Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Najlepsze audio do Daewoo Lanos

MichalB1973 13 Sty 2007 23:06 24700 92
  • #1 13 Sty 2007 23:06
    MichalB1973
    Poziom 10  

Witam wszystkich.

Jestem właścicielem Lanosa w wersji sedan.
    Chcę zmienić seryjne radio (w niedługim czasie też głośniki) ale ze względu na to, że jestem 100% laikiem mam kilka pytań:
    1. Czy radio JVC KD-G 321(322) jest godne uwagi? Czy w podobnej (niskiej) cenie znajdę coś lepszego?
    2. Czy nie ma kłopotu z podłączeniem tego radia w miejscu fabrycznego? Nie wiem czy wszystkie radia mają te same wymiary... Czym oprócz wymiarów powinienem się przejmować?
    3. Czy to radio obsługuje automatyczną antenę?
    4. Jakie głośniki (tanie!) byście mi polecili pod to radio? Nadmieniam, że nie będę podłączał żadnego wzmacniacza itp.
    5. Jak dobierać głośniki, żeby radio "uciągnęło"? Jeśli radio ma wyjście 4x50 to głośniki powinny mieć max 50W RMS?
    6. Warto kupić głośniki trójdrożne czy lepiej inne -jakie? Nie jestem audiofilem... ja tylko lubię posłuchać muzy bez trzasków i tym podobnych zakłóceń.
    Naprawdę się na tym nie znam.:cry:

Dziękuję za każdą propozycję i poradę jakiej mi udzielicie.

Pozdrawiam. Michał.

0 29
  • #2 14 Sty 2007 01:32
    KarQ_
    Poziom 13  

1. Proponuje pioniera deh-2900mp za 320 kupisz nowego.
    2. Nie bedzie zadnych problemow z podlaczeniem w miejscu farbycznym, chyba ze kupisz radio 2-dinowe:)
    3. Antene jesli pod kosc iso podlaczysz to bedzie obslugiwalo elektryczna antene (niebiesko-bialy kabel).
    4. Choc radio ma napisane 4x50watt to ma moze 20 watt RMS wiec szukaj glosnikow ktore maja jakies 25-35 watt rms. na przod odseparowany zestaw np. phonocar y-line 16,5 cm srednicy i na tyl sub+wzmak

0
  • #3 14 Sty 2007 09:32
    crazy_88
    Poziom 42  

dodam ze mozesz sie zainteresowac glosnikami na przod phpnocar titanium wersja 60rms tez zagra calkiem przyjemnie

0
  • #4 14 Sty 2007 09:55
    wojtasdm
    Poziom 24  

Witaj!

Właśnie że możesz mieć problem z podłączeniem. W Lanosie jest "daewoowska" kostka, a radia najczęściej mają kostki ISO. Musisz kupić przejściówkę za ok. 15zł. Co do sprzętu nie wypowiadam się, ale co do podłączenia jestem pewny. Aha, kupując przejściówkę, upewnij się, że jest do LANOSA, Matizy, Espero i inne mają inne kostki. Pozdrawiam!

0
  • #5 14 Sty 2007 22:43
    MichalB1973
    Poziom 10  

Cześć

Dzięki za wszystkie odpowiedzi.
    Z tego co napisał wojtasdm Daewoo przygotowało niespodziankę :cry:
    ale na szczęście dodał jak łatwo ją ominąć :D
    Chwała mu za to.
    KarQ_ doradza radio Pioneera. Sam nie wiem... JVC kosztuje tyle samo a ma 3 letnią gwarancję (Pionek daje tylko 1 rok)
    Jeśli jednak jakościowo jest lepszy to może warto...
    Co sądzicie??? Lepiej wziąść Pioneera?

Proszę -doradźcie.

0
  • #6 15 Sty 2007 04:43
    KarQ_
    Poziom 13  

O kostce nie ma sensu pisac bo w kazdym aucie moze byc inna bo np. poprzedni wlasciciel cos przerobil itp. wiec to juz zostaje do zalatwienia po kupnie radia bo kazde radio ma inne wejscie. Poza tym pytanie bylo o wymiary a nie o kosci. Nie jestem pewny ale chyba ALPINE nie chce za bardzo wchodzic w inne kieszenie, ja kupilem z ogyginalna kieszenia wiec mam z glowy. Ja polecam PIONEERa bo za te pieniadzie dostaje sie naprawde dobrze wykonane radio. Fajnie wyglada i dobrze gra, a laser naprawde przeczyta nawet zatyrane plyty. Te glosniki do ktorych link podal crazy_88 sa lepsze, ale nie wiem czy radio poradzi sie. Dobrze by bylo gdyb ktos sie wypowiedzial, kto je testowal.

0
  • #7 15 Sty 2007 14:10
    denzi
    Poziom 19  

Ja polecam taki zestaw deh-2900 plus Helix Blue na przód

Dlaczego Pioneer? Choć nie ma sterowania subem, ma za to fajną opcję (sam jej używam w deh1500) FIE. Odcina przód z niskich i tył z wysokich i średnich częstotliwości. Po drugi nieśmiertelność - przez 3 lata nic nie ucierpiało, choć raz spierd... się z 1m na beton. Thx tato :P Jedynie mogę się przyczepić do lakieru słabej jakości na ramce ozdobnej i
    Dlaczego Helix? Mam je w Viki podpięte pod Car300 (4x7W) i grają ładnie choć radio już wysiada. Dla mnie na pewno rozsądniejszy zestaw niż P. Titanium.[/b]
    .........................................................................................................
    Chciałem sprostować, że modele 2900/3900MP Pioneera nie posiadają funkcji FIE, co jest niewyobrażalną głupotą producenta. Trudno mi sobie wyobrazić powody takiego działania, skoro starszy brat (i przy okazji najniższy model) deh-1500 ma coś takiego, a młodszy o 3 lata produkt już tego nie ma. Heeh, w tym momencie chyba postawiłbym na Clariona, bo tylko niezawodność stoi za Pionkiem w tych seriach :|

0
  • #8 17 Sty 2007 11:50
    MichalB1973
    Poziom 10  

Witam.

Widzę, że kolejna osoba namawia mnie na Pioneera. Chyba będę musiał Was posłuchać.:D Jestem tylko ciekaw czy JVC jest złą firmą jeśli chodzi o sprzęt audio do samochodu (mam na myśli tanie modele)?
    Ceny Pioneera DEH-2900MP i JVC KD-G332 są praktycznie identyczne, ale znalazłem jeszcze o 25 PLN złotych droższy model JVC KD-G421
    Co o nim sądzicie? Bardzo mi się wizualnie podoba ale nie wiem jak gra...

Czy jednak Pioneer...

0
  • #9 18 Sty 2007 13:11
    mattom
    Poziom 14  

Słabasza wersja Phonocarów Titanium bardzo fajnie gra pod samym radiem . Było bardzo wiele postów na ten temat na Elektrodzie . Ale cóz z tego skoro w żaden sposób nie zmieszczą się do Lanosa . Ich głębokośc montażowa to 69 mm + potężny układ magnetyczny . Z tego co pamietam( ale radzę to dokładnie zmierzyć ) to maksymalna głebokść montażowa głosników to około 60-61 mm .

0
  • #10 18 Sty 2007 13:31
    kiepol
    Poziom 16  

Co do instalacji samego radia w lanosie to może być smiesznie :D Otóż DU wymyślili sobie taka ramkę aluminiową do montażu radia, ktora jest przykręcana i w nią pasują idealnie radia Daewoo, natomiast radia innych firm (jak w moim przypadku AIWA) ni ch...ja nie chcą sie trzymać i podczas jazdy sie wysuwa (czasami). Mam oryginalna ramkę od AIW'y, ale żyby ją tam zamontować musiałbym "przyspawać" do nie uszy i przykręcić tak jak jest przykręcona standardowa ramka... Powodzenia w instalacji :P

0
  • #11 18 Sty 2007 13:58
    MichalB1973
    Poziom 10  

Cześć

Kiepol ale mnie pocieszyłeś...
    Może Daewoo jeszcze coś "mądrego" wymyśliło?:cry:
    Piszesz, że z tą ramką są problemy. Więc jak? Włożyłeś Aiwę w ramkę Daewoo? Radio się mieści tylko się wysuwa? Napisz mi dokładnie jak zrobiłeś.

0
  • #13 18 Sty 2007 15:03
    MichalB1973
    Poziom 10  

Zdecydowałem.
    Kupuję Pioneera DEH-2920MP. Mam nadzieję, że wejdzie w tą Daewoo'wską kieszeń...
    Gdyby ktoś jeszcze chciał mi coś doradzić w sprawie tego radia (montażu) lub w sprawie głośników to byłoby fajnie :D

0
  • #14 24 Sty 2007 15:36
    MichalB1973
    Poziom 10  

Przepraszam za posta pod postem, ale mam jeszcze 1 pytanie. Ciekaw jestem czym różni się zwykły wzmacniacz radiowy od wzmacniacza Mosfet?
    W czym i jaka duża jest różnica w radioodtwarzaczach np. 4x50 watt?
    Rozumiem, że Mosfet jest lepszy, ale nie wiem pod jakim względem...

1
  • #16 24 Sty 2007 19:59
    MichalB1973
    Poziom 10  

crazy_88 napisał:
    mosfet mozna mostkowac

Nie znam się zupełnie na tym. Po co mostkować? Z czym mostkować? Co to daje?

0
  • #17 26 Sty 2007 11:27
    MichalB1973
    Poziom 10  

Witam ponownie.

Tak więc muszę zakupić Pioneera DEH-2920MP, kostkę-przejściówkę na ISO, maty wygłuszające (nie wiem jaką ilość), dystanse z MDF oraz głośniki.
    Na 99% jestem zdecydowany na Phonocary Y-Line. Mam tylko jeszcze dylemat które wybrać. Na Allegro znalazłem 2 rodzaje różniące się głębokością (i o 1db efektywnością). Domyślam się, że płytsze będą łatwiejsze w montażu w moim aucie ale mają 1 db gorszą efektywność. Czy to dużo? Różnica będzie znaczna? Nie znam się na żadnych tego typu parametrach. Dodatkowo nie wiem czy lepiej kupić zestaw z tweeterami czy lepiej trochę dopłacić i tweetery kupić oddzielnie (które wybrać?).
    A może pójść na łatwiznę i kupić komplet współosiowych głosników Phonocara Y-line 2016. W moim Lanosie nie bardzo widzę miejsce na Tweetery :cry: jedyna opcja to przykręcenie na wierzchu do przednich słupków. Trochę nie mam pomysłu jak ukryć kable itd.

Bardzo Was proszę o pomoc w wyborze spośród wymienionych wyżej opcji. Z góry dziękuję.

0
  • #18 26 Sty 2007 13:40
    mukade
    Poziom 31  

"mosfet mozna mostkowac " Ojoj, czy na pewno? Wydaje mi się że nie ma różnicy w możliwości mostkowania tranzystora, w zależności od tego czy jest bi-polarny czy polowy. Może niech się jeszcze ktoś wypowie, ale ja obstawiam że normalne bi-polarne też można mostkować.

0
  • #19 26 Sty 2007 19:54
    MichalB1973
    Poziom 10  

I co? Nikt mi nie doradzi?

Jeszcze 1 pytanko dodatkowo:
    Jako, że laik jestem to nie wiem czy te phonocary Y-line zapewnią pełne nagłośnienie całego auta czy do takich głośników trzeba mieć dodatkowy subwoofer?

0
  • #20 26 Sty 2007 21:54
    crazy_88
    Poziom 42  

takie glosniki na poczatek ci starcza jesli masz okrojony fundusz jesli zas szukasz czegos co bedzie gralo konkretnie pod radiem i wzmakiem to biesz helixa

0
  • #21 27 Sty 2007 00:14
    philsonic
    Poziom 12  

witam.

Tez mam lanka tylko 3d. co do kostki to zeczywiscie musisz kupic przejsciowke na iso lub bezposrednia do radia jakie kupisz pionek ma inna itd. Co do ramki to daewoo ma polkieszen przykrecana do deski. A kolece co sie wysuwa radio to radze ramke wykrecic i przymocowac ja do radia srubkami (do radia czasem dodaja). Kazde radio ma w sciance bocznej otwory ktores pasuja tak mialem zrobione z JVC i teraz mam z kenwoodem nic nie wylatuje. Co do radia to pionner fajnie gra ale zdziwilo mnie u kumpla w corsie ostatnio ze jak jechalismy na pewnej trasieto nowka pionek przexskakiwal a u mnie nigdy nic sie nie dzialo na tym odcinku ajezdzilem tam nieraz o wiele szybciej. Co do glosnikow. Ja mam y- line i graja dobrze tylk ze ja mam extra flat bo inne niewchodza ale sedany i 5 drzwiowe przyjmuja troszke grubsze glosniki oczywiscie na panelach z powe. A z niespodzianek to bedziesz mial kostke przy drzwiach jak bedziesz montowal kable nowe. ( niezaleca sie stosowania kabli telefonicznych do napedzania glosnikow:P)

pozdro

0
  • #22 27 Sty 2007 00:42
    VIOLATOR-DM
    Poziom 12  

MichalB1973 napisał:
    Cześć

Kiepol ale mnie pocieszyłeś...
    Może Daewoo jeszcze coś "mądrego" wymyśliło?:cry:
    Piszesz, że z tą ramką są problemy. Więc jak? Włożyłeś Aiwę w ramkę Daewoo? Radio się mieści tylko się wysuwa? Napisz mi dokładnie jak zrobiłeś.

W daewoo chyba mozna zastosowac jakas polramke, wiecej o tym poszukaj na www.autokacik.pl ja akurat czytalem w kaciku dla matizow,musze to tez obadac dobrze.

0
  • #23 29 Sty 2007 20:23
    MichalB1973
    Poziom 10  

philsonic napisał:
    witam.

A z niespodzianek to bedziesz mial kostke przy drzwiach jak bedziesz montowal kable nowe. ( niezaleca sie stosowania kabli telefonicznych do napedzania glosnikow:P)

Mam rozumieć, że kable muszę wymienić? Na oryginałach z Daewoo nie pogram?
    Jak i gdzie zamontowałeś tweetery?

Cytat:
    takie glosniki na poczatek ci starcza jesli masz okrojony fundusz jesli zas szukasz czegos co bedzie gralo konkretnie pod radiem i wzmakiem to biesz helixa

Co do głośników to będą grały pod samym radiem. Nie zamierzam kupować wzmacniacza. Rozumiem, że Phonocary będą OK.?

A co sądzicie o komplecie współosiowych głosników Phonocara Y-line 2016. - nie warto?

0
  • #24 29 Sty 2007 22:24
    philsonic
    Poziom 12  

witam.

Ja mam tweeter hertz dt 16 one maja i w tej oryginalnel obudowie zamontowalem do slupka. Tylko ze tak na tasmie sie trzymac ne chcialo, a jak na kropelce probowalem to sie plastik z obudowy glosnika rozpuszczal:] Przykrecilem wiec te obudowy do plastiku tego slupka i kabelek miedzy deska i pod uszczelke. zreszta kopsne sie do garazu i zrobie foto zaraz.

Najlepsze audio do Daewoo Lanos

zdjecie nie najlepsze ale robione w pospiechu. Zimno w garazu:]

0
  • #25 30 Sty 2007 06:56
    MichalB1973
    Poziom 10  

Dziękuję za fotkę :D
    Co z tymi kablami? Muszę zmienić?
    Jak grają te współosiowe głosniki Phonocara Y-line 2016?

0
  • #26 30 Sty 2007 14:07
    Kalasz
    Poziom 15  

http://www.automm.pl/?d=uslugi,26,11 - 4-te zdjęcie pokazuje gł w drzwiach
    http://www.automm.pl/?d=uslugi,37,11 - 6 -te tweeter w słupku

Radioodtwarzacz mocuje się do oryginalnej kieszeni za pomocą śrub po bokach. powinny nawet pasować otwory. Na instalacje: redukcja DEAWOO-ISO. Przwewody zasilające najlepiej wymienić na 2.5mm2. Z głośnikowymi lepiej się nie bawić bvo trudno przejść do drzwi. POZDRO!

0
  • #27 30 Sty 2007 14:39
    tmsw
    Poziom 10  

Wcale nie tak trudno - na początku też myślałem, że to dla mnie mission: impossible;) A wystarczyło podwadzić śrubokrętem kostkę w drzwiach i lekko ją wyciągnąć. Potem wiertarka i uważamy, żeby nie uszkodzić fabrycznych kabelków. W ten sposób poprowadziłem 2.5mm2 od wzmacniacza do midwooferów w drzwiach. Zajęło to ok. 10 minut na jedne drzwi... Tylko nie wiem czy przy zasilaniu z radia warto to robić.

0
  • #28 30 Sty 2007 14:43
    surtoip
    Poziom 10  

http://lanos.autokacik.pl/index2.htm
    tu masz dokladnie wszytko o montazu

Co do kieszeni to tak jak koledzy mowia wloz radio w stara daewoo przykrec radio z obu stron i przykrec do deski rozdzielczej.

Pionierek obsluguje antene automatyczna tylko ze musisz przeczytac w instrukcji ktore kable na iso masz zlaczyc( jak to pionier to opisane sa kable wiec luz)

Ja u siebie mam phonocary seria tytanium 13 cm do przodu w dzwiach2 drozne i V-tronic 16,5 troj drozne z takiej serii ktorej juz teraz nie kupisz
    oryginalne kable i gra super.

Niestety pulke tylna i drzwi trzeba jakos wyciszyc( jak to zrobic matami jest na tej stronce)

Co do kabli to w elektryku kupisz przejsciowke (2,5 sztuka u mnie kosztowalo) dzieki ktorej bez przerobek mozesz podlaczyc firmowa kostke z nowymi glosnikami.

Wiec jak lubisz sie bawic to zmieniaj kable, ja tego nie robilem i jakos bardzo nie zaluje.

A co do radia to tylko PIONEER !!! moje mam od 4 lat i ani razu nie przeskoczylo nic sie nie zepsulo, gra super i ma pelen zestaw opcji Powodzenia a jak czegos nie bedziesz wiedzial z checia pomoge

0
  • #29 30 Sty 2007 16:44
    philsonic
    Poziom 12  

z ta kostka drzwiach to roznie ja z jedna walczylem ostro a druga praktycznie sama wyszla wystarczylo ja podwadzic tylko. Co do kabli to jednak zalecam zmienic. tylko trzeba kostke przewiercic tak jak wyzej pisal tmsw.

0
  • #30 30 Sty 2007 18:31
    MichalB1973
    Poziom 10  

surtoip napisał:

Co do kabli to w elektryku kupisz przejsciowke (2,5 sztuka u mnie kosztowalo) dzieki ktorej bez przerobek mozesz podlaczyc firmowa kostke z nowymi glosnikami.

Ta przejściówka ma być do podłączenia oryginalnych kabli bezpośrednio do głośnika?

Jeśli chodzi o wygłuszenie drzwi to użyć taśmy dekarskiej? Czytałem gdzieś na jakimś forum, że łatwo łapie wilgoć i mogą skorodować zamki :cry: To przwda :?:
    Wystarczy wykleić powierzchnię między blachą i tapicerką czy trzeba też pchać taśmę w środek drzwi? Ile (mniej więcej) takiej taśmy potrzeba na wyklejenie 2 drzwi?

0