Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Radio samochodowe VW Beta - zablokowane kodem

18 Sty 2007 11:37 7355 9
  • Poziom 10  
    Witam . Na początku przepraszam za pytania ale szukałem i nadal nie rozumiem .
    Mam do tego radia kod , kupiłem na szrocie i wyjąłem z auta . Pracownik szrotu twierdził , że grało jak przywieźli auto do niego , ja przywiozłem do domu , podłączyłem dwa plusy i nic dalej nie mogę zrobić .
    Na wyświetlaczu jest napis SAFE , po włączeniu wcześniej przytrzymując dowolny klawisz jest napis ZE16 , który po czasie kilku sekund przechodi w SAFE .
    Nie wiem co robić czyli nie znam sekwencji wklepywania kodu .
    Czytałem inne posty na ten temat i tam jest o trzymaniu TP i TA , u mnie natomiast nie ma jednego klawisza , może TP . Brakuje pierwszego po klawiszach 1 - 6 .
    Moge podać inne informacje ale nie wiem co się jeszcze może przydać .
    Przepraszam raz jeszcze i pozdrawiam
    Adam
  • Poziom 43  
    Cóż, takie zakupy na bazarach, szrotach i innych złomowiskach niech lepiej pozostaną dla fachowców a lepiej takie radio odkupić trochę drożej ale od kogoś kto się zna. Możesz wtedy liczyć na pomoc, poradę w obsłudze jeśli nie na instrukcję lub sposób jej zdobycia.
    Ja znam kilkadziesiąt modeli o nazwie BETA do VW i Podejrzewam że do czasu gdy był wprowadzony kod i nieodłączany akumulator mogło grać. Jeśli jest to BETA4 Grundiga to kombinacja klawiszy do wpisania kodu to TA i TP, niestety ale bez znajomości tego kodu nie uruchomisz tego radia.

SławeK
  • Poziom 10  
    Ja znam kod do radia , ale nie potrafię wklepać i to tu jest kłopot .
    A czy to jest BETA 4 to nie wiem . Nie wiem tez jakiego klawisza brakuje .
    Napisz mi może w czym zawarty jest model tego radia , wtedy będę wiedział na czy stoje i czego szukać
  • Poziom 10  
    OK dzięki za stronę , to jst Beta 4 .
    Wpisałem kod , zamrygał i znowu jest SAFE , ale dalej wyświetla się 1 .
    Czy to błędny kod ?
  • Poziom 10  
    Skopałem kod przy wpisywaniu , chyba , bo 4 jest podobna do 9 . Można wklepywać kody dowoli czy jest ograniczenie ?
  • Poziom 43  
    Jest ograniczenie ale nie pamiętam po ilu razach. Ogólnie , SAFE1, SAFE2 i godzina czekania i tak kilka razy.

SławeK
  • Poziom 10  
    No to lipa na całości . Wklepałem kod z 9-tką i jest SAFE 2 . Szrociarz mnie zrobił w karolka .
    To co z takim radiem zrobić ?
  • Pomocny post
    Poziom 43  
    Jak widać na załączonym obrazku.... Cóż, nie wszystko co pisze flamastrem na radiu to jego kod a szrociarzowi mogło grać a mogło mu dyndać.
    Pozostaje Ci wizyta u kogoś kto się zna na tym lub serwisie VW.

SławeK