Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Philips Xailio 200 - adaptacja akumulatora z innego telefonu

15 Sty 2007 13:58 1281 9
  • Poziom 11  
    Witam!
    moge zakupic w/w telefon za grosze z tym ze bez baterii baterię mam tylko że z innego telefonu (ale 2,4V) z tym że w xalio bateria jest podłączona 3pinowym złączem moja ma tylko + i - i nic więcej.
    Znalazłem instrukcję ale tam nie ma opisu który jest "+" a który "-" no i do czego jest ten 3ci kabelek?
    Moze ktos ma taki telefon i mógłby mi opisać np od lewej który jest który...?
    Z góry dzięki za pomoc!
  • Poziom 27  
    Witam. Najprościej to połóż słuchawkę na ładowarce i zmierz miernikiem w gnieździe na akumulator gdzie jest plus, i tak podłącz nowy akumulator. Ten trzeci to odczep z akumulatora,jesli wychodzi z plusa(zmierz miernikiem)
    to można go zewrzeć w gnieżdzie z plusem, a najlepiej zignorować

Pozdrawiam Lucjan
  • Poziom 11  
    a do czego może służyć ten 3ci kabel?
  • Specjalista od telefonów
    A na przykład do kontroli temperatury akumulatora...w czasie ładowania..
  • Poziom 11  
    no dobra czyli reasumując
    gdy podłącze telefon pod ładowarkę i sprawdzę między którymi pinami występuje napięcię i jaka jest polaryzacja i podłącze do nich mój akumulator który ma tylko dwa kable wszystko będzie ok...tak?
  • Warunkowo odblokowany
    trzeci kabelek słurzy do kontroli stanu ładowania i pojemności .... plus i dwa minusy... ktoś napisał że trzeci kabelek słurzy do pomiaru temperatury he he he nic takiego tam nie ma!!!!!
    A do czego służy układ kontroli ładowania ( w słuchawce).??? Ten trzeci kabelek może też służyc do rozpoznawania rodzjau akumulatora (cD lub ni-mh..).
    Poczytaj troche..
  • Poziom 11  
    I......I......I
    1___2___3

Podłączyłem do stacji bazowej mój telefon, pomierzyłem napięcia i między 1 i 2 oraz 3 i 2 pinem pokazuje mi ok +8V (między 1 i 3 nie występuje żadne napięcie) wychodzi na to że jest odwrotnie do tego co napisał @cooltygrysek czyli że są dwa "plusy" i jeden "minus".
    czyli muszę zmostkować plusy i podłączyć do telefonu.
    A masz zapasowy??
    ten trzeci przewód służy właśnie do dziwnych celów..
    Lepiej do niczego go nie podłączaj.
    JAk masz stary akumulator to go rozbierz i zobacz.
  • Poziom 11  
    Metodą prób i błędów doszedłem do tego jak podłączyć akumulator. Może komuś w przyszłośći się to przyda więc napiszę. Patrząc na gniazdo w telefonie na 1-szy (od lewej) pin należy podać plus a 2 i 3 zmostkować i podać minus.
    Uff wreszcie się z tym uporałem...
    Dziękuję wszystkim za pomoc i pozdrawiam.
    Temat do zamknięcia.