Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Czujnik parkowania do Passata B5 - VALEO 4+4

adams_pasek 05 Sty 2007 18:10 8162 6
    adams_pasek
    Poziom 12  
    witam :)

posiadam passata B5 z 2000 roku, chce do niego zamontować czujnik parkowania

co sądzicie o firmie VALEO i o czujnikach na przód auta? 4 na tył i 4 na przód, jak wygląda podłączenie? macie jakieś sugestie?

chodzi mi dokłądnie o TE

po kilkunastominutowej rozmowie telefonicznej z przedstawicielem firmy sprzedającej czujniki valeo na allegro dowiedziałem się:

-valeo zaleca montaż od 45 do 65 cm nad ziemią, ale można też minimalnie niżej je zamieścić i powinno grać
    -przednie czujniki załaczają się na 30 sekund po wyłączeniu biegu wstecznego lub na 30 sekund po uruchomieniu silnika
    -czujniki można delikatnie psiknąć lakierem i nic im nie będzie
    -podpina się je pod przewód światłą cofania i pod jakiś przewód w stacyjce
    -belka z tyłu pod zderzakiem nie wywołuje zakłuceń (sprawdzone na wielu autach w tym na skodzie octavi)

z góry dziękuję za pomoc :) i pozdrawiam :)
    wpac
    Poziom 11  
    Nie interesowałem się jeszcze ale dla mnie czujnik to bez sensu niepotrzebny bajer .Wszystko byłoby fajnie jak by reagował na np. wystąjący pręt stalowy,rurę.Pasowało by miał duża selektywność i to wykrył .Bo na co mi to że to buczydło będzie piszczeć na prosta ścianę tu sobie poradze.Na to trzeba zwrócić uwagę.A sprzedawcy są po to żeby wcisnąć towar i już.Możesz się poradzić sprzedawcy ale wybór zostaw dla siebie.Może ktoś się jeszcze wypowie na temat czujników parkowania jak się spisują i nie koniecznie Valeo.I jakie przeszkody wykrywają.
    adams_pasek
    Poziom 12  
    dziękuję za odp :)

prosił bym o wypowiedzi innych :)

te czujniki to z myślą o mojej mamie, pojedzie gdzieś raz na ruski rok a i tak zawsze coś obetrze ;/
    Zbych034
    Poziom 37  
    Mam zamontowane tylne czujniki i sobie to chwalę. Pokazują gdzie jest przeszkoda i w jakiej odległości. Z przednimi zapewne jest większy kłopot bo musisz brać pod uwagę iż przy cofaniu po łuku przód zachodzi za tor jazdy wobec tego muszą być dość dokładne
    Powodzenia
    adams_pasek
    Poziom 12  
    dokładne są :) fajna sprawa te czujniki tylko coś ostatnio z przodu jeden mi nawala, trzeba będzie zgłosić reklamację...

ale ogólnie polecam :)
    Zbych034
    Poziom 37  
    Pierwsze które dostałem też poszły do reklamacji drugie już pół roku działają jak trzeba. Stanowią spore ułatwienie przy parkowaniu
    Pozdrawiam
    laskala
    Poziom 11  
    Witam
    Czy do montażu czujnika parkowania w Passacie B5 r99 (sedan) konieczne jest zdejmowanie tylnego zderzaka??