Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Sklep HeluKabel
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Jakich kabli i o jakim przekroju użyć?

07 Sty 2007 15:00 1575 8
  • Poziom 13  
    Witam.

Czytalem duzo teatow o kalbach z forum. Wywnioskowalem ze potrzebuje chyba kabli zas o przek 16^mm2 i syg tez. Z radyjka mam wyjscia:

F
    R
    Sub
    wszystki na chinche (radio 9847r Alpine).

Wzmacniacz umieszcze w baganiku w Peugeocie 306 tam tez skrzynie, a na przodzie Phase Linear 165mm 100W. Jakie dac kable zasilki? i teraz czy sygnal do wzmaka wziazc z radia z wyjscia F i na wzmaku rozdzieclic na przod + sub czy moze poprowadzic jeszcze jedna zyle z radia SUB i osobno pod wzmaka? (tylko nie wiem czy wzmak ma osobne wejscie na kanal sub)

Jakich kabli i o jakim przekroju uzyc?
  • Sklep HeluKabel
  • Poziom 12  
    podlacz czincze do wyjscia FR a pozniej do wzmaka podlaczasz suba i glosniki na przod, jaki masz wzmacniacz? ilo kanałowy? i napisz jeszcze jaką moc ma wzmacniacz bo bez tego nie dobierzemy kabli.
  • Poziom 13  
    Wzmacniacz to Alpine v12 mrv 353. 2 kanaly zmosrkowane na 2x 80W + 1 osobny 100W na suba :) Radyjko ma osobne srerowanie subem dlarego sie zastanawialem czy nie osobno podlaczyc,ale skoro piszecie, ze nie , ro zle tez nie bedzie:) Chcialbym znac srednice kabla zasilajacego i sygnalowych (jeden od radia do wzmaka a drugi od wzmaka do glosnikow - czyli do gagaznika jakies 3-4m kabla i spowrotem tyle samo na 1 kanal.). No i jeszcze pytanie. Oplaca sie ciagnac przewod z masa od samego aku?
  • Sklep HeluKabel
  • Poziom 42  
    do wzmaka polecam kable od 8 do 10 kwadrat grubszych nie ma sensu dawac a do glosnikow daj 2x 1.5 kawadrat
  • Poziom 13  
    Rozumiem ze chodzi tu o kable sygnalowe: ) A jakie dac zasilajace? i jak z ta masa? Oplaca sie ciagnac od aku czy nie?
  • Poziom 42  
    mialem na mysli kable zasilajace grubosci 8 - 10 kwadrat bo grubszych nie ma sensu dawac powiem ci ze masa z akumulatora jest lepsza i mniej narazona na zaklucenia poniewaz jest to wielokrotny punkt masy:)
    jesli chodzi o sygnalowki to nie sugeruj sie gruboscia tylko conajmniej dwukrotnym ekranem jak szukasz czegos porzadnego to polecam takie:

http://allegro.pl/search.php?string=sinuslive&category=709&country=1&category=8767
  • Poziom 13  
    Zastanawiam sie czy te 3,5 metra wystarcza. Jesli nie to 5metrowe. za 55zl. Te co pisze high-end niebieskie, ale tam nie pisze nic o ekranowaniu.. a od wzmaka do glosnikow jakie kable poprowadzic? jakiekolwiek kolumnowe? takie jak od domowego sprzetu audio? Te niebieskie beda lepsze od tych pomaranczowych za 29zl 5m potrojnie ekranowane?
  • Poziom 11  
    Witam jeśli chodzi o kable sygnałowe to wg. mnie najlepsze są sylikony z podwójnym ekranem. A jeśli chodzi o kable głośnikowe to ja zawsze zakładam beztlenówki w granicach 1,5 mm(kwadrat). Jeśli pomogłem to ciesze sie bardzo.Pozdrawiam.

RETIM
  • Poziom 42  
    kable beztlenowki 1,5 kwadrat spokojnie ci wystarcza:)