07 Sty 2007 11:24
    Stefanek1
    Poziom 26  

A może jest to po prostu czujnik dymu ??
    Jak palisz to dmuchnij na to dymem i sprawdzisz.
    Mam takie urządzenie w przyczepie kampng.
    Żona pali i jak za dużo dymi, czy przypali coś na patelni w kuchni, to drze się przerywanym bardzo wysokiej częstotliwości sygnałem i aby to wyłączyć trzeba wcisnąć przycisk który jest pośrodku tego ustrojstwa.

Czy to nie jest to ?
    Pozdr.

0
  • #11 04 Gru 2016 11:46
    musti123
    Poziom 1  

To JEST czujnik dymu!! wielu uratował życie. Wszędzie tam gdzie pracuje webasto

0