logo elektroda
logo elektroda
X
logo elektroda
REKLAMA
REKLAMA
Adblock/uBlockOrigin/AdGuard mogą powodować znikanie niektórych postów z powodu nowej reguły.

Najlepsza karta graficzna dla złącza AGP x4 - rekomendacje i opinie

cdtomekr 15 Sty 2007 00:48 3609 14
REKLAMA
  • #1 3447735
    cdtomekr
    Poziom 11  
    Posty: 64
    Ocena: 2
    Witam, jaką kartę zastosować na AGPx4 chodzi mi która jest najlepsza ?
  • REKLAMA
  • #2 3447754
    konmaj
    Spec od drukarek
    Posty: 3775
    Pomógł: 370
    Ocena: 496
    Olbrzymia większość kart na AGP x8 obsługuje bez problemów AGP x4, ale jeśli chodzi o starsze modele pracujące na AGP do 4x, to ja mogę polecić Geforce4 Ti4200 lub Radeon 8500.
  • REKLAMA
  • #3 3447755
    miniu1
    Poziom 24  
    Posty: 557
    Pomógł: 63
    Ocena: 68
    Ja ostatnio kupiłem na Allegro za 55 zł GeForce 64 MX440. Przedtem miałem GeForce 2 MX200 32.
    Różnica jest znaczna - 64 chodzi bardzo ładnie i jestem z niej zadowolony.
  • REKLAMA
  • #4 3447757
    Damnian
    Poziom 34  
    Posty: 2304
    Pomógł: 193
    Ocena: 89
    a ile pieniązków posiadasz na to ? :)
  • #5 3448199
    lex00
    Poziom 26  
    Posty: 971
    Pomógł: 66
    Ocena: 30
    Kart możnawymienić wiele ale jaki jest zasób portfela gospodarza tematu ? :D
  • #6 3448570
    Robin Robinowski
    Poziom 13  
    Posty: 59
    Pomógł: 2
    Ocena: 3
    Witam.

    Radeon 9200 , 128MB powinien być godny uwagi.

    Pozdrawiam.
  • #7 3448960
    Platon
    Poziom 42  
    Posty: 9185
    Pomógł: 744
    Ocena: 169
    Robin Robinowski - akurat ta karta to jedna z mniej godnych uwagi :)

    cdtomekr - jaka jest reszta komputera, i jakie masz zasoby gotówkowe.
  • REKLAMA
  • #8 3452434
    cdtomekr
    Poziom 11  
    Posty: 64
    Ocena: 2
    na karte mogę przeznaczyć do 120 zł a reszta to jest Pentium 4 1.8 Ghz ogólnie jest to Dell GX 260 midi tower 512 MB Ram zintegrowana grafika
  • #9 3452459
    lex00
    Poziom 26  
    Posty: 971
    Pomógł: 66
    Ocena: 30
    To jak dobrze trafisz kupisz Radeona 9500, a jak będziesz miał jeszcze większe szczęście to będziesz mógł odblokować potoki i będzie jak 9700. Ja mam takiego radka i dałem właśnie 120zł.
  • #10 3452620
    konmaj
    Spec od drukarek
    Posty: 3775
    Pomógł: 370
    Ocena: 496
    Jeśli będziesz miał trochę szczęścia to możesz również mieszcząc się w tej kwocie kupić starsze, ale wydajne karty - bardziej markowe odmiany Geforce4 Ti4200, bądź też Ti4400 lub Ti4600. Nie jest to już zbyt aktualne, ale poczytaj sobie tutaj: http://www.benchmark.pl/r.php?file=http://www.../artykuly/przeglad_procesorow_2002/wstep.html .
  • #11 3452678
    lex00
    Poziom 26  
    Posty: 971
    Pomógł: 66
    Ocena: 30
    Ale i tak są słabsze od Radeona 9500
  • #12 3453230
    konmaj
    Spec od drukarek
    Posty: 3775
    Pomógł: 370
    Ocena: 496
    Jeżeli pracują na porcie AGPx4, to niekoniecznie Radeon 9500 jest mocniejszy od kart Geforce4 z rodziny Ti4xxx. A w ogóle to zależy, czy chodzi Ci o 9500 czy 9500 Pro, bo między tymi dwoma odmianami też jest spora różnica w wydajności.
  • #13 3453284
    lex00
    Poziom 26  
    Posty: 971
    Pomógł: 66
    Ocena: 30
    Mam na myśli 9500 ale też anleży wziąć pod uwagę że Ge force obsługuje chyba DirectX tylko w wersji 8.0b choć chodzą gry na DirectX 9.0c, a Shadery w wersji 1.x natomiast Radek 2.0 ale to już spory nie potrzebne, ważne żeby autor tematu dobrze wybrał.
    Tutaj gph.benchmark.pl możesz porównać karty choć te dane i tak są nie do końca rowne prawidłowym a tam są testowane na kosmicznych zestawach.
  • #14 3516852
    cdtomekr
    Poziom 11  
    Posty: 64
    Ocena: 2
    Kupiłem GForce Ti 4400 i jestem zadowolony z niej, dziękuję wszystkim za pomoc.
  • #15 3517362
    Platon
    Poziom 42  
    Posty: 9185
    Pomógł: 744
    Ocena: 169
    konmaj - wydajnosc kartz nie prawie zerowy zwiazek z predkoscia AGP.

Podsumowanie tematu

✨ Dyskusja dotyczy wyboru najlepszej karty graficznej do złącza AGP x4, z uwzględnieniem ograniczonego budżetu około 120 zł oraz konfiguracji komputera Pentium 4 1.8 GHz, 512 MB RAM, Dell GX 260. Wskazano, że większość kart AGP x8 działa na AGP x4, a spośród starszych modeli rekomendowane są karty GeForce4 Ti4200, Ti4400, Ti4600 oraz Radeon 8500 i Radeon 9200. W budżecie do 120 zł można znaleźć Radeona 9500, który w niektórych przypadkach można podkręcić do wydajności zbliżonej do 9700. Dyskusja porusza także różnice między Radeonem 9500 a GeForce4 Ti w kontekście obsługi DirectX (Radeon 2.0 vs GeForce 8.0b) i wersji shaderów. Ostatecznie autor zakupił GeForce Ti 4400 i jest zadowolony z wyboru. Podkreślono, że wydajność kart nie jest silnie zależna od prędkości magistrali AGP x4.
REKLAMA