Witam
Mam problem z TV jak w temacie. TV grał nagle coś strzeliło i jest brak zasilania ( z okolic transformatora dochodzi tylko rytmiczne ćwierkanie ). Nie jestem elektronikiem ale elektrotechnikiem i jakieś pojęcie mam o pradach,ale o TV niewielkie , dlatego zdjąłem obudowę i znalazłem pękniętą diodę oznaczoną D603 . Sprawdziłem ją miernikiem po wylutowaniu i jest uszkodzona . Jak sądzicie Panowie czy jak ją jutro kupię i wlutuję to będzie wszystko czy też jest to jakaś standartowa usterka i np trzeba wymienić oprócz diody jeszcze transformator ? A może to wogóle coś innego i myślicie ,że lepiej ,żeby się za to nie zabierać i wezwać serwis TV ( chociaż chciałbym w miarę możliwości tego uniknąć bo trochę krucho u mnie z kasą ) .Czekam na porady
pozdrawiam
Mam problem z TV jak w temacie. TV grał nagle coś strzeliło i jest brak zasilania ( z okolic transformatora dochodzi tylko rytmiczne ćwierkanie ). Nie jestem elektronikiem ale elektrotechnikiem i jakieś pojęcie mam o pradach,ale o TV niewielkie , dlatego zdjąłem obudowę i znalazłem pękniętą diodę oznaczoną D603 . Sprawdziłem ją miernikiem po wylutowaniu i jest uszkodzona . Jak sądzicie Panowie czy jak ją jutro kupię i wlutuję to będzie wszystko czy też jest to jakaś standartowa usterka i np trzeba wymienić oprócz diody jeszcze transformator ? A może to wogóle coś innego i myślicie ,że lepiej ,żeby się za to nie zabierać i wezwać serwis TV ( chociaż chciałbym w miarę możliwości tego uniknąć bo trochę krucho u mnie z kasą ) .Czekam na porady
pozdrawiam