Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Drukowanie kopert Kyocera FS 1900

10 Sty 2007 21:39 5471 8
  • Poziom 13  
    Witam . Posiadam Kyocerę FS 1900 drukuje wszystkie dokumenty bez problemu . Podłączona jest do komputera przez złącze USB.
    Mam z nią jeden problem nie drukuje kopert zmieniałem jej ustawienia we właściwosciach na podajnik MP tray i nic z tego .
    Może ktoś miał taki problem ?
    Pozdrawiam.
  • Poziom 19  
    Opisz dokładniej problem.
    Nie chce przyjąć dokumentu do druku? Zacina papier? Bierze z kasety?
  • Poziom 13  
    W Wordzie adresuję kopertę naciskam polecenie drukuj , na pasku zadań pojawia się drukarka następnie znika.Zaglądam do dokumentów czekających na wydruk a tam zero.Koperty są w podajniku MP tray drukarka w stanie gotowości i nic więcej zero reakcji . W preferencjach drukowania zaznaczyłem wielkość strony-koperta#10, źródło:podajnik wielofunkcyjny. W ustawieniach urządzenia -opcje urządzenia ustawiłem podajnik papieru (kaseta1) oraz podajnik kopert.
  • Poziom 19  
    No to wgląda na to że program coś się sypie i nie daje dokumentów do druku, albo problem ze sterownikiem.
    Sterowniki zainstalowane najnowsze że strony kyocery czy są to stery windowsa?
  • Poziom 13  
    Sterowniki Kyocera extended driver wersja 3.1.1424
    Ale jeżeli program się sypie to dlaczego drukuje dokumenty?
    Rozmawiałem z gościem który ma w zakładzie taką drukarkę i ma ten sam problem nie adresuje kopert a posiada też FS 1800 z którą nie ma żadnych problemów z adresowaniem kopert .
    Może jakiś błąd popełniam ?
  • Poziom 19  
    Musisz ustawić jeszcze dokładnie taki sam papier w sterownikach jak i w menu drukarki (ten sam rozmiar i typ). Czyli w drukarce też ustawiasz dany format i typ, oraz MPtray.
  • Poziom 13  
    Na panelu drukarki ustawiony MP tray size B6 , MP tray type envelope w sterowniku w kompie podajnik papieru (kaseta 1 ) oraz podajnik kopert.
    W preferencjach drukowania wielkość strony B6,źrudło automatyczny.
    W ustawieniach strony B6 , podajnik wielofunkcyjny,domyślny zasobnik wpisałem również podajnik wielofunkcyjny.
    Zaadresowała jedną kopertę kopertę normalnie następnie wzieła papier z kasety nr.1 (A4) wpisała adresy na tym papierze , na następnym arkuszu z kasety wypisała "PCL XL error Warning:IllegalmediaSource po tym wydruku miga dioda attention. Po zresetowaniu dzieje się to samo.
  • Specjalista KYOCERA
    Witam

Na początku spróbuj czegoś takiego:
    forteca napisał:

Jak mniemam masz sterownik w wersji KX ? ... bo tylko takie uwazam za najnowsze :) ...krotko mowiac, starsze wersje programow nie moga sie czasami "dogadac" z nowymi sterownikami...i dlatego pojawia sie ten komunikat, o ktorym piszesz...no ale wracajac do tematu ;) ....znajdz w nim...sterowniku... zakladke "ustawienia urzadzenia"....a potem klawisz "PDL" ...a tam zmien jezyk opisu strony z PCL XL na PCL 5e...

Nie mam w tej chwili tego modelu na "tapecie" więc nie mogę dokładniej zdiagnozować twojej usterki....ale myślę, że nie powinno mieć wpływu na pracę ustwienie tych samych parametrów w drukarce i w sterowniku...ale "niezbadane są wyroki" ;) ...jeśli nic nie pomoże to ja raczej skontaktowałbym się z serwisem w celu wgrania nowszego softu w drukarkę.

Pozdrawiam
  • Poziom 13  
    Witam pozmieniałem trochę ustawień w drukarce i zaczeła adresować koperty bez problemu. Nie wprowadzałem żadnych wielkości kopert ani podajnika kopert . Jedno co wprowadziłem w panulu drukarki to MP Tray Mode First a reszte zmian to w sterowniku drukarki w kompie , tam wybieram rozmiar kopert właściwie to tylko dwa rodzaje jest mi potrzebne (B6 oraz DL ) i nnych nie sprawdzałem teraz drukuje wszystko .
    Dzięki forteca za sugestje że nie muszą być ustawienia takie same w drukarce i sterowniku .Temat zakończony .
    Pozdrawiam.