Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Mikrofala Samsung G2711N - nie grzeje

05 Sty 2007 15:07 6477 10
  • Poziom 37  
    Kondensator ma pojemność, dioda podstawiona, przejścia transformatora i bezpiecznik bez podejrzeń. Mikrotron nie ma przebić do masy nawet ostukiwany, za to dziwnie zachowuje sie na omomierzu- w jedną stronę 0.56Ω w drugą... -0.07 : tak jakby z napięciem...
  • Poziom 13  
    Witam

Sprawdz bezpiecznik wysokonapięciowy. Jest on zabezpieczony w takim podłużnym białym lu czarnym plastiku.

pozdrowionka
  • Pomocny post
    Specjalista AGD
    Uszkodzony magnetron. Pozdrawiam
  • Pomocny post
    Poziom 22  
    Chyba nie mierzysz magnetronu pod napięciem?
    Pomiędzy wyprowadzeniami jeśli jest przejście to normalne,ważne żeby do masy nie było.
    Sprawdź czy dochodzi W/N do magnetronu.
    Jeśli tak to prawdopodobnie magnetron się nie wzbudza i jest ubity nawet jeśli nie jest zwarty do masy to i tak jest uszkodzony.
    pozdrawiam
  • Poziom 37  
    Podstawy z SE pamiętam, ale tu wynik nie jest jednoznaczny, dlatego pytałem bardziej doświadczonych- co jeszcze sprawdzić i jak.
    Dzięki!

Dodano po 1 [minuty]:

MAN_IN_BLACK napisał:
    Sprawdz bezpiecznik wysokonapięciowy

Pisałem, że bezpiecznik sprawdzony. Rozumiem, że jest więcej niż jeden w tym sprzęcie, no ale o sieciowy bym chyba tematu nie zakladał...

----------------------------------------------------------------------------------------

Więc jednak w tym, że każdy normalny już by wyrzucił sprzęt na złom, ale po rozmowie z klientem widzę jego desperację i chęć naprawy za nieprzyzwoite pieniądze. Sam magnetron kosztuje prawie dwie stówy. Czy mogę jakoś inaczej postawić pewną diagnozę, żeby się nie władować w koszty?

Moderowany przez skryn:

Posty scaliłem.

• Pomocny post
    Specjalista AGD
    Witam. Najprościej to podmienić magnetron i będziesz pewien na 100% ale z tego co pisałeś to nawet by mi się nie chciało bo ewidentnie się skończył.
    Pozdrawiam
  • Poziom 37  
    Teraz: jak skończyć klienta(nie lubię chorych zleceń) , albo- co kupić tanio a podejdzie? Oryginał to OM75S(31).
  • Pomocny post
    Poziom 16  
    zobacz ceny w "robot serwisie" coś mi się zdaje że dużo taniej. ale czasem udawało mi się ożywić magnetron przez zasilenie przez tak ze 2 minuty kuchenki z 260V zamiast z 230 ( z autotrafa). Potem znów działał normalnie.
    Na wrocłaskiej giełdzie elektronicznej jest też importer na zamówienie z czeskiego www.AME.cz
    Pozdrawiam
    Grzegorz
  • Poziom 37  
    Dzięki. W międzyczasie(o ile jest cos takiego) trafiła do naprawy zupełnie inna mikrowela Samsunga z elektronicznym sterowaniem G2638C na padniętą klawiaturę. Magnetron miała dobry- co potwierdziłem montując z dwóch jedną!
    I tak się to skończyło.