Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

LG 575MS - dlaczego na ciemniejszych partiach obrazu jest negatyw?

08 Sty 2007 18:32 1353 4
  • Poziom 35  
    Może mi ktoś podpowiedzieć dlaczego na ciemniejszych partiach obrazu mam tak jakby negatyw.Przed naprawą brak było treści obrazu ekran świecił na biało.
  • Spec od monitorów
    LG 575MS > (LB575EE) na chasis CL-06

kontrast reguluje się?
    masz ciemne pasy poziome róznej jasnosci na ekranie ?

jesli 1. nie i 2. tak matryca w tył
  • Poziom 35  
    Dzięki za zainteresowanie tematem.Właśnie reguluje się kontrast ,brak pasów na obrazie ale na test monitor w funkcji pasków poziomych występuje dropienie tak jakby była zła filtracja zasilania i to przenosi się na treść obrazową.Przed naprawą było uszkodzenie na płytce draiwerów a konkretnie na układzie AD8534 brak było napięcia zasilającego.Z aplikacji tego
    układu wynika że powinien być zasilany + i - 5V natomiast ja mam stronę minusa na masie, może to być przyczyną takich objawów, ale niestety nie mam schematu a na tych płytach warstwowych szukanie na piechotę
    jest mozolną pracą.Może ktoś się spotkał z takim uszkodzeniem,bo sama
    matryca jeżeli chodzi o płyty szklane z ciekłymi kryształami moim zdaniem jeżeli nie są uszkodzone mechanicznie nie ulegają takim awariom,Przyczyna tkwi w elektronice sterującej tymi kryształami.

Dodano po 5 [minuty]:

Dodam jeszcze że osd wyświetla się bez zakłóceń i programy tekstowe Excel i inne także, może z lekką tendencją smużenia .
  • Poziom 35  
    Czyżby nikt się nie spotkał z taką usterką.Czy na takie uszkodzenie konieczna jest wymiana całej matrycy.