logo elektroda
logo elektroda
X
logo elektroda
REKLAMA
REKLAMA
Adblock/uBlockOrigin/AdGuard mogą powodować znikanie niektórych postów z powodu nowej reguły.

Grundig ST70-7301/8 CUC2130 - brak OSD, utrata programów, problem z AV1 i AV2

lewapd 11 Sty 2007 18:01 2024 14
REKLAMA
  • #1 3434251
    lewapd
    Poziom 15  
    Posty: 191
    Ocena: 7
    Witam OTVC jak w temacie .
    Posiada procesor ST92195C9B1
    Wysiadły wszystkie OSD na ekranie.Pojawiają cię tylko czare prostokąty,kwadraty zamiast OSD./Pogóbił również wszystkie zaprogramowane programy z anteny,przestał również reagowac na AV1 i AW2.

    Czy to procek ??
  • REKLAMA
  • #2 3434285
    stanislaw piechucki
    Poziom 36  
    Posty: 2957
    Pomógł: 278
    Ocena: 87
    Na poczatek pamiec z pewnym wsadem.
  • #3 3434401
    lewapd
    Poziom 15  
    Posty: 191
    Ocena: 7
    Jest tam pamięc 24c08 SMD.
    Czy mogę zastąpi ją pamięcią standardową /podstawka+pamięc/
  • REKLAMA
  • #5 3436614
    lewapd
    Poziom 15  
    Posty: 191
    Ocena: 7
    Jak mam wejść w tryb serwisowy , jak po wybraniu mwnu /tak jak pisałem wcześniej/ mam tylko czrny prostokąt na którym nie ma OSD-treści ??
  • REKLAMA
  • #6 3436662
    bonzo jan
    Użytkownik obserwowany
    Posty: 1113
    Pomógł: 49
    Ocena: 46
    kreciles czyms ?G
    mozesz wyprowadzic na przewodach podstawke .
  • #8 3437044
    lewapd
    Poziom 15  
    Posty: 191
    Ocena: 7
    Odbiornik już uruchomiłem,ale jest jeszcze jeden problem!
    Wyciąłem pamięć SMD.Podlutowałem podstawkę od druku.Włożyłem 24c08 z nowym wsadem do CUC2130 i wszystko wróciło do normy. OSD jest -więc odbiornik zaprogramowałem,wszystko w pamięci siedzi! :)
    Ale wystąpił inny problem!
    Mianowicie nie chce mi zostawić w pamięci nastaw geometrii obrazu.
    /Po wejściu w tryb serwisowy,8500,wejście w podmenu Geometry-ustawiam sobie korekcję W/E i geometrię V i nie pozostaje mi to w pamięci !
    Gdy zapisuję do pamięci -odbiornik wraca do "złej geometrii"

    Gdzie robię błąd?
  • #9 3437171
    bonzo jan
    Użytkownik obserwowany
    Posty: 1113
    Pomógł: 49
    Ocena: 46
    wychodzisz z geometri do glownego menu serwis i na dole opcja memory, sprawdz ktora.
    ciekawe co ubilo ta pamiec.
    jakiej firmy masz kineskop.?
  • #10 3437314
    lewapd
    Poziom 15  
    Posty: 191
    Ocena: 7
    To już przerabiałem.
    Tak ja mówisz na końcu menu servisowego jes opcja save.Po naciśnięciu OK.-wszystko wraca.
    Pamięć padała sukcesywnie:najpierw właściciel mówł,że odbiornik mu pogubił zaprogramowane programy,więc przez tuner z VCR odbierał po AV1.Później siadło mu AV!,więc przeżucił na AV2 i dalej odbierał.Aż po jakimś czasie siadło mu wszystko/łącznie z brakiem OSD/.
    ps. po co Ci typ kineskopu??
  • REKLAMA
  • #11 3437385
    bonzo jan
    Użytkownik obserwowany
    Posty: 1113
    Pomógł: 49
    Ocena: 46
    widhoud memory innej opcji chyba nie ma.
    zakradl sie blad do pamieci i bylo z av.i dalej wysypalo sie wiecej az calkowicie.
    czlowiek zadaje zapytanie chyba mozna odpowiedziec jaki tam masz kineskop.
  • #13 3437444
    lewapd
    Poziom 15  
    Posty: 191
    Ocena: 7
    Jezak problem rozwiązany!!
    Zapis do pamięci poprzez with mem i OK , a nie tak jak ja robiłem without mem!!
    bonzo jan podaję Ci typ kineskopu a zarazem zapytują po co Ci on do tego typu usterki potrzebny?? THOMSON A66EHJ13X31 :)

    Dzięki temat uważam za zamknięty!
    jezak przyznaję Ci "pomógł"
  • #14 3437451
    bonzo jan
    Użytkownik obserwowany
    Posty: 1113
    Pomógł: 49
    Ocena: 46
    jak widze kineskop thomsona w tv od razu kieruje wzrok na pamiec ciekawe dlaczego?
    i co mozna ewentualnie zrobic aby problem nie powrocil.
    nie bede sie powtarzal w wypowiedzach ,trzeba poszukac na forum.
    co?
  • #15 3437465
    lewapd
    Poziom 15  
    Posty: 191
    Ocena: 7
    To proszę podpowiedz,jakie wnioski wyciągasz ??:):)

Podsumowanie tematu

✨ W telewizorze Grundig ST70-7301/8 z procesorem ST92195C9B1 wystąpił problem z brakiem OSD, utratą zaprogramowanych programów oraz nieprawidłową pracą wejść AV1 i AV2. Przyczyną awarii była uszkodzona pamięć EEPROM 24c08 SMD, którą wymieniono na standardową pamięć w podstawce z nowym wsadem, co przywróciło poprawne działanie OSD i zapamiętywanie programów. Jednak pojawił się problem z zapisem ustawień geometrii obrazu w trybie serwisowym (kod 8500). Poprawne zapisanie wymagało wybrania opcji „with mem” w menu serwisowym, a nie „without mem”. W dyskusji zwrócono uwagę na typ kineskopu (Thomson A66EHJ13X31), który może mieć wpływ na awarie pamięci. Ostatecznie problem został rozwiązany poprzez prawidłowy zapis ustawień w pamięci EEPROM.
Wygenerowane przez model językowy.
REKLAMA